Go to content

Sześć prostych sposobów, żeby schudnąć jeszcze przed Świętami

Fot. iStock/agrobacter

Święta tuż tuż, a ty z lekkim strachem myślisz o tych wszystkich pysznościach, które pojawiają się na stole. Kurczę, tylko nie zdążyłaś jeszcze zgubić planowanych kilogramów, a tu pokusa smakołyków nadchodzi wielkimi krokami. 

Jeśli obawiasz się, że w prezencie świątecznym dostaniesz kilka nadprogramowych kilogramów, przygotuj się wcześniej na Święta i teraz zadbaj o to, by stracić trochę na wadze.

Jak to zrobić? Oto najlepsze wskazówki.

Ogranicz tłuszcze

Przede wszystkim skup się na dobrych tłuszczach, które na przykład są w rybach. Zrezygnuj na te kilka dni z tłustych, a nie rybnych, potraw i dodatków.

Odstaw owocowe soki

Wbrew pozorom soki nie dają nam tyle korzyści, ile zjedzenie owoców. Poza tym soki często spożywamy bez umiaru nie zauważając, ile pochłaniamy kalorii. Przestaw się na wodę, może na niesłodzoną herbatę. Pomyśl, że to tylko do Świąt.

Ogranicz proste węglowodany

Pamiętaj, że nie mówimy, że na zawsze, już nigdy. Na te kilkanaście dni przed Świętami odstaw słodycze, drożdżówki, ciasto, białe pieczywo. Szybko zauważysz różnicę.

Ogranicz spożycie alkoholu

Alkohol jest bardzo kaloryczny. Warto ograniczyć jego spożycie, zwłaszcza gdy macie tendencję to picia lampki wina wieczorem czy drinków w weekend. Poza tym, kiedy pijemy alkohol, od razu jemy więcej, warto pamiętać o tej zależności.

Nie podjadaj między posiłkami

Zaplanuj, co zjesz i o której godzinie w danym dniu. Po śniadaniu może jakiś owoc, po obiedzie trochę warzyw, orzechy? Staraj się zapanować nad chęcią podjadania, po kilku dniach, poczujesz się lżejsza.

Zmierz talię

Najlepszym motywatorem odchudzania są efekty diety. I to wcale nie chodzi o kilogramy, tylko o centymetry. Zmierz talię i porównaj po kilku dniach wyniki. Jeśli dostosujesz się do tych prostych zasad, na pewno zauważysz różnicę.


źródło: Mirror