Go to content

Jeśli on cię kocha, nigdy nie powinien robić tych kilku rzeczy

błędy w związku
fot. courtneyk/iStock

Jest kilka rzeczy, których kochający partner nigdy nie powinien zrobić kobiecie, którą darzy tym uczuciem. Drogie panie, obudźcie się z letargu i iluzji trwania w miłości.

Jeśli wasz facet zachowuje się w sposób podany poniżej – uważajcie, bo ten związek może prowadzić do toksycznej, a nie zdrowej miłości.

Grozi ci fizycznie, emocjonalnie lub werbalnie

Nie ma żadnej zgody, ani żadnego wytłumaczenia na to, kiedy partner ci grozi. Obojętnie, czy fizycznie, czy szantażuje cię emocjonalnie lub krzywdzi słowem. Nikt, kto kocha nie ma prawa tego robić. Prawdziwa miłość jest ugruntowana, godna zaufania i stabilna. Nikt nie może domagać się jej nieustannych dowodów, przez na przykład ograniczanie spotkań ze znajomymi czy przyjaciółmi.

Naciska, byś robiła dla niego rzeczy, w których nie czujesz się komfortowo

To klasyczny znak egocentryzmu i przede wszystkim brak szacunku dla ciebie, dla twoich potrzeb. Jeśli on tak cię traktuje, to czas najwyższy zdać sobie sprawę, że wykorzystuje cię tylko i wyłącznie do dowartościowania twojego ego.

Uważaj, bo gdy jesteś empatą i dawcą z natury, możesz bardzo szybko wpaść w pułapkę. Lubisz dawać, a on lubi brać, to idealna mieszanka, która prowadzi do zniszczenia i klasycznych dysfunkcji w związku. Pamiętaj, że nie ma to nic wspólnego z miłością, a raczej z niską samooceną i poszukiwaniem tożsamości przez partnera.

Wielokrotnie nie dotrzymuje słowa lub kłamie

Mówi się, że lepiej mieszkać w namiocie, niż w pięknej rezydencji z mężczyzną, któremu nie możesz ufać. Związek jest jedną z najbardziej intymnych relacji w twoim życiu, a tym, co pozwala mu na intymność, jest zaufanie. Bez zaufania nie ma związku. To ono buduje twój wewnętrzny dom, który tylko, gdy możesz udać, jest dla ciebie bezpieczny.

Ignoruje cię lub zaniedbuje

Ktoś, kto naprawdę cię kocha, wie, jak jesteś wyjątkowa. Troszczy się o ciebie, ponieważ mu na tobie zależy. Partner, którego nie stać na poświęcenie ci uwago w ciągu dnia, który cię ignoruje, zaniedbuje, często nie potrafi kochać nikogo więcej poza samym sobą i żadna miłość tego nie zmieni.

Odnosi się do ciebie bez szacunku, niegrzecznie

Ktoś, kto odzywa się do ciebie niegrzecznie, wyśmiewa, obraża, nie szanuje ani ciebie, ani nikogo innego. Uczmy ludzi, jak powinni nas szanować. Pogodzenie się z brakiem szacunku jest sygnałem, że pozwalamy na takie a nie inne traktowanie. Naprawdę chcesz być w związku z facetem, który nie okazuje ci w ogóle szacunku, na którym z cała pewnością zasługujesz?

Krytykuje, dyskredytuje, poniża

Ostatnią osobą, od której powinniśmy wysłuchiwać negatywnych opinii na nasz temat, jest nasz partner. Istnieje spora różnica między kimś, kto oferuje wsparcie poprzez konstruktywną krytykę, a tą, która krytykuje, by nas zdyskredytować w naszych własnych jak i innych oczach. Nie musisz tego tolerować, nawet przez sekundę.

Skupia się tylko na sobie i swoich potrzebach

On jest najważniejszy, jego nastrój, uczucia, sytuacje, z którymi się mierzy zawsze są na pierwszym miejscu? Zdrowy, kochający partner docenia twoją miłość, ale nie wymaga zaspokojenia własnego ego. Tam, gdzie brak równowagi w związku, warto zastanowić się, czy chcemy tkwić w takiej relacji. Poczujesz w końcu, że ktoś wysysa z ciebie energię i dalej może być tylko gorzej.