Go to content

Lekarz zbagatelizował jej objawy, dziś 24-latka przestrzega inne kobiety

Fot. Screen z Facebook / Heather Keating

Kiedy Heather Keating zgłosiła się do ginekologa zaniepokojona objawami, które u siebie zaobserwowała, powiedziano jej, że jest zbyt młoda, żeby przeprowadzić u niej wymaz z szyjki macicy. (W Irlandii, skąd pochodzi, takie badania przysługują bezpłatnie kobietom po 25 roku życia). Kiedy jednak nadal obficie krwawiła, udała się do innego lekarza, który wykrył u dziewczyny wczesną fazę raka szyjki macicy.

4 tygodnie po diagnozie Heather usunięto komórki rakowe. Dziś dziewczyna dzieli się swoim doświadczeniem z innymi kobietami w prasie i telewziji oraz przestrzega na Facebooku:

This week is cervical cancer awareness week. So please share my story to let people know the importance of going for…

Posted by Heather Keating on 25 styczeń 2016

 

Chcę się podzielić moją historią, aby pomóc innym kobietom rozpoznać objawy raka szyjki macicy. Tak, aby dziewczęta poniżej 25 roku życia, które nie są uprawnione do bezpłatnego wymazu z szyjki macicy, wiedziały, na co powinny zwrócić uwagę, a kobiety po 25 roku życia wykonywały regularnie badania.(…) Objawy, na które musicie zwrócić uwagę to: krwawienie – obfite, dłuższe niż zwykle, między okresami i po seksie; w trakcie menopauzy, a także dyskomfort podczas stosunku i ból w miednicy.”

Haether osiągnęła swój cel. Napisały o niej największe irlandzkie i brytyjskie gazety, zapraszają telewizje. Opowiadając swoją historię, przyczyniła się do wzrostu świadomości dotyczącej nowotworu szyjki macicy.

Nieważne, czy jak Heather masz 24-lata, czy jesteś po 60-tce. Kiedy słyszysz tak niepokojącą diagnozę, w jednej chwili przewartościowujesz całe swoje życie. Żeby rak ani żadna inna poważna choroba Cię nie zaskoczyła, obserwuj uważnie swoje ciało i badaj się regularnie. I nie daj zbagatelizować Twoich wątpliwości!


Źródło: Independent.co.uk