Go to content

Co faceci by chcieli, żeby kobiety wiedziały? Jest kilka takich rzeczy

Fot. iStock / skynesher

Nie jest tajemnicą, że kobiety są o wiele lepsze w wyrażaniu swoich najskrytszych myśli, pragnień i uczuć od mężczyzn. To jednak nie znaczy, że faceci są pozbawieni uczuć i potrzeb. Są i czasami, gdy bardzo się postarają są w stanie je zakomunikować.

Nieodpowiadanie nie oznacza, że nie dba

Tomek: „Czasami, gdy się kłócimy, nie odzywam się. Nie dlatego, że mam w nosie to, co się dzieje, ale dlatego, że nie chcę powiedzieć czegoś w emocjach, co pogorszy sytuację. Wolę pomilczeć i przeczekać”.

Nie wysyłaj mieszanych sygnałów, jeśli chodzi o seks

Faceci narzekają, że z jednej strony ich odpychamy, a z drugiej mamy pretensje, że za mało nas przytulają, że nie całują na dzień dobry czy do widzenia. „Zdecydujcie się czasami, o co wam chodzi albo nam to wytłumaczcie” – mówią.

Faceci lubią komplementy

W tym się nie różnimy. Tak samo jak kobiety lubią słyszeć miłe rzeczy na swój temat, tak i mężczyźni czują się dobrze, gdy kierujemy do nich komplementy.

To, że chce być sam, nie znaczy, że się oddala

Kiedy mężczyzna mówi, że potrzebuje pobycia samemu, często myślimy, że coś jest nie tak w naszym związku, że psuje się budowana przez dłuższy czas relacja. Ale tak nie jest. „Czasami potrzebujemy czasu i przestrzeni tylko dla siebie, tak po prostu. Nie oznacza to jednak, że jesteśmy zmęczeni naszymi kobietami”.

Faceci też lubią pieszczoty

Podobnie jak kobiety, mężczyźni także wiele stref erogennych! Lubią, gdy miziamy ich po włosach, plecach, taki głód fizycznego dotyku jest w każdym z nas. Faceci mówią, że nie ma nic bardziej atrakcyjnego od kobiety, która inicjuje seks.

Pomyślcie czasami o nas

Prosimy naszych mężczyzn o masaż, o pogłaskanie po plecach, o rzeczy, które sprawiają, że czujemy się odprężone. Czy to samo dajemy w zamian? Panowie twierdzą, że bardzo rzadko.

Mężczyźni naprawdę nie zawsze wiedzą, co jest nie tak

Słynny dialog: „Co ci jest?”, ona: „Jeśli nie wiesz, to ci nie powiem”. Faceci się nie domyślają i proszą: powiedzcie wprost o co chodzi, nie bawcie się z nami w kotka i myszkę. Jeśli pytam, chcę wiedzieć, a nie się domyślać.

Brak seksu równa się zmęczenie

Jeśli twój mężczyzna nie ma ochoty na seks, to wcale nie oznacza, że traci tobą zainteresowanie. Mężczyzna, który nie chce seksu, najprawdopodobniej jest zmęczony, po prostu.

Nie wyciągajcie pochopnych wniosków

Tak, faceci są czasami niezdarni, zwłaszcza gdy pada pytanie: „Schudłam?”, „Jak wyglądam w tej sukience?”, „Lepiej w tej sukience, czy w tamtej czerwonej?”. Pamiętajmy – czasami palną coś, a my nie bierzmy tego do siebie.