Go to content

Dlaczego nasiona Chia to superfood?

Dlaczego nasiona Chia to superfood?
Fot. iStock / wmaster890

Czy słyszałeś już o superfoods? Jeśli nie, to czas to nadrobić! Superfoods to tzw. super żywność, czyli produkty charakteryzujące się wysoką wartością odżywczą, a tym samym korzystnym wpływem na nasz organizm. Poznaj jeden z nich – nasiona Chia i przekonaj się dlaczego są tak niezwykłe, i jak możesz korzystać z ich supermocy!

Moda na superfoods

W ostatnich latach jednym z wiodących trendów na Polskim rynku stała się idea ograniczenia spożycia żywności o znacznym stopniu przetworzenia. Po latach bazowania na produktach wątpliwej jakości wreszcie stawiamy na naturalność i prostotę. Na naszych stołach coraz częściej królują rodzime owoce, warzywa i zboża. Teraz żywność ma być nie tylko smaczna, ale również odżywcza. Odpowiedzią na potrzeby konsumentów są superfoods. Koniecznie poznaj je bliżej!

Terminem superfood  określamy nieprzetworzoną żywność pochodzenia naturalnego. Jej głównym atutem jest wysoka wartość odżywcza. Produkty te często zawierają kilka, a nawet kilkanaście razy więcej witamin i mikroelementów niż inne znane nam warzywa i owoce. Do najpopularniejszych superfoods zaliczamy spirulinę, jagody goji czy nasiona Chia, jednak z powodzeniem znajdziemy je również w naszym ogródku pod postacią np. jarmużu.

Wielka moc małych ziaren

Nasiona Chia są bogate w antyoksydanty (witamina E) i minerały. To absolutny hit ostatnich czasów. Już niewielka ilość tych nasion w pełni zaspokaja potrzeby organizmu na całą gamę składników, takich jak: żelazo, magnez, cynk, fosfor, wapń, czy witaminy z grupy B. Dodatkowo nasiona Chia zawierają białko, zdrowe tłuszcze oraz błonnik pokarmowy, który pęcznieje w żołądku zapewniając uczucie sytości. Dlatego też Chia warto stosować w czasie odchudzania się czy wzmożonego wysiłku fizycznego.

Zasmakuj w nasionach Chia

Znajdziesz je pod postacią suchych nasion, które możesz dodać do jogurtu, płatków czy ulubionego koktajlu. Dla osób, które nie przepadają za samodzielnym eksperymentowaniem w kuchni, dostępne są gotowe produkty, wzbogacone o moc tych nasion. Na sklepowych półkach znajdziemy np. odżywczy mus owocowy Agrovita Fruttimuss Chia, zawierający 100% naturalnych składników. To pierwszy w Polsce mus owocowy z nasionami Chia, podany w poręcznym opakowaniu typu pouch. Fruttimuss Chia to posiłek stworzony zgodnie z zasadą Clean Label- bez sztucznych substancji zapachowych, wypełniaczy, syntetycznych witamin, dodatków, barwników, polepszaczy smaku oraz konserwantów. Do jego wyrobu nie użyto cukru, słodzików, syropu glukozowego ani tłuszczów utwardzanych. To świetny wybór dla wszystkich tych, którzy zwracają uwagę na jakość spożywanych produktów.

Nasiona Chia zdobywają serca konsumentów

Nasiona Chia doskonale sprawdzają się również w diecie wegetarian i wegan, gdyż dostarczają skoncentrowaną dawkę energii i pełnowartościowego białka. Dlatego zawsze warto wybierać produkty wzbogacone o wielką moc tych małych nasion, zwracajmy więc na nie uwagę na sklepowych półkach.

Fruttimuss – Poręczny superfood

Fruttimuss Chia dostępny jest w trzech atrakcyjnych wariantach smakowych: mango, malina i granat w sugerowanej cenie detalicznej 2,49 zł.

Dlaczego nasiona Chia to superfood?

Fot. Materiały prasowe


Artykuł powstał we współpracy z marką Fruttimuss