Związek

Czym nie należy się przejmować w związku. O tym nie myśl wcale!

Redakcja
Redakcja
26 stycznia 2021
Fot. iStock/skynesher
 

W związku nie należy przesadnie analizować. Że on zachował się tak, a nie inaczej, że użył takiego słowa, a nie innego. I co to oznacza, jeśli nie oddzwonił od razu albo zareagował inaczej niż myślałaś. W większości sytuacji dopatrujemy się znaczeń, których w ogóle nie ma… A odbija się to dogłębnie na naszym związku i osobistym spokoju.

Czym nie należy się przejmować w związku

1. Nie powiedział/a „kocham cię, zanim się rozłączył/a

Czy to naprawdę takie ważne? Czy ty nie bywasz zamyślona rozmawiając z kimś przez telefon? Czy nie trapią cię czasem przejściowe kłopoty? Nie panikuj, nie dramatyzuj, nie żądaj tego wyznania za każdym razem. To, że go nie słyszysz co pięć minut nie oznacza, że miłość się skończyła, wypaliła i że potrzebujecie terapii. To już nie liceum, to normalne życie dwójki dorosłych ludzi, którzy mają pracę, obowiązki. Czasem bywają rozkojarzeni, zmęczeni, chorzy. Nieuważni. Nie czepiajmy się szczegółów, bo to może przynieść o wiele więcej złego…

2. Mija trzydzieści minut, a on/ona nadal nie odpowiedział/a na SMS

Czy uważasz, że bycie w związku polega właśnie na tym?… Każdy z nas potrzebuje trochę swobody i przestrzeni. Jeśli nie dzieje się nic ważnego albo wymagającego natychmiastowej reakcji, odpuść. Odpowie, kiedy będzie mógł, po prostu. Zajmij się swoimi obowiązkami, poczytaj książkę. Nie wymyślaj możliwych powodów.

3. Nie słyszysz co chwila, że wszystko jest w porządku

W związku z tym tworzysz w głowie scenariusze, z których jasno wynika, że nie jest. Odczytujesz każde spojrzenie, ton głosu, dobór słów. Wszystko wydaje ci się mieć znaczenie i potwierdzać twoją tezę: koniec miłości, zdrada, problemy finansowe, ukryty sekret z przeszłości… Wyobraźnia wyolbrzymia rzeczywistość i przerasta ją. Lepiej się już zatrzymaj.

4. Ktoś z jego/jej znajomych cię nie lubi

No cóż, nie jesteś zupą pomidorową… Nie staraj się przypodobać wszystkim, bądź sobą, znaj swoją wartość, uwierz w nią. Ważne, że między wami jest dobrze. Nie panikuj, nie snuj teorii spiskowych, nie żądaj zerwania znajomości. Póki brak sympatii ze trony znajomego nie odbija się na tobie lub na waszym związku, nie zawracaj sobie tym głowy.

5. Ktoś z jego/jej rodziny cię nie akceptuje

Najważniejsza jest reakcja twojej drugiej połówki. Na pewne rzeczy czasem nie mamy wpływu, na zachowanie członków naszej rodziny również. I znów, najważniejsze jest to jak w tej całej sytuacji zachowa się twój partner. Jeśli twoje szczęście i przyszłość waszego związku jest dla niego priorytetem – nie masz się czego obawiać.

Jeśli jesteś w związku z kimś, kto notorycznie potrzebuje zapewnienia o twoim uczuciu i uwadze, zadbaj o jego poczucie bezpieczeństwa, rozmawiaj z nim, pracujcie razem nad zaufaniem.

 

 


Związek

Dlaczego kobiety pragną żonatych mężczyzn?

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
26 stycznia 2021
Fot. iStock/Pekic
 

Kobiety uważają, że bardziej atrakcyjni są mężczyźni pozostający w stałych związkach. W przeprowadzonym badaniu okazało się, że aż 90% singielek jest zainteresowanych żonatymi mężczyznami, a jedynie 59% z nich uważa za atrakcyjnych samotnych przedstawicieli płci przeciwnej.

Wyobraź sobie młodą, atrakcyjną, inteligentną dziewczynę, z dużego miasta. Dobrze jej się powodzi, ale ma jedno niespełnione marzenie. Rozpaczliwie pragnie wyjść za mąż i mieć dzieci. Dlaczego więc traci cenny czas z Adamem, żonatym ojcem bliźniąt, który wcale nie ma zamiaru zostawić swojej żony? Czy kiedy się spotkali, zwrócił jej uwagę swoją osobowością, wyglądem, czy rzeczywiście szukała romansu bez odpowiedzialności?

Czy to może dlatego, że mężczyzna, który jest już zajęty jest bardziej doświadczony? Czy jest bardziej atrakcyjny, bo inna kobieta już go „sprawdziła” (samotni mężczyźni to wciąż „nieznany towar”)? A może chodzi o to, że cudze zawsze wydaje się lepsze? Przyznajcie od razu, że to złudne wrażenie. Skoro zdradza ją z tobą, prawdopodobnie tobie również nie pozostanie wierny.

Więc dlaczego? 

Nie ma jednej, prostej odpowiedzi. Dla niektórych, niezamężnych, kobiet, związek z żonatym mężczyzną to gwarancja zachowania upragnionej przestrzeni. Nie spowiadają się przed swoim kochankiem ze spotkań z innymi mężczyznami (np. przyjaciółmi) albo z byłymi partnerami. Nie tłumaczą z wydatków, wychodzą i wracają kiedy chcą. Są wolne.

Dodajmy do tego emocje, które podgrzewają atmosferę. Zdobywanie niedostępnego, zakazanego owocu, świadomość, że robi się coś niemoralnego, jest dla niektórych kobiet szalenie pociągająca.

Są wśród nas takie panie, które z jakiegoś powodu nie potrafią zaufać mężczyźnie. Myślą sobie mniej-więcej tak: jeśli on ma żonę w domu i zdradza ją ze mną, nie ma już czasu, by oszukiwać mnie z kimś jeszcze. A seks jest cudowny: ryzykowny i bez żadnych zobowiązań.

Są wreszcie i takie kobiety, które widzą w „zdobywaniu” żonatego mężczyzny rywalizację, konkurs. Zwycięstwo podnosi ich samoocenę. Im trudniejsza rywalka (żona), tym większe poczucie sukcesu i satysfakcja, jeśli romans dojdzie do skutku. Nie do końca chodzi tu o samego mężczyznę, jak o sam fakt „wygranej” i poczucia, że jest się lepszą od innej kobiety.

Jest w końcu i aspekt czysto fizyczny, pociąg seksualny, potrzeba bycia z właśnie tym mężczyzną. Związek taki będzie trwał tak długo, jak długo będzie „nielegalny”.

Co do taktyki zdobywania żonatego kochanka, jest kilka, podstawowych metod. Od dyskredytowania obecnej partnerki w jego oczach („Zasługujesz na kogoś lepszego… kogoś takiego jak ja.”) po  uświadamianie o ile jesteś od niej lepsza(„Ona jest zimna i nieczuła, ja jestem ciepła, umiem okazać ci uczucia”.) Jeszcze inne panie oferują seks bez zobowiązań, który zazwyczaj wiąże obie strony tak mocno, że nie sposób zerwać tę relację.

Cóż, zastanawiam się tylko, dlaczego mężatki nie stanowią równie atrakcyjnego celu podobojów dla samotnych panów…


Źródło:  psychologytoday.com

 


Związek

Dieta cytrynowa dla szybkiej utraty wagi. Jakie efekty może przynieść cytrynowy detoks?

Żaklina Kańczucka
Żaklina Kańczucka
26 stycznia 2021
Dieta cytrynowa - zasady, zalety, wady, efekty
Fot. iStock/Dieta cytrynowa

Dieta cytrynowa to pomysł na detoks, który przy okazji pozwoli zrzucić kilka zbędnych kilogramów. Nie jest to nowy sposób na szczupłą sylwetkę. Dietę tą szeroko rozpropagowały gwiazdy Hollywood, takie jak Heidi Klum, Jennifer Aniston. Na czym polega dieta cytrynowa, jakie ma wady i zalety oraz jakich efektów można po niej się spodziewać? 

Dieta cytrynowa — skąd się wziął pomysł na cytrynowy detoks?

Dieta cytrynowa została opracowana już w 1941 r., jako remedium na problemy zdrowotne osób cierpiących z powodu wrzodów żołądka. Pomysł na oczyszczenie organizmu przy pomocy cytryn miał przy okazji skutek uboczny. Osoby stosujące tę kurację traciły zbędne kilogramy. Nic więc dziwnego, że kilka dekad później dieta cytrynowa ponownie znalazła się w centrum zainteresowania, jako potencjalny sposób na redukcję nadmiernej masy ciała.

Dieta cytrynowa - zasady, zalety, wady, efekty

Fot. iStock/Dieta cytrynowa

Dieta cytrynowa — zasady 

Dieta cytrynowa może przynieść pozytywne efekty, ale wymaga wyrzeczeń. Jadłospis nie jest szczególnie rozbudowany. Podstawę diety stanowi napój z cytryny, czyli lemoniada z dodatkiem pieprzu cayenne lub imbiru, oraz z syropem klonowym. Do tego zalecało się wypijanie rano, na czczo roztwór 2 łyżeczek soli na 950 ml ciepłej wody. Kuracja trwa 10 dni. Czasu trwania diety nie należy przedłużać, ponieważ na dłuższą metę jest ona szkodliwa dla zdrowia. Nie wolno podczas jej trwania ciężko fizycznie pracować oraz uprawiać sportu. Oryginalna receptura diety zakłada wypijanie wyłącznie lemoniady i roztworu solnego, jednak dla własnego bezpieczeństwa warto zasady diety nieco zmodyfikować.

  • I dnia pij wyłącznie lemoniadę;
  • II dnia nadal sięgaj po lemoniadę, ale możesz wprowadzić lekkie zupy i kremy warzywne;
  • III dnia wprowadź do diety świeże owoce i warzywa;
  • od IV dnia wprowadzaj inne składniki zbilansowanej diety.

Wypijanie napoju cytrynowego przy kontynuowaniu niezdrowej diety nie przyniesie żadnych rezultatów. Po zakończeniu cytrynowego detoksu dieta powinna zdrowa i zbilansowana, aby utrzymać szczupłą sylwetkę. Ważna jest także odpowiednio dobrana aktywność fizyczna.

Dieta cytrynowa - zasady, zalety, wady, efekty

Fot. iStock/Dieta cytrynowa

Aby przygotować lemoniadę (porcja 250 ml), potrzebujesz: 

  • 250 ml wody
  • sok z połowy cytryny (około 2 łyżek)
  • 2 łyżeczki syropu klonowego
  • szczypta pieprzu cayenne lub imbiru

Podane składniki wymieszaj i wypij. Za każdym razem przygotuj świeżą porcję napoju cytrynowego.

Dieta cytrynowa — zalety, wady, efekty

Dieta cytrynowa chwalona jest przez zwolenników za szybki spadek wagi, który może sięgnąć nawet 4- 6 kg tygodniowo. Jednak utrata wagi to nie jest jedynym skutkiem stosowania kuracji cytrynowej.  Cytryny są źródłem witamin C, A, B i E, a także wapnia i żelaza. Do jej niewątpliwych zalet należy wsparcie oczyszczania organizmu z toksyn oraz przyspieszenie procesu trawienia. Obecne w cytrynie pektyny osłaniają ścianki układu pokarmowego, dzięki czemu pokarm przechodzi przez niego w szybszym tempie, wpływają na lepszą perystaltykę jelit, ułatwiają wypróżnianie i pomagają usunąć zaparcia. Pektyny wpływają także na dłuższe odczuwanie sytości i zapobiegają napadom głodu. Dodatki takie jak imbir, czy pieprz  cayenne, wpływają na przyspieszenie metabolizmu, co jest pomocne w trakcie diety. Woda z sokiem z cytryny sprawia, że nerki pracują intensywniej, by wraz z moczem usunąć nadmiar kwasu moczowego z organizmu i toksyny.

Dieta cytrynowa, według jej zwolenników, dodaje energii ze względu na sam pobudzający zapach cytrusów. Cytryna dostarcza potas, który chroni układ nerwowy i serce. Zawiera także witaminę C, która wpływa na lepszą odporność oraz zdrowszy wygląd skóry. Nie brakuje w niej także antyoksydantów hamujących działanie wolnych rodników. Dzięki temu między innymi zapobiegają przedwczesnemu starzeniu się komórek i powstawaniu zmarszczek. Witamina C zapobiega również tworzeniu się stanów zapalnych dziąseł.

Fot. iStock/Dieta cytrynowa

Wady diety cytrynowej

Dieta cytrynowa ma także wady, których istnienia nie można pominąć milczeniem. Przede wszystkim przeciąganie czasu jej trwania powyżej 10 dni jest bardzo ryzykowne. W wersji rygorystycznej, bez udziału innych posiłków, bardzo przypomina głodówki, które są szkodliwe dla organizmu. W tej wersji jest to dieta bardzo okrojona i nie dostarcza organizmowi wszystkich potrzebnych składników do funkcjonowania. Mogą pojawić się przykre skutki uboczne, takie jak: mdłości, bóle głowy, senność, rozdrażnienie czy biegunki.

Nagłe chudnięcie na diecie cytrynowej może skutkować efektem jojo, czyli powrotem do wagi sprzed czasu odchudzania. Tak niestety działają wszystkie szybkie diety cud — najpierw usuwają nadmiar wody z organizmu, dalej naruszając mięśnie, więc ubytek wagi  nie jest zasługą „spalania” tkanki tłuszczowej. Po powrocie do normalnego sposobu żywienia najpewniej kilogramy utracone podczas diety wrócą.

Dieta cytrynowa może okazać się szkodliwa i zdecydowanie nie jest polecana przez lekarzy. Aby uniknąć negatywnych skutków kuracji cytrynowej, lepiej zmienić styl żywienia na zdrowszy i regularnie wypijać rano szklankę ciepłej wody z cytryną na czczo. Takie działanie pozwoli mądrzej zadbać o sylwetkę.


 źródło: www.naturalneoczyszczanie.pl , zdrowie.wprost.pl 

Zobacz także

„Pieprz*na córunia mamuni” – usłyszała od męża. Gdy toksyczna relacja z matką niszczy związek

Myślałam, że o seksie wiem już wszystko. To mnie zaskoczyło

Zazdrość i podejrzliwość idą ze sobą w parze…. 6 sygnałów, świadczących o tym, że relacja staje się patologiczna