Lifestyle Związek

A gdyby tak raz spróbować inaczej. Zamiast powtarzać te same zdania, które nie przynoszą rezultatu zamienić je na inne?

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
8 marca 2016
Fot. iStock / teksomolika
 

Bo po co walić głową w mur, trwać w utartych schematach, które kompletnie się nie sprawdzają. „Bo ja do ciebie mówię, a ty mnie nie rozumiesz”, to może czas najwyższy spróbować powiedzieć inaczej, żeby dotarło?

I zamiast mówić: „Jestem zmęczona” powiedzieć:  „Czy możesz mi pomóc”

Niech pozmywa naczynia, zajmie się dziećmi, albo zwyczajnie – niech wie, że nie masz ochoty zbierać teraz ręczników w łazience pod dzieciach. To, że jesteś zmęczona, a mimo wszystko i tak coś robisz kompletnie do niego nie trafia.

Zamiast: „Boli mnie głowa” powiedz: „Muszę odpocząć”

Zamiast i nic nie rób. Albo zrób kawę i usiądź z nogami do góry, albo się połóż. Nie mów, że nogi bolą, plecy, czy choćby ta głowa. No boli i co z tego – myśli on, w końcu nie pierwszy raz. A ty chcesz po prostu odpocząć, więc zrób to.

Zamiast: „W ogóle nic cię nie obchodzi” powiedz: „Czy mógłbyś ściągnąć pranie”

Nie ma co rzucać słów w przestrzeń. Nic go nie obchodzi, tyle, że on nie co to owo „nic”. Palcem trzeba pokazać. Więc niech wypakuje zmywarkę, umyje podłogę, poskłada pranie, wtedy będzie widać, że go obchodzi jednak.

Zamiast: „To też są twoje dzieci” powiedz: „Idź proszę z dziećmi na spacer”

Bo może on nie wie, co jest konsekwencją posiadania dzieci, że nimi trzeba się też zająć, a nie po prostu mieć. Bo ty zawsze wszystko wokół robisz i wkurzasz się, że on nie wykazuje inicjatywy. Niech przeczyta wieczorem bajkę, zabierze na basen w sobotę. Powiedz, co ma zrobić i ciesz się chwilą spokoju.

Zamiast: „Czy ty mnie jeszcze kochasz?” powiedz: „Chciałabym, żebyś zabrał mnie na kolację”

Bo co ci da, że on powie: „Tak kocham” i jeszcze doda „O co ci chodzi” A to tobie właśnie chodzi o tę kolację, o kwiaty, o wypad do kina. A nie tylko o: „Tak, kocham”.

Zamiast: „Na ciebie nie można liczyć” powiedz: „Chciałabym, żebyś zajął się…”

Tu dodawać można dowolnie: sprzedażą auta, organizacją wakacji, znalezieniem obozu dla dzieci, zakupami. Po co masz brać sobie coś na głowę, czym on może się zająć, trzeba mu tylko o tym powiedzieć, a nie później czynić wyrzuty.

Zamiast: „Zawsze o wszystkim zapominasz” powiedz: „Liczę że nie zapomnisz, ze Ala ma dziś dodatkowy angielski”

I nie przypominaj. Choćby nie wiem co, nie dzwoń, nie wysyłaj SMS-ów. Jak zapomni, niech będzie tego świadomy, że zawiódł, bo obiecał. I nie mów: „Bo ty zawsze”, na drugi dzień powiedz: „Patryk ma dziś basen, proszę pamiętaj” – wątpię, żeby zapomniał.

Zamiast: „Zawsze zostawiasz taki bałagan po sobie” powiedz: „Posprzątaj po sobie w kuchni”

Tymczasem on zostawia bałagan, ty się wkurzasz, ale to sprzątasz. Po co? Niehc on to zrobi. Wymagasz od dzieci, żeby dbały o porządek, wymagaj też od niego. Nie mów, ze „on to zawsze”, tylko powiedz co ma konkretnie zrobić.

Zamiast: „Nigdy mnie nie słuchasz” powiedz: „Chcę z tobą porozmawiać”

I nie truj głowy, jak on ogląda mecz albo głodny je obiad. Faceci nie mają podzielności uwagi – bez szans jest mówienie czegoś, na czym on się nie skupi. Chcesz pogadać – wyeliminuj wszystkie bodźce z zewnątrz, tak by on skupił się na tym, co mówisz.

Zamiast: „W ogóle nie jesteś czuły” powiedz: „Przytul mnie”

Czasami aż stukam się w głowę, jakie to proste. Ale nie, my uparcie czynimy wyrzuty zamiast powiedzieć, czego oczekujemy. Jasne – chciałybyśmym żeby się domyślił. Ale drogie panie, jak nie domyśla się przez ostatnie 10 lat, to czas zmienić taktykę i powiedzieć wprost czego oczekujemy.

Zamiast: „Jak zawsze nie pamiętasz” powiedz: „Pamiętaj, że za tydzień mam urodziny”

Albo teściowa, albo przyjaciel, albo wypada wasza rocznica ślubu. Oni nie pamiętają takich rzeczy, a mu później czujemy się sfrustrowane, bo po pierwsze to my zawsze musimy pamiętać, a po drugie – wydaje nam się, że on to wszystko ma gdzieś. A to nieprawda, po prostu nie przywiązuje do tego takiej uwagi jak my. Nie chcesz się wkurzać – przypomnij mu, zamiast go sprawdzać.

„A ty tylko o jednym” powiedz: „Nie chcę, żebyś teraz myślał tylko o seksie”

To nie zmieni faktu, że i tak kojarzyć mu się będzie, ale tym razem z poszanowaniem twojego zdania. Bo nie masz ochoty na seks, tylko jest ci źle i smutno i chcesz się poprzytulać. Ale jak rzucisz, że brak mu czułości, bo myśli tylko o seksie – awantura i foch gotowe.

Spróbujecie?


Lifestyle Związek

Rozwiązanie konkursu „Polko, pokochaj siebie prawdziwą”

Redakcja
Redakcja
8 marca 2016
Patrycja Załug
Fot. Materiały prasowe
 

–Marzy mi się, aby Polki były naprawdę pewne siebie, abyśmy pozwoliły sobie na autentyczność w relacjach zawodowych i prywatnych, zaufały swoim odczuciom i żyły naprawdę w zgodzie ze sobą – mówi Patrycja Załug, autorka akcji „Polko, pokochaj siebie prawdziwą”. – Trudno jest nam siebie doceniać, zaniżamy nasze aspiracje zawodowe i prywatne, ponieważ w głębi serca wątpimy czy zasługujemy na więcej. Już czas, aby Polki uznały swoją wartość! – dodaje.

Dziękujemy, że pokazałyście jak dobrze i mądrze kochacie siebie, że wpuściłyście nas do swojego świata przez szeroko otwarte drzwi!

Laureaci konkursu 

Półgodzinne sesje coachingowe z coachem i trenerką Patrycją Załug (przez skype) 

Joanna Pawlik

Ula Kostka

Kazimiera Rosińska

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Książka „100 pomysłów jak być dla siebie dobrą” 

Aleksandra Zajfert

Aniela Muszalska

Patrycja Sarnowska-Drønen

Martyna Mika

Agnieszka Szpytma

Audiobook „100 pomysłów jak być dla siebie dobrą” 

Sonia Macuga

Żaneta Momot

Daria Rogalska

AgniEszka Burek

Laureatów prosimy kontakt mailowy w celu odbioru nagród w ciągu 7 dni od daty ogłoszenia wyników, tj do dn.: 15.03.2016 roku. Prosimy o przesłanie danych do wysyłki nagrody (imię i nazwisko, adres i nr telefonu) na adres e-mail: [email protected]. Otrzymanie danych potwierdzamy w odpowiedzi zwrotnej.

Prosimy o dołączenie w treści wiadomości poniższego oświadczenia:
Wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora swoich danych osobowych uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r., Nr 101, poz. 926 z późn. zm.).

Patrycja Załug

Fot. Materiały prasowe

Regulamin konkursu dostępny jest tutaj


Lifestyle Związek

Konkurs „Mama ma… pomysły i marzenia”

Redakcja
Redakcja
8 marca 2016
Konkurs "Mama ma... pomysły i marzenia"
Fot. iStock / adezhda1906

Chcesz pokazać swojemu dziecku cały świat. Od Bałtyku po Tatry, a potem jeszcze kawałek dalej, i dalej… Cudownie! Razem z wyjątkowym  sklepem dla rodziców Mama-ma.com serdecznie zapraszamy was do zrobienia pierwszego kroku. Opowiedzcie nam o swoich podróżniczych marzeniach – tych realnych i tych całkiem fantastycznych – i wygrajcie magiczną butelkę samonagrzewająca Paullandstella. Z takim gadżetem żadna wyprawa nie ma ograniczeń, nawet z najmłodszym członkiem rodziny.

    1. Aby wziąć udział w Konkursie, należy przesłać odpowiedź na pytanie konkursowe. W komentarzu do tego artykułu odpowiedź na pytanie: „W jaką podróż / na jaką wyprawę zabrałabyś swoją butelkę Paulandstella?” Opowiedz nam o waszej wymarzonej wycieczce, wyprawie czy podróży. Może być bardzo osiągalna lub całkowicie magiczna – wszystko zależy od waszego pomysłu i wyobraźni.
    2. Za moment dokonania zgłoszenia Konkursowego w sposób określony w ust. 1 uważa się moment, w którym zgłoszenie zostanie zapisane na serwerze platformy do komentowania.
    3. Jedna osoba może przesłać tylko jedną  odpowiedź. W przypadku udzielenia większej liczby odpowiedzi Organizator weźmie pod uwagę pod czas rozstrzygania konkursu pierwszy zapisany komentarz.

Zadanie konkursowe:

W komentarzu do tego artykułu odpowiedź na pytanie: „W jaką podróż / na jaką wyprawę zabrałabyś swoją butelkę Paulandstella?” Opowiedz nam o waszej wymarzonej wycieczce, wyprawie czy podróży. Może być bardzo osiągalna lub całkowicie magiczna – wszystko zależy od waszego pomysłu i wyobraźni. Zaszalej! Razem z butelką Paulandstella, wyprawa do lasu czy na plażę nie jest już wyzwaniem, a może marzysz o Toskanii albo krainie bajek prosto ze stron waszej ulubionej książki?

Nagrody

1 x Butelka samonagrzewająca się Paulandstella

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Z nią nie potrzebujesz prądu, gazu ani baterii by przygotować ciepły napój dla swojego dziecka!

Butelka paulandstella jest najłatwiejszym i najbardziej perfekcyjnym rozwiązaniemułatwiającym karmienie Twojego dziecka zarówno w podróży, jak i w nocy.

Funkcjonowanie butelki jest proste – polega na wciśnięciu guzika.
Wystarczy jedno kliknięcie i zawartość ogrzewa się do optymalnej temperatury.
Mleko możesz rozrobić bezpośrednio w ogrzanej wodzie, dzięki czemu Twoje dziecko może być natychmiast nakarmione.

Paulandstella samonagrzewająca się butelka dla dzieci jest idealna do ogrzania zarówno mleka matki, jak również herbatki.

1 x Torba dla mamy i dziecka

torby paulandstella

Niezastąpiony pomocnik w codziennej opiece i nawet tych najmniejszych podróżach do parku. W torbie znajduje się: mata do przewijania dziecka, kosmetyczka z PVC, oddzielna torebeczka do smoczków, wiele praktycznych kieszonek na butelki dla niemowląt, pieluchy, telefon komórkowy, portfel itp..

Konkurs trwa od 08.03.2016 do 22.03.2016 roku. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone na stronie internetowej Oh!me do dnia 29.03.2016 roku.

Regulamin konkursu dostępny jest tutaj


Zobacz także

Gdy ciało kobiety jest towarem…

Co zrobić, żeby poranek był przyjemny? Wprowadź tych kilka prostych czynności

Jola Lewicka

Rozbiera kobiety, by zobaczyły jakie są piękne. Jola Lewicka: „Nie ma znaczenia jak wyglądasz, ale jak o sobie myślisz, że wyglądasz.”