Go to content

Nawyki „łóżkowe” szkodliwe dla twojej skóry

Fot. iStock/GeorgeRudy

Wszyscy wiemy, jak ważny jest sen. Jak dobroczynnie wpływa na naszą umiejętność skupienia uwagi, pozytywnego myślenia, na odporność i ogólnie – zdrowie. Dlatego wielu z nas wypracowuje sobie pewne nawyki „na dobranoc”, które pomagają nam zasnąć lub sprawiają, że czujemy się spokojniejsi, bardziej wyciszeni przed snem. Są jednak takie przyzwyczajenia, które wpływają niekorzystnie na stan naszej skóry.

Rzadko zmieniasz pościel 

Nie jest ważne jak czyste wydają ci się twoje prześcieradła. Należy je zmieniać regularnie, bo brud nagromadzony w naszych włosach, pot i niezmyte bakterie łatwo przenoszą się na naszą twarz. Dermatolodzy radzą, by zmieniać pościel raz w tygodniu.

Masz w sypialni złą temperaturę

Odpowiednia temperatura jest bardzo ważnym czynnikiem zapewniającym nam zdrowy sen. Nieprawidłowa temperatura może znacząco negatywnie wpływać na skórę, a nawet wpływać na ogólną jakość snu. Jeśli jest zbyt ciepło, będziesz się pocić. Pocenie uwalnia bakterie, brud, złuszczanie martwego naskórka. Zimne pomieszczenie może prowadzić do wysuszenia skóry.

Kładziesz się spać nie zmywając uprzednio makijażu

To jedna z najgorszych zbrodni przeciwko naszej skórze. Ona rozpaczliwie potrzebuje oczyszczenia. Podczas snu skóra odbudowuje się i regeneruje – jeśli nie zmyjesz podkładu nie oddycha swobodnie.

Masz poszewkę na poduszkę z nieodpowiedniego materiału

Czysta bawełna może być zbyt szorstka i powodować tarcie na skórze twarzy podczas snu, to z kolei do złamania kolagenu, powstawania zmarszczek, a nawet trądziku. Najlepszym wyborem na poszewki na poduszki są jedwabne lub satynowe. Te gładkie materiały gwarantują bezpieczeństwo i ochronę skóry twarzy


Na podstawie: powerofpositivity.com