Lifestyle Związek

Dziewczyno, jakkolwiek jesteś pogubiona i poszukujesz odpowiedzi na podobne, jak moje, pytania, szukaj ich najpierw w sobie!

Listy do redakcji
Listy do redakcji
25 marca 2018
Fot. iStock/Martin Dimitrov
 

Nazywam się Wi-Fi.

Dzisiaj uświadomiłam sobie i znalazłam, chyba idealne określenie na siebie – Wi –Fi. To oczywiście w odniesieniu do relacji damsko-męskich. Co jest nie tak, co było nie tak ze mną, że „trafiam” na takiego, a nie innego użytkownika 😉 .

Pierwsza myśl to to , że owi użytkownicy czerpią ze mnie korzyści i przyjemności, a ja im właśnie to daję. Sama bez przymusu zewnętrznego, tylko ze swoim własnym wewnętrznym przymusem i obawami. Bo taką mam wadę, że daję niezliczoną ilość szans użytkownikowi, że zaciskam „zęby”, że tłumaczę użytkownika, że mam nadzieję zawsze, że użytkownik zrozumie jak korzystać z sieci , że użytkownik potrzebuje czasu, a ja muszę mu go dać. W obawie, że jak się nie poddam woli użytkownika, to go stracę, bo on wybierze inną sieć i innego operatora. Bardziej swobodną, ogólnodostępną i  o dużym zasięgu sieć Wi-Fi. O tak po prostu przeloguje się, bo tamta będzie na „klik”.

Zorganizowane „strony” mojego i co za tym idzie wspólnego życia oddawałam użytkownikom (eks użytkownik i przyjaciel użytkownik – obecnie). Serwis, hosting, kiedy użytkownik jest zajęty czymś innym , albo ma inne potrzeby  to grzecznie się wylogowywuję (żeby nie było sama). Znikam ze swoim zasięgiem, żeby użytkownik mógł realizować swoje pasje, pracę, zainteresowania etc.. Czasem tak po cichutku wysyłałam jakąś wiadomość, żeby przypomnieć użytkownikowi, że trzeba odnowić domenę.

Ja Wi-Fi uświadomiłam to sobie, po artykule Oh!me, o tym , że trzeba sobie zadać pytanie, nie co z nim jest nie tak, tylko co nie tak jest ze mną. Dziękuję Oh!me, bohaterce/autorce listu i jej koleżankom, które napisały pytania na kartce.

Teraz kiedy to piszę „użytkownik przyjaciel” zaczyna się logować do Wi-Fi , bo od wczoraj milczę . Nie mam zasięgu, wtedy kiedy on sobie przypomniał, że istnieje taka sieć – ja. Dużo by pisać, tylko w sytuacji, kiedy jestem już świadoma, to nie ma sensu . Szkoda czasu dla takich użytkowników.

Dziewczyno, kobieto jakkolwiek jesteś pogubiona i poszukujesz siebie i odpowiedzi na podobne, jak moje, pytania, to SZUKAJ ICH ZAWSZE NAJPIERW U SIEBIE. Do tej pory Wi–Fi szukała dysfunkcji u użytkowników. Teraz z tą wiedzą zaczynam doskonalić się wewnętrznie.

Co to znaczy w żargonie branżowym – to znaczy, że odtąd działam tylko w ROAMINGU i to szwajcarskim hahaha. Nie o kasę chodzi. Chodzi o to, że precyzyjnie i nie dla wszystkich użytkowników. Zaczynam być „dostępna” 😉 tylko dla użytkownika , który jest świadomy wartości jaką ma sieć, który liczy się, a nie korzysta i wykorzystuje, kiedy ma na to ochotę, który daje coś w zamian, wspiera itd.. Wiecie o co chodzi. Do tej pory ja byłam wykorzystywaną siecią, bezpłatne Wi-Fi. Bierzcie i korzystajcie, za darmo, byle Wam było dobrze.

I tym optymistycznym akcentem stawiam na nadajnik MOJE ŻYCIE ! Moje potrzeby.

Jestem spokojną 43-letnią siecią Wi-Fi, po przejściach , i w trakcie rewitalizacji. 😉

Miłego dnia i poszukiwania odpowiedzi

Pozdrawiam

WI-FI  (w roamingu dla wybranych)


Lifestyle Związek

Wierzysz jeszcze we wróżki? Słusznie, sama spełnij swoje życzenie. Akcja #MiesiącKobiet

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
25 marca 2018
Fot. iStock / Yuri_Arcurs
 

Pamiętasz, gdy jako mała dziewczynka ściskałaś mocno w rączce swój magiczny talizman i głęboko wierzyłaś, że nadejdzie taki dzień, gdy zjawi się ona? Twoja dobra wróżka, która raz raz, czary mary, rozwiąże co najmniej jeden twój problem… Potem dorosłaś i zapomniałaś o tych wszystkich naiwnych wieczorach, gdy zasypiając marzyłaś o tym, o co byś poprosiła, gdyby tylko istniała.

Dziś jest bardzo ważny dzień, pora po tych wszystkich latach odkryć prawdę: twoja dobra wróżka istnieje naprawdę, możesz spotkać ją nawet za chwilę. Wystarczy, że podejdziesz do lustra.

Dzisiejsze wzywanie jest wyjątkowe. Pomyśl dziś wieczorem, zanim znów wpadniesz w poniedziałkowy kołowrotek, czego najbardziej pragniesz od swojej dobrej wróżki, jakie życzenie chciałabyś spełnić. Dla siebie. A potem spotkaj się z nią przed lustrem i zapytaj na głos, czy jest gotowa to dla ciebie zrobić. Myślę, że nie odmówi.

Nie będzie żadnych czarodziejskich różdżek ani lampy Alladyna, nie to nie ta bajka. Ale będzie coś ważniejszego. Powodzenia!

Akcja #MiesiącKobiet 

Codziennie będziemy zachęcać was do przyglądania się sobie. Swoim emocjom, radościom, ale też pewnie strachom. Chciałybyśmy, abyście wraz z wiosną budziły się do życia, by móc czerpać z niego jeszcze więcej. By wiedzieć: czego chcę, o czym marzę, co chciałabym zmienić. I nie bać się powiedzieć tego głośno.

To jak? Jesteście chętne? Każdego dnia (do końca marca) umieszczać będziemy codziennie jeden wpis – wyzwanie, które sprawi, że skupicie się na sobie, choćby na chwilę. Ale przecież wszystko zaczyna się od małych kroków i krótkich chwil. Bądźcie z nami, wpisujcie swoje komentarze. Jak zawsze mamy dla was fantastyczne nagrody.

Zadanie na dziś: podejdźcie do lustra i zapytajcie same siebie, czy jesteście gotowe, by spełnić swoje życzenia, marzenia i pragnienia.  W komentarzu napiszcie koniecznie, jak się wam udało spotkanie i negocjacje. Czy dodały wam siły do podjęcia ważnych decyzji.

Nagrody:

5 x zestaw kosmetyków KOBO, w skład zestawu wchodzą:

KOBO PROFESSIONAL PRIMER APRICOT (1 szt.)

KOBO PROFESSIONAL CUSHION FOUNDATION  (1 szt.)

KOBO PROFESSIONAL 01 GOLDEN SAND HIGHLIGHTER PALETTE  (1 szt.)

KOBO PROFESSIONAL 3 MY FAVORITE COLORS 9X EYESHADOW PALETTE (1 szt.)

KOBO PROFESSIONAL BRILLANT LIPSTICK  (1 szt.)

KOBO PROFESSIONAL MATTE TINT  (1 szt.)

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

4 x bon o wartości 300 zł na zakupy w vippidesign.com oraz designerski kubek, notes i kostka biurowa

vippi

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

1

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

4 x zestaw kosmetyków profesjonalnych Kiwicha Face Care Set 

Kiwicha Face Care Set mit Day Cream 50ml & Line Smoother Serum 30ml KIWICHA


Kiwicha Face Care Set 

Day Cream – przyjemny i łatwy do nałożenia krem rekonstruuje bariery ochronne skóry odwodnionej, suchej i dojrzałej. Redukuje wysuszenie, zmarszczki, utratę elastyczności i konturu. Nadaje skórze świeżości, gładkości oraz poprawia jej wygląd i gęstość. Łatwo się wchłania, zapewnia ochronę przed zanieczyszczeniami środowiska, sprawia, że skóra staje się miękka i delikatna, a dzięki efektowi anti-aging nadaje jej młody wygląd. Idealny jako baza pod makijaż.

Line Smoother Serum – bogate i intensywne serum, przeznaczone dla skóry wymagającej odżywienia, odwodnionej i dojrzałej. Wygładza zmarszczki i poprawia rysy twarzy. Chroni przed działaniem wolnych rodników, stymuluje wzrost komórek, regeneruje DNA, spowalnia proces starzenia się skóry oraz chroni kolagen przed degradacją.

1 x  depilacja laserowa 1 sesja – 4 dowolne partie ciała 

1 x depilacja laserowa 1 sesja – pachy + bikini + łydki

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

1 x laserowy peeling węglowy twarz + szyja + dekolt

1 x infuzja tlenowa twarz + szyja + dekolt 

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

2 x Obrotowa loko-suszarka z jonizacją AS200E

Stylizuj i susz jednym ruchem. Poznaj loko-suszarkę AS200E od Babyliss Paris, która umożliwia jednoczesne suszenie i modelowanie Twoich włosów. Od dziś ułożenie idealnej fryzury zajmie Ci dosłownie kilka minut. Sprawdź jakie to proste!

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

1 x Automatyczna lokówka Curl Secret C1200E od BaByliss Paris

Automatyczna lokówka Curl Secret C1200E od BaByliss Paris to opatentowana technologia, która sprawi, że w kilka minut uzyskasz piękne i delikatne fale.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

3 x Zestaw Prezentowy Baton Warszawski, każdy składający  się z:

– pięciu energetycznych Batonów Warszawskich,

– eleganckiego Kremu Warszawskiego,

– przepysznych prażonych na ksylitolu migdałów z cynamonem lub chilli (100g).

Całość pięknie zapakowana w warkocz z celofanu i wstążkę.Wszystkie produkty są bez glutenu i bez cukru, zdrowe słodycze bez wyrzutów sumienia 🙂

BW-7 BW-4
baton_warszawski_truskawka-2 baton_warszawski_figa z goi-2
Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Odwiedź naszych partnerów na Facebooku i Instagramie

NATURA logo

FB/drogerienaturapl

instagram.com/drogerienatura

FB/VippiDesignPolska

instagram.com/vippidesign

klapp-cosmetics.pl

 FB/KLAPPCosmeticsPolska

 instagram.com/klapppolska

klinikamlodosci.com

 FB/klinika.mlodosci

 instagram.com/klinikamlodosci

 babyliss-totallook.pl/

FB/BabylissPolska

  instagram.com/babylisspolska

 logo

 FB/batonwarszawski

instagram.com/baton_warszawski

Czas trwania akcji: 05.03.2018 – 31.03.2018.

Regulamin akcji dostępny jest tutaj.


Lifestyle Związek

3 pomadki, które musi mieć w kosmetyczce każda kobieta (bez względu na typ urody!)

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
25 marca 2018
Fot. iStock

Każda kobieta powinna posiadać dokładnie 3 różne kolory szminki. Są takie same dla każdej kobiety, o każdym typie urody – różnią się jedynie odcieniem, ten powinien być już indywidualnie dopasowany. 

Jesteście ciekawe, jaki kolorystyczny must have, powinien się znaleźć w waszych kosmetyczkach?

3 pomadki, które musi mieć w kosmetyczce każda kobieta (bez względu na typ urody!)

Nude

Fot. iStock

Fot. iStock

Ta szminka idealna na co dzień. Do pracy, na spotkania, egzaminy czy wyjście do piekarni. Pasuje każdemu i zawsze. Możesz oczywiście używać innego, ale kolory z palety „nude” mają jedną przewagę nad wszystkimi innymi – nie da się użyć ich niestosownie.

To kolory bezpieczne i eleganckie. Świetnie sprawdzą się również w wieczorowym i ostrzejszym makijażu, gdy postawisz na mocny makijaż oczu, np. smokey eyes. W ten sposób całość pozostanie stonowana, a pomadka nie będzie odciągała wzroku od najważniejszego elementu make upu.

Różowa

Fot. iStock

Fot. iStock

Drugi klasyczny i niezastąpiony kolor. Różowa pomadka doskonale sprawdzi się w makijażu dziennym i wieczorowym. Jest od lat również niezastąpiona w makijażu ślubnym. Delikatne odcienie to najlepszy sposób na ponętne usta bez wysiłku – jakby same się malowały. 😉

Absolutnie każda kobieta może używać różowej szminki, tutaj jednak należy przestrzegać kilku zasad, bo róż różowi nierówny.

Jak dobrać różową szminkę do  typu urody:

Blada skóra i jasne włosy – makijażystki radzą, by panie o tym typie urody nosiły zimne odcienie.

Kobiety o bladej skórze i ciemnych włosach powinny zadbać o bardziej naturalne odcienie, takie jak truskawkowy róż, brzoskwiniowy róż lub karmel.

Dla pań, które mają ciemniejszą skórę, bez względu na kolor włosów, odpowiedni będzie jaśniejszy róż.

Dla wszystkich kobiet o bardzo ciemnej lub opalonej skórze – idealne będą pomadki fioletowe lub jagodowe.

Czerwona

Fot. iStock

Fot. iStock

Absolutna  klasyka. NNie ma nic bardziej seksownego i dystyngowanego niż czerwone usta. To styl, który nigdy nie przeminie.

Oczywiście nie jest to najszczęśliwszy wybór na co dzień, a zwłaszcza do pracy. Taki odważny kolor jest idealny na imprezy i oficjalne okazje.

Czerwona szminka wygląda idealnie z prostym makijażem, ponieważ sama w sobie jest „wystarczająca”. Cieliste cienie i trochę tuszu do rzęs to najlepsi przyjaciele czerwonej szminki. Dobrze prezentuje się również w towarzystwie prostych, czarnych kresek wykonanych eyelinerem na powiece – w stylu „francuskim”.

Uważaj, choć czerwień wydaje się tak klasyczna i oczywista, wcale nie tak łatwo znaleźć ten jedynym i idealny dla nas odcień. Najlepiej jest wypróbować na własnej skórze,a  gdy już odkryjesz swoją czerwoną pomadkę – nosić ja z dumą! Gwarantujemy co najmniej 100 punktów  w kategorii pewność siebie.

Przeczytaj jak dobrać czerwoną szminkę:

Dobrze dobrana potrafi zdziałać cuda. Zobacz, jak wybrać odpowiednią dla siebie czerwoną szminkę

Marzysz o seksownych, czerwonych ustach? Dzięki tym trikom idealnie nałożysz szminkę

 


Na podstawie: makeup-mania.net


Zobacz także

5 nawyków, które zabijają poczucie własnej wartości

Pozycja 69. Czego lepiej nie robić, by uniknąć niezręcznej wpadki

Ubrania i gadżety? Wcale nie. 5 produktów, na które coraz chętniej wydajemy pieniądze