Go to content

8 oznak że w końcu jesteś w dobrym związku. Takim, na jaki zasługujesz ❤

fot. FTiare/iStock

Nie jest łatwo znaleźć związek, w którym szczęście panuje cały czas. Relacje to kompromisy, negocjacje, kłótnie i frustracje. Kiedy jednak poczucie komfortu i swobody jest silniejsze niż inne emocje, wiesz, że w końcu jesteś w dobrym związku, takim, na który zasługujesz.

1. Rzeczy, które są dla Ciebie ważne, mają znaczenie również dla niego

Nie musicie mieć tych samych hobby i zainteresowań, ale kiedy jesteś w dobrym związku, rzeczy, które są dla ciebie ważne, będą miały znaczenie również dla twojego partnera. Jeśli jest dla ciebie ważne, aby od czasu do czasu uciec gdzieś daleko, a on jest domatorem, wyznacznikiem dobrej relacji będzie to, że on to uszanuje. A ty? Nie robisz afery, bo on lubi godzinami przesiadywać w garażu i polerować motocykl. Jeśli potraficie się zrozumieć i zaakceptować, wiedz, że jesteś w związku, na który zasługujesz.

2. Słuchacie i słyszycie, co mówi druga strona

Nie musi to być wielkie wydarzenie życiowe, mogą to być drobiazgi, ale istotne dla ciebie – zjadłaś coś dobrego, słyszałaś o fajnej książce albo ochrzanił cię szef, itp. Dobry partner pamięta rzeczy, które są kluczowe, szczęśliwe lub stresujące w twoim życiu.

3. Możesz otwarcie rozmawiać o problemach

Wszystkie związki wiążą się z wyzwaniami i problemami, ale ważne jest, aby rozmawiać o rzeczach, które cię niepokoją lub sprawiają, że czujesz się niekomfortowo. Jeśli jesteś w dobrym związku, nie boisz się, że mówiąc o nich, zdenerwujesz swojego partnera.

4. Dotrzymujecie danego sobie słowa

Może to być zaproszenie lub obietnica naprawienia czegoś, nieważne co obiecał, ważne, że się z tej obietnicy wywiązał.

5. Szanujecie wzajemnie swoje granice

Ważne jest, aby od samego początku znać, uznawać i szanować swoje granice. Powinnaś zawsze móc powiedzieć „nie” bez poczucia winy i wychodzenia ze swojej strefy komfortu. Wzajemne poszanowanie granic to jeden z najlepszych sposobów na stwierdzenie, czy opiekujecie się sobą nawzajem.

6. Nie wyśmiewacie się z siebie przy innych

Naturalne jest żartowanie, śmianie z własnych przywar, ale niektóre żarty nie muszą być dzielone z innymi, nawet jeśli robi się to nie w złej wierze. O jakich sytuacjach mowa? Ano np. o słabościach, o których wiecie tylko wy. Jeśli jesteś w dobrym związku, na który zasługujesz, on nigdy nie wykorzysta tego, co wie, przeciwko tobie dla chwili towarzyskiego splendoru.

7. Nie wyładowujecie na sobie frustracji

Kiedy jest się z kimś blisko, łatwo jest wyładować na nim swoją frustrację. Jeśli jesteś w dobrym związku, nie obwiniasz partnera (ani on ciebie) za swoje niepowodzenia.

8. Stawiacie siebie na pierwszym miejscu

Potrzeba czasu, aby ktoś stał się ważną częścią twojego życia. W dobrym związku stajecie się nawzajem swoimi „priorytetami”.