Go to content

7 pozytywnych rzeczy, których doświadczają okularnicy, rezygnując z soczewek

Fot. iStock / pixelfit

Okulary dawniej kojarzone były z przymusem, a grube, nieładne oprawki z obciachem, więc ze zrozumiałą radością, okularnicy zwrócili się w stronę soczewek kontaktowych. Teraz i soczewki nie są szczytem pożądania dla osób z problemami wzroku. Różne kształty i kolory oprawek stały się powodem do dumy ich posiadaczek. 

A zalet zamiany soczewek na okulary jest znacznie więcej.

7 pozytywnych rzeczy, na które mogą liczyć okularnicy

1. Postrzeganie jako bardziej inteligentnych

Badania pokazują, że ci, którzy noszą okulary, postrzegani są jako bardziej inteligentni i skuteczni w działaniu, mają większy posłuch wśród innych. Ten detal, jakim są okulary, od razu nasuwa skojarzenia z wysokim ilorazem inteligencji i dużym zasobem wiedzy.

2. Zdrowsze oczy

Brak okularów na nosie przy rozpoznanej wadzie wzroku może skutkować nie tylko bólami oczu, głowy, ale i pogorszeniem się stanu wzroku. A jeśli jesteś miłośniczką soczewek kontaktowych, powinnaś pamiętać o tym, że brak odpowiedniej higieny podczas wymiany soczewek, może spowodować niebezpieczną infekcję oczu. Ponadto soczewki pokrywają rogówkę oka, co zmniejsza dopływ tlenu. Gdy soczewki noszone są zbyt długo, może pojawić się zaczerwienienie oczu, dyskomfort, przejściowe niewyraźne widzenie i stany zapalne.

3. Niepowtarzalny wygląd

Okulary mogą dodawać nie tylko szyku, ale i tajemniczości każdemu, kto ceni sobie niepowtarzalny wygląd. Noszenie okularów pozwala zdefiniować swój wyjątkowy styl, może funkcjonować, jako wyjątkowy „podpis”, cechę charakterystyczną danej osoby.

4. Lepsze samopoczucie pod koniec dnia pracy

Osoby pracujące przy komputerze, nawet jeśli przy minimalnej wadzie wzroku noszą soczewki kontaktowe, narażone są na problemy z oczami pod koniec dnia pracy. Długotrwałe korzystanie z komputera przyczynia się do wysuszenia, łzawienia i zmęczenia oczu, a nawet niewyraźne widzenie. Problemy te mogą nasilać się przez soczewki kontaktowe. Okulary pozwalają zachować lepszy komfort po całym dniu patrzenia w monitor.

5. Zaoszczędzenie gotówki

To dotyczy osób, które do tej pory inwestowały w soczewki kontaktowe. Na dłuższą metę, korzystanie z soczewek jest o wiele bardziej kosztowne, niż jednorazowy zakup oprawek i soczewek. Okulary to jednorazowy wydatek, na długie lata. A gdy znudzi się np. kolor oprawek, zawsze można je wymienić, pozostawiając te same szkła.

6. Podkreślenie atutów urody

Oprawki i kolor okularów można dobrać idealnie do kształtu twarzy, podkreślać nimi ładną oprawę oczu, czy odwrócić uwagę np. od zbyt wąskich ust. Wybierając oprawki w kolorze np. miedzi, który kontrastuje z niebieskimi oczami, zdecydowanie podkreślisz ich kolor.

7. Zapadnięcie w pamięć

Osoby noszące okulary są łatwiejsze do zapamiętania, lepiej wyróżniają się na tle innych. Okulary mogą stać się znakiem rozpoznawczym w tłumie ludzi.


 

źródło: www.lifehack.org