Go to content

Mężczyźni o wiele rzadziej niż kobiety wybaczają zdradę. Dlaczego tak się dzieje?

Fot. iStock/mofles

O tym, że zdradzają zarówno mężczyźni i kobiety pisać raczej nie trzeba. Co prawda badania nadal wykazują, że to panowie mają większą tendencję do skoków w bok pozostając w trwałym związku. Jednak okazuje się, że trudniej przychodzi im wybaczenie zdrady.

Na podstawie przeprowadzony badań Ellen Walker, adwokat z Hall Brown Family Law, oświadczyła, że ​​kobiety częściej niż mężczyźni próbują ratować zepsute małżeństwo, pomimo niewierności partnera.

W październiku ubiegłego roku Urząd Statystyk Krajowych w Wielkie Brytanii wykazał, że liczba kobiet, które wnoszą pozew o rozwód z powodu zdrady męża spadła aż o 43% od 1996 roku. Tymczasem liczba mężczyzn rozwodzących się w wyniku niewierności żony wzrosła o jedną trzecią. Według Ellen Walker, ta znacząc różnica jest wynikiem podejścia kobiet i mężczyzn do tego, jak rozwód wpłynie na ich dzieci. „Prawdopodobnie głównym czynnikiem utrzymania małżeństwa jest dobro dzieci” – wyjaśniła.

Kiedy dzieci opuszczają dom, wielu nieszczęśliwych rodziców postanawia wykorzystać ten czas i zakończyć związek. Wychodzi na to, że kobiety są w stanie bardziej się poświęcić, wykazać więcej zrozumienia dla niewierności swoich mężów mając na uwadze to, jak rozwód wpłynąłby na ich dzieci.

Hm, a co z powiedzeniem, że szczęśliwa mama to szczęśliwe dziecko?


źródło: Independent