Związek

4 typy facetów, z którymi nigdy nie powinniśmy się wiązać. Jak ich rozpoznać?

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
17 czerwca 2016
Fot. iStock / clownbusiness
 

No czujesz, że coś jest nie tak. Nie umiesz tego nazwać, ale wiesz, że w związku, w którym jesteś coś jest nie w porządku, coś ci nie pasuje. Nie wiesz co. Może próbujesz to tłumaczyć swoimi lękami i szukaniem dziury w całym. I może tak jest. Ale nie musi. Czasami intuicja podpowiada nam, że nie powinniśmy się wiązać z danym facetem, angażować się zbytnio, jednak ją zagłuszamy. Nie chcemy słuchać i pakujemy się w związek, który może się dla nas okazać tragiczny… Może lepiej zdać sobie sprawę w kim się właśnie zakochujemy…

Przemocowiec

Oczywiście, że to nie jest tak, że on cię uderzy w pierwszy dzień związku. To tak nie działa. Jest uroczy, delikatny. Na rękach by cię nosił. Powtarza, jaka jesteś wspaniała, a ty od czasu do czasu czujesz się przy nim bezpiecznie. Od czasu do czasu, bo bywają momenty, kiedy się go boisz. Kiedy wpada w gniew. Rozmawia przez telefon i nagle uderza ręką w ścianę. Z całej siły krzycząc przy tym do telefonu. Kiedy wyzywa panią, która dzwoni z jakąś ofertą – wiadomo, mało kto przepada za tego typu telefonami, ale to nie tłumaczy obelg rzucanych w stronę nic niewinnej rozmówczyni. Potrafi mocno pociągnąć cię za rękę, kiedy nagle decyduje, ze wychodzicie z imprezy. Nie zwraca uwagi na twój sprzeciw, później przeprasza, całuje w nadgarstek, który rozmasowujesz po zbyt mocnym uścisku.

„Ma wybuchowy charakter” tłumaczysz sobie wierząc, że potrafisz go poskromić, że tobie się uda, w końcu jesteś chodzącą łagodnością. Dobrze się czujesz w tym związku?

Manipulator

Jak ty go kochasz. To taki facet ideał. Otacza cię swoją opieką, zamyka w swoich ramionach. Ale czasami znika, przestaje się odzywać. Dzwonisz, a on, że jest w złym stanie i że potrzebuje czasu. Wpadasz w panikę, bo chcesz pomóc. A okazuje się, że w sumie nic się nie stało i wieczorem jest u ciebie z uśmiechem na ustach. Nagle dowiadujesz się, że lepiej ogranicz kontakt z jedną z koleżankę, bo ona cię wykorzystuje, najlepiej by było, jakbyś ograniczyła kontakty z innymi. Ten związek to twoje nieustanne poczucie winy, że za mało się starasz, że jesteś nie wystarczająco dobra, zbyt mało dowodów twojej miłości dajesz.

Miłość, to nie poczucie winy. Pamiętaj. Jeśli ktoś wpędza cię poczucie, że jesteś cały czas niewystarczająca – odpuść. To się nie skończy. W tym związku zawsze będziesz gorszą stroną, a twoje poczucie wartości – cytując za klasykiem – sięgnie bruku.

Uzależniający

Jeśli kiedykolwiek usłyszysz „Beze mnie nic nie znaczysz” – uciekaj. Ale nim do tego dojdzie, rozejrzyj się wokół. Czy od kiedy jesteś z tym facetem zdecydowanie rzadziej spotykasz się ze swoimi przyjaciółmi? Tak wiem, często słyszysz, że poza tobą świata nie widzi, ale jest w nim jakiś niepokój. Planujesz wyjście ze znajomymi do kina i nagle on dzwoni, że zarezerwował stolik w waszej knajpce, dokładnie w tym samym czasie. Fajnie, jasne. Ale kiedy kolejny raz chcesz wyjść bez niego, on znowu wpada na pomysł z „niespodzianką”. Zawłada twoim czasem, organizuje ci dzień, kontroluje. Dowozi zakupy, gotuje, podaje śniadanie do łóżka. A ty czujesz się jak w coraz bardziej za ciasnej klatce. Gdy chcesz z niej wyjść, on dostaje szału. To wtedy słyszysz, że kim ty jesteś, bez niego, że bez niego nic nie znaczysz, że nie potrafisz – tu zaczyna się litania. Jesteś w szoku? Nie czułaś wcześniej zaciskające się smyczy?

Socjopata

I nie mówię o socjopacie zdolnym do najgorszych przestępstw. Chodzi mi o osobę, którą cechuje nieposzanowanie norma społecznych, pogarda wobec innych i egocentryzm. Ale na początku może nas zmylić dosłownie wszystko. Taki mężczyzna zdaje się być ekstrawertykiem, który bryluje w towarzystwie. Nie lubi „tego wszystkiego, co robią inni”. Nie zabierze cię na piknik, na zachód słońca, czy romantyczny spacer. Szybciej staniesz przed ścianką wspinaczkową, możliwością skoku ze spadochronem. Tacy mężczyźni nieustannie potrzebują adrenaliny, karmią się nią. Poza tym przedstawią wszystkie historie tak, by wypaść w nich jak najlepiej, a dodatkowo uczynić je wyjątkowymi. Świetnie udają emocje, wydaje ci się, że on jest taki empatyczny. DO czasu, gdy nie pokaże swojej prawdziwej twarzy, gdy ironicznie nie powie: „Naprawdę wierzyłaś, że mnie coś to obchodzi”. Stanie się sarkastyczny. Będzie wyśmiewał się z twoich uczuć, łez, lęków. Siebie będzie uważał za kogoś lepszego, kogoś kto może tobą pomiatać, tylko nie wiadomo, co mu daje do tego prawo…

Każdy z tych czterech typów mężczyzn potrafi nas zafascynować, ulegamy często ich pierwszemu urokowi. Oni doskonale wiedzą, jak zbiegać o nasze względy, jak trzymać nas na dystans, a pewnym momencie złapać w potrzask. Tyle, że często jakiś szósty zmysł podpowiada – nie idź w to, nie próbuj, to nie jest dobry człowiek. Warto go posłuchać i przyjrzeć się uważniej mężczyźnie, z którym się wiążemy.


Związek

„Tyle lat na Ciebie czekałam i bałam się, że nigdy się nie pojawisz!”. Akcja „List do dziecka”

Listy do redakcji
Listy do redakcji
17 czerwca 2016
Fotomontaż istock / Pixabay CC0
 
Kochana córeczko,

dziękuję Ci za to, że jesteś…
tyle lat na Ciebie czekałam i
bałam się, że nigdy się nie pojawisz!
A teraz jesteś ze mną i
budzisz mnie swoim wspaniałym uśmiechem.
Codziennie dajesz mi powód do radości,
dzięki tobie wiem, że mam po co żyć!
Bez Ciebie moje życie było puste a
teraz Ty wypełniłaś tę pustkę swoim słodkim uśmiechem.
Dziękuję Ci za to, że jesteś,
że po tylu latach w końcu pojawiłaś się na świecie…i
wypełniłaś moje życie i wiem, że już nigdy nie będę sama…
bo mam Ciebie!
Dziękuję Ci i kocham Cię…
mama.

„Kochana córeczko, najdroższy synku, chcę ci powiedzieć, że…”.
„List do dziecka” – nasza nowa akcja na Dzień Dziecka z super nagrodami

AKCJA DD BANER DO LISTOW

Co trzeba zrobić?

„Napisz list do swojego dziecka (dzieci) i prześlij go do nas. To może być podziękowanie, dobra rada, a może powiedzenie tego, co nie przechodzi przez gardło ze wzruszenia w ważnych dla was momentach. Wszystko co tylko chcesz i czujesz. Miłość rodzica bywa trudna, a rodzicielstwo to jedno z najbardziej bogatych (i w upadki i wzloty) doświadczeń w życiu. To może być list „na tu i teraz” lub taki, który chciał(a)byś, żeby twoje dziecko przeczytało w przyszłości. Czasem taki list do bliskiej osoby pomoże nie tylko jej, ale też tobie.Wszystkie listy opublikujemy. Wybrane nagrodzimy!”. ♥WEŹ UDZIAŁ W ZABAWIE TUTAJ ♥

Zobacz wszystkie listy biorące udział w akcji


Związek

Z kim ćwiczyć w domu? Lista 10 top trenerek fitness, z którymi Polki gubią zbędne kilogramy

Żaklina Kańczucka
Żaklina Kańczucka
17 czerwca 2016
Fot. iStock / gpointstudio

Wcale niełatwo jest zmotywować się do samodzielnego ruchu i ćwiczyć w domu regularnie oraz skutecznie. Potrzeba wiedzy o ćwiczeniach jakie chcemy rozpocząć, porządnego instruktażu, samozaparcia i dyscypliny. Ale jak się zabrać za swoje ciało, kiedy zupełnie gubimy się między przysiadami a kobiecymi pompkami?

Pojawia się kwestia jak poprawnie wykonywać ćwiczenia, oraz jakie ćwiczenia wybrać, gdy dotychczasowy trening staje się monotonny. Ćwiczenie w domu bez dodatkowego wsparcia może być zniechęcające. Na szczęście na różnych portalach społecznościowych, filmach instruktażowych na YT czeka pomoc w postaci instruktorek fitness.

Instruktorki fitness – czy jest czym się zachwycać?

Nawet jeśli odnosisz wrażenie, że to bez sensu machać nogą „małpując” kogoś, kto ćwiczenia ma w małym paluszku, spróbuj i daj zaskoczyć się pozytywnie. Fakt, początki bywają pokraczne, ale jak już się wciągniesz i pozwolisz zmotywować – instruktorki są prawdziwymi mistrzyniami motywacji! – efekty cię zaskoczą.

Jeśli zadajecie sobie to pytanie czy to ma sens, zerkając z niechęcią czy zazdrością na wspaniale wyrzeźbione ciała, przeczytajcie, za co pokochały je nie tylko Polki:

  • Są charyzmatyczne. Energia i przekonanie, że ćwiczenia mają sens, emanują od nich, zachęcając do wysiłku. Bywa, że na swoich profilach w sieci osobiście udzielają wsparcia, zachęcając do jeszcze większego wysiłku, lub wyróżniając osoby które dzięki ćwiczeniom osiągnęły założony cel.
  • Swoim wyglądem poświadczają skuteczność ćwiczeń. Przecież mięśnie od jedzenia się nie biorą.
  • Ćwicząc z gwiazdami fitness, możesz stać się częścią wielkiej społeczności. Nawet jeśli nie jesteś fanką udzielania się na forach różnych grup, mając możliwość polubienia i obserwowania ulubionej trenerki, będziesz na bieżąco nie tylko z jej pomysłami czy ćwiczeniami, ale możesz zobaczyć, jakie bariery własnego ciała pokonują inne dziewczyny. Panie chętnie chwalą się niezwykłymi metamorfozami, jakie dokonały się podczas regularnych ćwiczeń zgodnie z programem instruktorki. Skoro zadziałało u innych, u ciebie też ma szansę.
  • Masz szansę nie tylko poćwiczyć, ale poznać styl życia, rodzaj diety jaką polecają trenerki. Możesz zmienić na stałe swoje dotychczasowe nawyki, z korzyścią dla zdrowia i sylwetki.

Właśnie z tych powodów, popularność „fitnessek” jest wielka i stale rośnie. Kobiety chcą być i żyć tak jak one i nie można się temu dziwić.

Top 10 najpopularniejszych trenerek fitness w Polsce i za granicą

1. Tiffany Rothe

To doświadczona trenerka, która fitnessem zajmuje się ponad 20-tu lat. Jej 10-minutowe treningi znane ze skuteczności, były wielokrotnie nagradzane przez takie magazyny jak Marie Claire, Harpers Bazaar, InStyle, Fitness Magazine.

2. Jen Selter

To 22 letnia Amerykanka, promująca zdrowy styl życia oraz ćwiczenia fitness. Jej szczególnym atutem są jędrne pośladki, na które ćwiczenia w sieci robią zawrotną karierę – na Instagramie ma aż  aż 6,4 miliona fanów!

 

3. Izabel Goulart

Swoją popularność zdobyła jako modelka, a także „Aniołek” Victoria’s Secret. Przekonuje, że ciężkie treningi oraz dieta zmienia każde ciało. Prezentowane przez nią ćwiczenia robią wrażenie i dla osób początkujących są wyjątkowo trudne do wykonania.

4. Tracy Anderson

Anderson to zapalona instruktorka  i właścicielka kilku siłowni. Wydała kolekcję DVD z propozycją ćwiczeń do wykonania w domu. W 2015 roku, Tracy uruchomiła program fitness online o nazwie TA Video Streaming (co tydzień, abonenci otrzymują nowe treningi sfilmowane w czasie rzeczywistym, w jednym z jej studiów).

5. Laura Gordon

To 48 latka z ciałem 18 latki.  Jest ona trenerką fitness, znaną w blogosferze jako „Chicken Tuna”. Słynie z idealnie wymodelowanych pośladków, oraz łączeniem ćwiczeń siłowych modelujących sylwetkę z treningami cardio.

6. Jillian Michaels

Jillian od 20 lat jest trenerką personalną, udziela się również jako trener w programach reality show. Najbardziej znana jest z programu „The Biggest Loser”,w którym motywuje do wysiłku powtarzając „Dopóki nie zemdlejesz, zwymiotujesz albo umrzesz, kontynuuj”. Do tej pory wydała ponad 15 płyt treningowych, które cieszą się powodzeniem. jest również autorką książek „Opanuj swój metabolizm”, oraz „Bez ograniczeń”Współtworzyła popularną aplikację na iPhone „Slim – Down Solution”, która pomaga uzyskać i utrzymać formę.

7. Mel B

To wulkan energii i entuzjazmu. Mel. B Kobiety pokochały jej intensywne treningi, które przynoszą rzeczywiste efekty. Szczególnym  powodzeniem cieszą się jej 10 minutowe ćwiczenia na brzuch, uda i pośladki.

8. Ewa Chodakowska

To rodzima trenerka fitness, na której punkcie oszalały Polki. Razem z Ewą ćwiczą, przechodzą spektakularne metamorfozy chwaląc jej skuteczność. Także polskie gwiazdy uwielbiają ćwiczyć razem z Ewą i chętnie fotografują się w jej towarzystwie podczas treningów. Sama Chodakowska jest także trenerem personalnym, wydaje płyty DVD z autorskimi zestawami ćwiczeń oraz pisze poradniki. Dotychczas pod jej nazwiskiem wydano dwie pozycje – „Zmień swoje życie z Ewą Chodakowską”, oraz „Przepis na sukces Ewy Chodakowskiej”.

9. Ania Lewandowska

Swoja karierę zaczynała jako specjalista do spraw żywienia, zawodniczka karate z sukcesami, będąc wielokrotną medalistką Mistrzostw Świata, Europy i Polski. Jest również specjalistką do spraw żywienia i kolejną, po Ewie Chodakowskiej instruktorką, z którą chętnie ćwiczą Polki. Prowadzi blog Healthy Plan by Ann, w którym udziela porad żywieniowych i sportowych.

10. Sylwia Szostak

Zaczynała jako modelka, dając się wciągnąć mimochodem w plan treningów na siłowni. Efekty jej ćwiczeń były (i nadal są!) rewelacyjne. Swoja pasję przekuła w konkretne zajęcie – jest trenerką personalną. Na jej profilu Fb widnieje prawie 170.000 lajków i fanów wciąż przybywa. Sylwia na swoim profilu udziela porad oraz dodaje zdjęcia ze swoich treningów i prezentuje przemiany osób, które korzystają z jej ćwiczeń.

A wy z kim ćwiczycie?


źródło: ofeminin.plurodaizdrowie.plwikipedia.org


Zobacz także

Uważasz, że dajesz z siebie wszystko w związku? Kiedy ostatni raz zadałeś jedno z tych pytań?

Jak jest z tą spermą? Łykać czy nie? [18+]

W jaki sposób twój styl przywiązania wpływa na twój związek? Mocniej niż ci się wydaje