Go to content

17 rzeczy, na które zasługujesz w związku

Fot. Kaboompics/CCO

„Czy to już wszystko?” – pytasz, bo zastanawiasz się, czy więcej nie możesz dostać, czy związek, w którym jesteś dał ci maksimum tego, co dać powinien?

Czy właśnie na to czekałaś, tego oczekiwałaś. A może te pytania to wynik braków, jakie odczuwasz w swoim związku  może dostajesz za mało, może tkwisz w relacji, w której nie czujesz się do końca spełniona?

Są rzeczy, na które każdy z nas ze strony partnera zasługuje, które czynią związek pełnym i satysfakcjonującym dla obu stron.

Czego powinnaś oczekiwać?

Partnera, który jest dla ciebie wyzwaniem

Bo to dla niego chcesz się zmieniać, chcesz się rozwijać, gdyż to on jest nieustającą inspiracją i motorem napędowym twoich działań, poszerzania horyzontów, realizacji planów i marzeń

I takiego, który kocha cię taką jaką jesteś

I nie ma zamiaru cię na siłę zmieniać, jest świadomy twoich słabości, które nie determinują jego uczuć do ciebie, wręcz przeciwnie – jest wdzięczny za to, że właśnie taka jesteś.

I który potrafi ci pokazać, na co zasługujesz

Bo gdy go zapytasz: „Kochanie, co chcesz mi dać” jest w stanie bez wahania odpowiedzieć i nie skończyć tylko na słowach.

Partnera, który szanuje różnice między wami

Dla niego nie są problemem twoje odmienne poglądy na pewne rzeczy. Owszem dyskutuje z tobą, stara się zrozumieć, zaakceptować, ale z drugiej strony kocha cię za twoje dziwactwa i rzeczy, którym jesteś wierna.

Kogoś, kto wspiera cię w twoich marzeniach i planach

Kto jest dla ciebie wsparciem, kto cię motywuje i wierzy, że komu, jak komu, ale tobie na pewno uda osiągnąć to, co sobie zaplanowałaś.

Partnera, który sprawia, że czujesz się bezpieczna emocjonalnie i fizycznie

Czyli takiego, który przytuli cię po ciężkim dniu, i pozwoli ci odpocząć na kanapie z dobrą herbatą czy kawą w ręce.

I kogo oczy zapalają się na twój widok

I w tych oczach widzisz pożądanie, namiętność i podziw.

Partnera, który rozumie czym jest kompromis

Który nie udowadnia ci tylko swoich racji, ale też wysłuchuje twoich, kto nie narzuca ci własnego zdania, ale bierze pod uwagę, co ty masz do powiedzenia.

Partnera, który jest uczciwy wobec ciebie i siebie

Taki związek wolny jest od podejrzeń, insynuacji i kłamstw, w którym twój partner i ty potraficie samym sobie i sobie nawzajem spojrzeć bez problemu w oczy.

Kogoś, kto potrafi śmiać się

Zwłaszcza w trudnych sytuacjach. Kto szuka pozytywów i nie zawsze bierze życia bardzo poważnie.

Z kim śmiejesz się z tych samych żartów

Bo macie podobne poczucie humoru i rozumiecie się bez słów w sytuacjach, które wywołują u was uśmiech. Ile razy razem płakaliście ze śmiechu?

Partnera, który kocha twoje ciało

Bez względu na to, jak wygląda – jakiej jest wielkości, jaki rozmiar nosisz, pod warunkiem, że ty też kochasz samą siebie pomimo wszystko. Twoje ciało jest dla ciebie.

Kogoś, kto potrafi dać ci rozkosz

Taką, że palce zaciskasz na prześcieradle łóżka, a wasz seks potrafi być naprawdę wyjątkowy.

I potrafi do seksu cię zachęcić

Bo wie, co tobie sprawia przyjemność. Nie namawia, nie zmusza, nie wymaga – sprawia, że seks dla was jest dobrą zabawą.

I ufa tobie

Dlatego wasz związek wolny jest od oskarżeń, podejrzeń i rozczarowań. Tak samo ty ufasz jemu.

Partnera, który nigdy celowo cię nie zawstydzi

Nie sprawi, że poczujesz się niekomfortowo, że będziesz zażenowana sytuacją nie bardzo wiedząc co zrobić. On szanuje twoje uczucia, jest ich świadomy i nie będzie dążył do tego, żebyś poczuła wstyd.

Partnera, który doskonale wie, jak niedoskonała jesteś

Każdy z nas ma wady i nieważne, jak bardzo byśmy się starali, nigdy nie będziemy idealnymi partnerami. I akceptujemy to, jesteśmy z tym pogodzeni dostrzegając też pracę drugiej osoby, którą wkłada w bycie lepszym i w to, by wasz związek był bliższy ideału.

Chciałoby się powiedzieć: „to tyle”. Czy mało? Czy zbyt dużo? Pewnie każdy sam powinien ocenić…