Zdrowie Zęby

Wybielanie zębów Wrocław – jaśniejszy uśmiech w 45 minut!

Redakcja
Redakcja
28 lutego 2020
Fot. Materiały prasowe

Równy i biały uśmiech to marzenie wielu Polaków. Nie zawsze możemy o tym decydować. Oprócz odpowiedniej higieny jamy ustnej, którą trzeba przestrzegać, na wygląd zębów mają wpływ również geny, dieta oraz codziennie nawyki. Łatwo dostępne sposoby zwykle nie gwarantują wystarczającego efektu. Jak można wybielić zęby we Wrocławiu i co skutecznie je rozjaśni?

Wybielanie zębów we Wrocławiu – co je rozjaśnia?

Ludzie coraz częściej i chętniej decydują się na zabiegi, które zmieniają wygląd estetyczny. Dotyczy to również prezentacji uśmiechu. Wybielanie zębów we Wrocławiu to jeden z popularniejszych zabiegów z zakresu stomatologii estetycznej. Mimo stale zwiększających się możliwości dentystów ludzie szukają sposobów na jaśniejsze szkliwo z pomocą ogólnodostępnych specyfików. Co zatem miałoby pomóc przy wybielaniu zębów? Wrocław daje dużo różnych możliwości: specjalistyczne pasty, paski wybielające, żele. Jednakże, co ze skutecznością?  Szkliwo zazwyczaj po takim wybielaniu zębów jest trochę jaśniejsze, ale nie dłużej niż przez 3 miesiące i to dzięki regularnemu stosowaniu. Z pewnością nie taki rezultat da długotrwałą pewność siebie. Wybielanie zębów u dentysty, szczególnie przy użyciu lampy Beyond w smile.expert to efekt, który prezentuje się zdecydowanie dłużej. Można go osiągnąć, dzięki 3 sesjom wybielającym zęby, a każda z nich trwa 15 minut. Niecała godzina pozwala cieszyć się ze skutków wybielania zębów przez wiele miesięcy bez przerwy. O szkliwo należy dbać tak samo, jak przed zabiegiem bez konieczności dodatkowych działań profilaktycznych.

Wybielanie zębów we Wrocławiu – jak najlepiej?

W przypadku wybielania zębów we Wrocławiu główną obawą jest fakt kondycji szkliwa po tym zabiegu. Nie należy się tym przejmować. Każdy profesjonalny zabieg nie naraża zębów. Wybielanie zębów nie może być też wykonywane w zbyt szybkim tempie. Każdy jest o tym informowany podczas wstępnych konsultacji. Tak dzieje się w gabinecie dentystycznym smile.expert we Wrocławiu. Zazwyczaj w klinikach stomatologicznych można skorzystać z 2 sposobów: nakładek wybielających zęby lub lampy Beyond. Bez względu na wybór konieczna jest najpierw wizyta kontrolna. Stomatolog może wtedy ocenić, czy zęby są zdrowie i nie wymagają leczenia, a także usunąć kamień oraz osad nazębny. Bez wykluczenia przeciwwskazań wykonanie wybielania zębów nie jest wskazane.

Jak wybielić zęby:

 • nakładki wybielające – ich kształt dostosowywany jest na podstawie wcześniej wykonany wycisków przy użyciu odpowiednio dobranego żelu; aby doszło do wybielania zębów, nakładki muszą być systematycznie noszone przez 4 tygodnie o regularnych porach.
 • lampa Beyond – nie wymaga zaangażowania dużej ilości czasu ze strony pacjenta i trwa ok. 45 minut; dziąsła po wybielaniu zębów bywają nadwrażliwe (mimo środka ochronnego); efekt widoczny jest zaraz po wizycie w gabinecie dentystycznym; proces wybielania zębów odbywa się przy użyciu lampy Beyond po wcześniejszym nałożeniu na szkliwo odpowiedniego żelu.

Stomatolodzy ze smile.expert rekomendują jednak w przypadku wybielania zębów we Wrocławiu lampę Beyond, ze względu na jej skuteczność i szybkość efektu wybielania, bez konieczności dodatkowych wizyt, czy samokontroli.

Fot. Materiały prasowe

Wybielanie zębów Wrocław – cena bielszego uśmiechu

W przypadku wybielania zębów cena w smile.expert to ok. 1200 zł, jeśli użyta jest lampa Beyond oraz ok. 1000 zł, gdy pacjent wybierze nakładki wybielające. Chociaż ogólnodostępne pasty są dużo tańsze, to efekt z pewnością nie będzie taki sam lub nikły. Aby zadbać o efekt wybielania zębów przez pierwszy 1 lub 2 trzeba stosować białą dietę. W późniejszym czasie używanie past podtrzymujących rezultat wybielania zębów również pomaga się cieszyć dłużej białym uśmiechem.


Artykuł sponsorowany


Zdrowie Zęby

Laser w medycynie estetycznej – skuteczne zabiegi i przeciwwskazania do leczenia laserem

Redakcja
Redakcja
28 lutego 2020
Fot. Materiały prasowe

Laser to narzędzie, które wykorzystywane jest w wielu gałęziach medycyny i kosmetologii. Szczególnie upodobała go sobie okulistyka, dermatologia, chirurgia oraz medycyna estetyczna. Leczenie laserem jest bardzo dokładne i precyzyjne, stosunkowo bezpieczne, zmniejsza ryzyko komplikacji i blizn po zabiegu, skraca czas rekonwalescencji. Jakie skuteczne zabiegi laseroterapii oferuje medycyna estetyczna? Czy każdy może się im poddać?

Efektywne leczenie laserem

Wielu osobom laser kojarzy się z depilacją i zabiegami przeciwzmarszczkowymi. Owszem, są to bardzo popularne zastosowania laseroterapii. Warto jednak wiedzieć, że laser w medycynie estetycznej to nie tylko fotodepilacja i odmładzanie. Możemy za jego pomocą usunąć wiele poważnych przypadłości, takich jak trądzik, blizny, żylaki, rozstępy czy zmiany skórne.

Efektywne leczenie laserem w krakowskim Centrum DER-MED umożliwiają takie urządzenia, jak:

 • Cutera Excel V – najnowocześniejszy laser naczyniowy. Wykorzystywany jest do usuwania różnego rodzaju zmian naczyniowych widocznych na skórze – zarówno rozległych o zróżnicowanej strukturze (rumień, naczyniaki, duże zmiany naczyniowe na nogach, trądzik różowaty), jak i drobnych zmian typu “pajączki”. Działanie tego lasera do zamykania naczynek charakteryzuje się ogromną skutecznością i całkowicie bezpiecznym przebiegiem. Stosuje się go również na przebarwienia skóry: posłoneczne, potrądzikowe.
 • BBL Forever Young Clear – laserowe usuwanie trądziku. Dzięki temu urządzeniu możliwe jest leczenie laserem zarówno trądziku młodzieńczego, jak i trądziku różowatego. Poprzez energię fototermiczną dochodzi do zamknięcia naczynek krwionośnych, a także redukcji przebarwień oraz stanów zapalnych w postaci wyprysków. Aby terapia przyniosła długotrwałe efekty, zaleca się powtórzenie zabiegu laserowego w kilku seriach – w zależności od wskazań lekarza.
 • Sciton – jest to laser frakcyjny, zabiegi z jego zastosowaniem pobudzają produkcję kolagenu, zwiększając grubość skóry i poprawiając jej elastyczność. W związku z tym laser Sciton wykorzystywany jest nie tylko do odmładzającej laseroterapii twarzy, ale również do laserowego usuwania blizn różnego pochodzenia (potrądzikowych, pooperacyjnych i poparzeniowych). Laser frakcyjny umożliwia również korekcję rozstępów.
 • Mona Lisa Touch – również jest laserem frakcyjnym i może mieć podobne zastosowanie jak laser Sciton. Oprócz tego leczenie laserem Mona Lisa Touch obejmuje bezpieczne zabiegi z zakresu ginekologii estetycznej, m.in. labioplastykę (korektę zbyt dużych lub zniekształconych warg sromowych), nawilżanie i obkurczanie pochwy, a także leczenie nietrzymania moczu.
 • Light Sheer Duet – to jeden z najskuteczniejszych laserów służących do depilacji laserowej. Warto wiedzieć, że fotodepilacja ma znaczenie nie tylko estetyczne, ale również zdrowotne. Dzięki depilacji laserowej możliwe jest objawowe leczenie hirsutyzmu, czyli nadmiernego owłosienia typu męskiego u kobiet.

Przeciwwskazania do leczenia laserem

Jednak nie każdy może poddać się zabiegom laserowym. Do najczęstszych przeciwwskazań laseroterapii należą:

 • ciąża i karmienie piersią,
 • intensywna opalenizna,
 • opalanie się w słońcu lub na solarium w okresie 2 tygodni przed zabiegiem,
 • przyjmowanie leków psychotropowych, retinoidów, sterydów, antybiotyków,
 • zaburzenia krzepliwości krwi,
 • aktywne infekcje wirusowe i bakteryjne,
 • bielactwo,
 • łuszczyca,
 • nowotwór skóry,
 • skłonności do bliznowców.

Przeciwwskazania mogą nieco różnić się w przypadku różnych laserów, dlatego przed tego typu zabiegami konieczna jest specjalistyczna konsultacja, podczas której zweryfikowane zostanie występowanie ewentualnych przeciwwskazań.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat zabiegów laserowych? Wejdź na stronę krakowskiego Centrum DER-MED: https://krakow.dermed.pl/pl/


Artykuł sponsorowany


Zdrowie Zęby

30 rzeczy, które powinnaś sobie powiedzieć, gdy tak bardzo za nim tęsknisz

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
28 lutego 2020
Fot. iStock/fabianaponzi

Rozstanie boli. Czasem boli tak bardzo, że nie potrafimy sobie z tym poradzić. Kiedy ciągle przepełniają nas silne uczucia, nie potrafimy zrozumieć, dlaczego to się skończyło, dlaczego on odszedł, dlaczego nie daliśmy sobie drugiej szansy. Często w rozpaczy, pod wpływem emocji robimy i mówimy rzeczy, których potem możemy żałować.

30 rzeczy, które powinnaś sobie powiedzieć, gdy tak bardzo za nim tęsknisz

1. To, że ty za nim tęsknisz, nie oznacza, że on ​​tęskni za tobą.

2. Nie marnuj czasu na myślenie o kimś, kto nie myśli o tobie.

3. Zamiast wysyłać SMS-y do niego i się dołować, zawsze możesz wysłać SMS-a do swoich znajomych i poprosić ich o pokrzepiającą rozmowę.

4. Nie znajdziesz innego faceta takiego jak on, ale znajdziesz innego faceta, który sprawi, że poczujesz się dobrze. A jeśli nie, to i tak wszystko będzie dobrze.

5. To, że za nim tęsknisz, nie oznacza, że ​​powinnaś się z nim skontaktować lub wrócić do niego.

6. Może w tej chwili myślisz, że jedyne, co da ci szczęście to powrót do niego, ale ostatecznie dotrzesz do miejsca, w którym zrozumiesz, że jesteś szczęśliwsza bez niego.

7. Następnym razem, gdy poczujesz, że brakuje ci dobrych chwil, które z nim spędziłaś, pamiętaj, że były też między wami złe momenty.

8. Nie powinnaś wracać do swojego byłego, ponieważ czujesz się samotna

9. Twoja historia miłosna się skończyła, więc przestań mówić sobie, że jest szansa, że wy ​​dwoje spotkacie się w przyszłości. Pierwszym krokiem do rozstania jest akceptacja.

10. Nie jest dobrze, kiedy nie powiecie sobie wyraźnie, że to koniec, ale poradzisz sobie i bez tego.

11. Jego brak oznacza, że ​​miałaś w swoim świecie kogoś, kto wiele dla ciebie znaczył, co powinno ci zapewnić komfort, a nie ból.

12. Nigdy nie poradzisz sobie z jego odejściem, jeśli będziesz z nim w stałym kontakcie.

13. Im więcej jego zdjęć przeglądasz w mediach społecznościowych, tym bardziej będziesz za nim tęsknić.

14. Nie wszystkie miłości mają trwać.

15. Nie ma powodu, abyś martwiła się tym, że „już zawsze będziesz sama”. On nie był jedynym mężczyzną na tej planecie.

16. Możesz za nim tęsknić i uświadomić sobie, że nie jest tego wart, w tym samym czasie.

17. Możesz uniknąć pokusy, by wysłać mu SMS. Możesz uniknąć pokusy spotkania za nim. Możesz uniknąć pokusy, by błagać go o powrót.

18. To, za czym tęsknisz, może już nie istnieć.

19. Przestań tęsknić za wspaniałą wizją waszego idealnego związku i przypomnij sobie, jak czasami było ci w tej relacji ciężko.

20. Możesz za nim tęsknić, nie okazując mu, że za nim tęsknisz.

21. To, że za nim tęsknisz, nie oznacza, że powinnaś za nim biec.

22. To, że za nim tęsknisz, nie oznacza,  że on zasługuje na drugą szansę.

23. Niektórzy ludzie i uczucia należą już do przeszłości.

24. To, że za nim tęsknisz nie oznacza, że decyzja o rozstaniu była zła.

25. Gdyby był dla ciebie odpowiedni, nadal bylibyście razem.

26. Zachowaj przeszłość w przeszłości i miej oko na swoją przyszłość.

27. To, że za nim tęsknisz, nie oznacza, że jesteś „głupia”, naiwna.. Nawet jeśli cię skrzywdził, naturalne jest, że wciąż masz dla niego  jakieś uczucia do osoby, które trwają jeszcze długo po zakończeniu związku.

28. Może to trochę potrwać, zanim o nim zapomnisz i to jest w porządku.

29. Możesz płakać nad nim i przyszłością, którą moglibyście tworzyć razem, nawet jeśli minęło dużo czasu od rozstania. Ale nie pozwól temu cierpieniu determinować twojego obecnego życia.

30. Nie będziesz za nim tęskniła już „zawsze”. To naprawdę minie.


Na podstawie: thoughtcatalog.com


Zobacz także

6 nieinwazyjnych badań, które pozwalają wykryć nowotwory we wczesnym stadium

Jesteś na diecie, a czasem dopada cię ochota na drinka? Sprawdź jak nie przesadzić z kaloriami

Dzikie ruchy to najlepszy fitness. Czas powrócić do korzeni dzięki paleo fitness