Psychologia Związek

3 sposoby, by przyciągnąć do siebie osobę, na której ci zależy

Redakcja
Redakcja
9 stycznia 2019
Fot. iStock/freemixer
 

Chyba wszyscy pragniemy być kochani, zauważani i zrozumiani, tylko u każdego z nas wyraża to się w inny sposób. Czasami chcemy jedynie ulotnych kontaktów z przyjaciółmi i znajomymi. Innym razem chcemy być zauważeni przez osobę, z którą czujemy silny, romantyczny związek.

Kiedy pragniemy kogoś, kiedy się zakochujemy, staramy się przyciągnąć jego uwagę. Psychologowie ustalili, w jaki sposób możemy to zrobić naprawdę skutecznie – tak, by się do obiektu naszych uczuć emocjonalnie zbliżyć.

1. Pokaż pozytywne emocje

Jest tyle mocy w pozytywności, w radości, w uśmiechu. Myśląc pozytywnie możesz poprawić czyjś nastrój. Psychologowie zgadzają się, że jeśli chcesz zostać zauważonym przez kogoś, na kim ci zależy, musisz zacząć pokazywać pozytywne emocje. Uśmiechaj się częściej i śmiej się, a będziesz kojarzyć się z pozytywnymi emocjami. Kiedy ktoś kojarzy cię z pozytywnymi emocjami, będzie chciał częściej spędzać z tobą czas.

2. Rozmawiaj o wspólnych wartościach

Ludzie chcą spędzać czas z tym, którzy podzielają ich wartości. Ktoś, kto wierzy w bycie dobrym człowiekiem i mówienie prawdy, będzie chciał dzielić swój czas z ludźmi, którzy wyznają podobne życiowe zasady. Bądź uczciwy wobec swoich wartości i nie próbuj udawać, że jesteś kimś innym.

3. Zwracaj się do niego/niej po imieniu

Kiedy ktoś słyszy własne imię, czuje się bardziej przywiązany do osoby, która je wypowiada. Zwracanie się po imieniu sprzyja wytworzeniu pewnej bliskości i intymności. Jest sympatycznym akcentem, który skraca dystans między dwiema osobami.


Na podstawie: powerofpositivity.com


Psychologia Związek

8 sygnałów, że facet ewidentnie cię wykorzystuje. Jesteś potrzebna, ale nie kochana

Redakcja
Redakcja
9 stycznia 2019
fot. iStock/pixdeluxe
 

Większość z nas nie zdaje sobie z tego sprawy. Albo udajemy, że nie wiemy i pozwalamy na to z pełną świadomością. Bo myślimy, że tak trzeba, wmówiono nam – może jeszcze w dzieciństwie –  że to jest normalne. Lub też boimy się, że jeśli się zbuntujemy, on odejdzie Więc wolimy dawać się wykorzystywać, żyć z kimś, komu potrzebni jesteśmy tylko do tego, by zaspokajać czyjeś konkretne potrzeby.

I możemy tak żyć latami. Aż w końcu przychodzi dzień, w którym okazuje się, że dłużej już się nie da. Że oto doszliśmy do muru, za którym nic już nie ma. A przede wszystkim, nie ma już nas, bo całe nasze życie zostało podporządkowane naszemu partnerowi. Rzuć okiem na te kilka sygnałów ostrzegawczych, zanim będzie za późno. Szkoda by było spędzić życie u boku kogoś, kto cię wykorzystuje.

8 sygnałów, że facet ewidentnie cię wykorzystuje

1. Nie rozmawia z tobą o przyszłości

Mimo, że jesteście już ze sobą dość długo, masz wrażenie, że on żyje jedynie chwilami. Nie interesuje go, co się wydarzy za chwilę. Kiedy przestanie mu być dobrze, odejdzie bez zmrużenia oka.

2. Twoi przyjaciele mówią ci, że coś jest nie tak

Nigdy nie powinieneś opierać swoich decyzji i wyborów wyłącznie na tym, co mówią ci Twoi przyjaciele. Byłoby jednak również głupotą, gdybyś nie słuchał ich rad. W końcu z boku widać o wiele więcej.

3. W sypialni jest egoistą

Seks traktuje instrumentalnie, a zasada jest prosta – jemu ma być dobrze, a ty… może zdążysz. Nie zwraca uwagi na to, jak się czujesz, nie rozmawia z tobą o tym. Dobre maniery zostawia za drzwiami sypialni.

4. Całkowicie polega na tobie finansowo

Kiedykolwiek ma wydatki, zawsze zwraca się do ciebie po wsparcie. Traktuje cię jak osobisty bankomat, jednocześnie ukrywa przed tobą swoje finanse.

5. Nie pyta cię o twoje uczucia

Zawsze myśli o własnym osobistym szczęściu i wygodzie. Zawsze myśli o tym, jak poprawić swoje życie. Twoje emocje? Może nie powie tego wprost, ale przyzwyczai cię swoim zachowaniem do tego, że dla niego nie mają one znaczenia.

6. Ma zwyczaj nierealizowania swoich obietnic i zobowiązań

Nie obchodzi go, jak bardzo byłabyś rozczarowana, gdyby złamał dane ci słowo. Nie przejmuje się twoim bólem, działa tylko z czystej wygody.

7. Nie można być z nim naprawdę blisko

Naprawdę nie jest zainteresowany nawiązaniem z tobą jakiejkolwiek intymności. Ma problemy z bliskością inną niż seks, nie chce się otworzyć, szczerze z tobą porozmawiać lub też sprawia pozory intymnego porozumienia między wami, jeśli czegoś od ciebie chce.

8. Sprawia, że czujesz się potrzebna, ale nie kochana

Traktuje cię „zadaniowo”. Jest od ciebie zależny, póki potrzebuje twojej pomocy, twoich pieniędzy, twojej „opieki”. Wtedy jego uczucia wobec ciebie są „na pokaz”, wyczujesz ten fałsz po dłuższym czasie. Kiedy przestaje cię potrzebować, odczujesz nagły chłod i dystans z jego strony. Nie dziw się, przecież nigdy nie byłaś kochana.


Na podstawie: relrules.com


Psychologia Związek

Dlaczego kobiety miewają romanse

Redakcja
Redakcja
9 stycznia 2019
Fot. iStock / shironosov

Ostatnio w Internecie pojawił się list zrozpaczonej kobiety, która przez pół roku zdradzała swojego męża, aż zaszła w ciążę z kochankiem. Zrozpaczona prosiła o radę – powiedzieć mężowi o zdradzie, odejść bez słowa, czy może udawać, że dziecko jest jego? Natychmiast posypały komentarze: „dobrze ci tak”, „współczuję twojemu mężowi”, „nie masz wstydu, by ogłaszać wszystkim, że zdradziłaś męża”. Tymczasem, za każdym romansem kryje się przecież indywidualna historia. Czy wiecie dlaczego kobiety zdradzają? Naukowcy postanowili to zbadać.

Okazuje się, że kobiety zdradzają najczęściej dlatego, ponieważ… nie ufają swoim partnerom. Czują, że mogą być bardziej szczere i otwarte, że mogą być bardziej sobą w stosunku do tych mężczyzn, z którymi zdradzają niż w stosunku do partnera.

Dlatego tak łatwo jest im przezwyciężyć poczucie winy, które towarzyszy zdradzie osoby, którą kochamy. Na pierwszy rzut oka wyniki te mogą być niezwykle szokujące. Jeśli jednak poświęcimy trochę czasu, aby je przeanalizować, okazuje się, że wnioski są dość logiczne.

Oczywiście, zdarza się, że dana osoba zdradza swojego partnera w odpowiedzi na potrzebę znalezienia sensu i spełnienia, których nie odnajduje we własnym związku. Inne kobiety zdradzają, by udowodnić sobie, że są w stanie przezwyciężyć ograniczenia, których doznają w obecnej relacji.

Czasami kobieca zdrada jest również spowodowane ogólnym brakiem intymności w związku. Ale niezależnie od przyczyny, zawsze jest to bardzo bolesne doświadczenie, choć bywa, że oczyszczające.


Na podstawie: relrules.com


Zobacz także

5 pytań, na które musisz sobie odpowiedzieć, zanim zdecydujesz się na dziecko

5 pytań, na które musisz sobie odpowiedzieć, zanim zdecydujesz się na dziecko

Emocjonalny oprawca. Jest tak blisko, że wydaje ci się, że nigdy się od niego nie uwolnisz

Emocjonalny oprawca. Jest tak blisko, że wydaje ci się, że nigdy się od niego nie uwolnisz

Kochana, przestań walczyć o kogoś, kto cię nie kocha. Kochaj tych, którzy godni są twojej miłości