Związek

7 sygnałów emocjonalnej przemocy w twoim małżeństwie. Albo odejdziesz albo uwierzysz, że jesteś szalona

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
27 lipca 2018
10 rzeczy, które rozumiemy dopiero po rozwodzie, a szkoda…
Fot. iStock/PeopleImages
 

To zaskakujące i niepokojące jednocześnie, w jak wielu związkach przemoc emocjonalna jest czymś powszechnym. Ponieważ, w przeciwieństwie do przemocy fizycznej, czasem trudno ją zidentyfikować i udowodnić, staje się ona cichym narzędziem manipulacji w relacji, które powinna bazować na zaufaniu i szacunku, a nie na lęku.

Oznaki przemocy emocjonalnej są o wiele subtelniejsze niż fizyczne znęcanie się nad partnerem; i nierzadko o wiele bardziej niebezpieczne. Możesz być ofiarą w związku, nawet o tym nie wiedząc o tym i bagatelizując wpływ tej sytuacji na całe twoje życie. Świadomość tego, co dzieje się w twojej relacji i mechanizmów, które nią kierują, jest pierwszym krokiem do wygrania walki o siebie i o swoje szczęście.

7 sygnałów emocjonalnej przemocy w twoim małżeństwie

1. Twój partner ciągle stawia ci ultimatum i grozi ci

Masz partnera, który kontrolować cię na każdym kroku stosując metodę stawiania warunków i zastraszania. To jest forma emocjonalnej manipulacji. Twój partner próbuje nakłonić cię do zrobienia czegoś, czego nie chcesz zrobić, wykorzystując twoją miłość jak jakiś rodzaj karty przetargowej.

2. Zawsze czujesz, że musisz chodzić wokół niego „na palcach”

Wiesz, że nawet najdrobniejsza rzecz może go rozdrażnić. Gdybyś spojrzała na swój związek z boku, pomyślałabyś „ta dziewczyna chyba oszalała, zupełnie podporządkowała się swojemu mężowi”. Nigdy nie poczujesz się bezpieczna w swoim małżeństwie.

3. Twój partner poniża cię i umniejsza na każdym kroku

Masz partnera, który nieustannie próbuje cię zniszczyć i zdołować. To ktoś, kto chce cię przekonać, że jesteś bezwartościowa i żałosna. Jesteś z kimś, kto cię poniża, zamiast cię wspierać i podziwiać.

4. Czujesz, że w twoim związku jest stale negatywna atmosfera

Twój związek jest negatywny, bez względu na to, jak bardzo się starasz coś zmienić. Starasz się robić dobrą minę, ale negatywne podejście twojego partnera do ciebie i waszego małżeństwa przytłacza cię.  Nigdy nie czujesz się naprawdę szczęśliwa ani zadowolona ze swojego związku.

5. Czujesz się odizolowana i samotna

Mimo że masz kogoś „na całe życie”, wciąż czujesz się samotna. Czujesz, że nie masz z kim porozmawiać, a to zabija cię od środka. Partner izoluje cię od przyjaciół i rodziny , zostajesz sama ze swoimi problemami i nie masz komu się zwierzyć z tego, że wasza relacja stała się dziwnie niebezpieczna.

6. Twój partner traktuje cię z wyższością

Postrzega cię jako kogoś gorszego. Jesteś żoną kogoś, kto nie widzi cię jako równego sobie partnera.

7. Nie czujesz podekscytowania na myśl o przyszłości twojego związku

Nienawidzisz tego, jak się czujesz w takiej relacji ze swoim partnerem i tego, kim w niej jesteś. Wiesz, że wszystko musi się zmienić, albo oszalejesz.


Na podstawie: relrules.com

 


Związek

Zaćmienie Księżyca – trzy znaki zodiaku, które odczują najbardziej jego wpływ na swoje życie

Redakcja
Redakcja
27 lipca 2018
Fot. iStock/m-gucci
 

Czy wiecie, że dzisiaj będzie miało miejsce najdłuższe od 100 lat zaćmienie Księżyca? I teraz uwaga – jeśli czujecie się poddenerwowani, niespokojni – to może być efekt nadchodzącego zjawiska. Okazuje się, że nie tylko poszczególne fazy Księżyca mogą mieć wpływ na nasze samopoczucie, ale też nie bez znaczenia pozostaje właśnie jego zaćmienie. 

Specjaliści od horoskopów, gwiazd, zalecają, by dzisiaj – w dniu zaćmienia – nie podejmować żadnych radykalnych decyzji, gdyż silniej działamy pod wpływem emocji, zatracający racjonalny ogląd sytuacji. Okazuje się, że zaćmienie plus kumulacja pełni tym razem w Wodniku sprawia, że odczuwamy większą potrzebę bycia sobą, kierowania się własnymi potrzebami. To czas, kiedy wolność ma dla nas największe znaczenie, a my zdajemy sobie sprawę, że jej brak to konsekwencja naszych wyborów i niepodążanie za tym, co nam w duszy gra. Poczujemy się silni, seksowni i odważni, ale też trudniej będzie nam kontrolować emocje, zwłaszcza trzem znakom zodiaku – Wodnikowi, Koziorożcowi i Lwu. To na nie zaćmienie Księżyca ma największy wpływ.

Wodnik

Zwykle jesteś beztroską osobą. Jednak dzisiejsze zaćmienie Księżyca może sprawić, że staniesz się bardziej skłonny do walki, wchodzenia w konflikty i będziesz widzieć rzeczy bardziej dramatycznymi niż zwykle. Skup się więc na tym, by się zrelaksować i zapanować nad wszystkimi gniewnymi instynktami, które mają na ciebie teraz niekorzystny wpływ.

Koziorożec

Osoby spod znaku Koziorożca zaskoczy dzisiaj potrzeba zmiany, której Koziorożce przecież nie cierpią. Nie lubisz pozbywać się nawyków, które są dla ciebie czymś znanym i skutecznym w działaniu. Jednak zaćmienie Księżyca może wyzwolić w tobie chęć puszczenia kontroli i nadania własnego rytmu pewnym rzeczom i sytuacjom. Dasz się temu ponieść?

Lew

Tak naprawdę to sezon urodzinowy Lwa, więc poczujesz niesamowity przypływ energii, możesz nawet pokusić się o wywieranie większego wpływu na otaczający cię świat. Wykorzystaj energię zaćmienia i tego miesiąca do dokonania pozytywnej zmiany w swoim życiu. Karty są po twojej stronie – działaj  i daj się ponieść sukcesowi.

Poza tym – pamiętajcie, że zaćmienie Księżyca można wykorzystać jako pretekst dla romantycznego wieczoru, spędzenia czasu z bliskimi. To mogą być naprawdę niezapomniane chwile.


 

źródło: Bustle


Związek

„Kiedy pies opuszcza swojego właściciela, to nie po to, by pojechać na wakacje”. Spróbujcie się nie rozpłakać, oglądając ten film

Redakcja
Redakcja
27 lipca 2018
Fot. Screen z YouTube https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=XW5-CQdmE_8>ON Campagne 2018 - 30 Millions d'Amis

„Kiedy pies opuszcza swojego właściciela, to nie po to, by pojechać na wakacje”. Tak brzmi hasło kończące nowy film zrealizowany w ramach kampanii społecznej fundacji 30 millions d’amis, która zajmuje się zwierzętami porzuconymi przez ludzi oraz innymi, bezdomnymi czworonogami.

Lato to okres, w którym najczęściej porzucamy psy i inne zwierzęta domowe. W jaki sposób? Często najbardziej okrutny z możliwych – na ulicy, jak rzecz, zostawiajac je przywiązane do przydrożnego drzewa. Zupełnie tak, jakbyśmy byli pozbawieni uczuć. Bo może właśnie tak jest?

A przecież więź, jaka tworzy się między psem, a człowiekiem jest wyjątkowo. Jest relacją na całe życie. Obejrzyjcie ten przejmujący filmik, który ma nam uświadomić to, co oczywiste – jesteśmy odpowiedzialni za zwierzęta, które przyjmujemy pod nasz dach również dlatego, że stają się one częścią naszej rodziny, naszego życia i naszej własnej historii.

Uwaga! Przygotujcie chusteczki.


NA podstawie: 30millionsdamis.fr

 


Zobacz także

Kiedy kobiety udają orgazm? Długość związku ma ogromne znaczenie

Chce mi się wyć. Może kiedyś zrozumiem, że masz prawo do życia „po nas”

List do „tej drugiej” kobiety, czyli rzecz o akceptacji, która pozwala przetrwać zdradę i rozstanie