Go to content

Jutra może nie być

Jutra może nie być.

Rozmawiając z Tobą często słucham o tym co było lub będzie. Podróże, nieudane relacje, zepsute przyjaźnie, stracone szanse, piękne wakacje. Plany związane z pracą, związkiem i z tym gdzie chcemy być za rok czy dwa.

A gdzie jesteśmy teraz?

Ciągły bieg pomiędzy pracą a siłownią. Żyjemy zadaniowo. Mail, spotkanie, zrobienie kolacji, wyjście na trening. Nawet przygotowanie do świąt jest dla nas kolejnym zadaniem. Choinkę kupujemy już prawie przyozdobioną a pierogi zamawiamy w znajomej restauracji. Dom ogarnia sprzątaczka. Siadasz 24.12 o 18:00 do stołu. Dwie, trzy godziny i już po wszystkim…. zadanie odrobione.

Jak wygląda Twoja teraźniejszość? Zatrzymaj się. Na chwilę. Może trochę dłużej. Co jest dla Ciebie ważne teraz? Jakimi ludźmi się otaczasz? Czy jesteś TERAZ szczęśliwy? Czy kochasz odpowiednią osobę? Czy ta osoba kocha Ciebie? Czy to co robisz, robisz dla siebie czy dla kogos? Czy to co jest teraz daje Ci spełnienie? Czy osoba za która skoczysz z mostu skoczy za Tobą też? Kiedy odwiedziłeś babcię? Czy dziś powiedziałeś to co chciałeś powiedzieć?

Jutra może nie być. Może być za późno. Ciężko jest żyć TERAZ. Tylko, że TERAZ powinieneś żyć.