Go to content

To, co zobaczysz jako pierwsze, powie o tym, jak kochasz. Prawda może cię zaskoczyć

Psychologia sztuki to interdyscyplinarna dziedzina zajmująca się badaniem percepcji, poznania i cech sztuki oraz jej wytwarzania. Praca Theodora Lippsa, psychologa badawczego z Monachium, odegrała ważną rolę we wczesnym rozwoju koncepcji psychologii sztuki na początku XX wieku. Najważniejszym jego wkładem w tym zakresie była próba teoretyzowania zagadnienia „empatii”, terminu, który miał stać się kluczowym elementem wielu późniejszych teorii psychologii sztuki. W swoim czasie Teodor był jednym z głównych zwolenników idei nieświadomości, a wśród wielu zwolenników Teodora był światowej sławy psycholog Zygmunt Freud.

Podczas gdy znaczenie tego, co widzimy, zależy od nas podczas oglądania sztuki, interesujące i zabawne jest czytanie o możliwych interpretacjach tego, co może oznaczać nasze pierwsze spojrzenie, jeśli chodzi o nasze obecne skupienia, osobowość i współczucie.

Spójrz na poniższy obrazek i zwróć uwagę na pierwszy obraz, który zobaczysz, a następnie kontynuuj czytanie, aby zobaczyć, co mówi o tobie:

1. Twarz mężczyzny z profilu

Jeśli spojrzysz na to zdjęcie i zobaczysz twarz starszego człowieka, oznacza to, że jesteś typem osoby, która zawsze potrafi spojrzeć z dystansu, zwłaszcza gdy chodzi o  miłość, seks i randki. Nie ma znaczenia, ile masz lat. Wiesz, że miłość to więcej niż kwiaty i romantyczne gesty. Prawdziwa miłość polega na budowaniu życia razem i tego właśnie szukasz, jeśli chodzi o długotrwały, spełniony romantyczny związek.

Jeśli jako pierwszą zobaczyłaś twarz, jesteś w stanie zobaczyć duży obraz życia pod względem współczucia i empatii. Twarz mężczyzny składa się przecież z mężczyzny na koniu, który chce ze współczuciem podarować coś biednej osobie śpiącej na ziemi, owiniętej w szaty przypominające kolory światła. Twoja pełna miłości mądrość zebrana przez lata pozwoliła ci zrozumieć, że świat potrzebuje więcej życzliwości, miłosierdzia, hojności i współczucia.

2.  Mężczyznę na koniu

Oznacza to, że trudno zdobyć twoje serce, nawet jeśli wierzysz, że w końcu znalazłeś osobę z  twoich marzeń. Masz naturalną tendencję do ciągłego oglądania się za kimś innym, na wypadek, gdyby obecny partner „to nie było to”. Nie ryzykuj, bo może się okazać, że to właśnie ten jedyny stoi tuż przed tobą, od dłuższego czasu, a ty szukasz miłości gdzie indziej.

Na zdjęciu jeździec patrzy na biednego człowieka, śpiącego na ziemi, a jego ręka sięga po coś, prawdopodobnie po monety, by je podarować. Sam jeździec jest schludnie ubrany, siedzi na pięknym i zadbanym białym ogierze, co pokazuje, że jego podstawowe potrzeby są prawdopodobnie zaspokojone. Ci, którzy widzą jeźdźca jako pierwsi, osiągnęli pewien poziom sukcesu i stabilności finansowej, jednocześnie jest w nich potrzebna pomocy słabszym i biedniejszym. Masz cudownie opiekuńcze serce i często dajesz ludziom, których widziałaś na ulicy, choćby uśmiech, który pozwala im żyć.

3. Dziewczynę leżącą nad rzeką

Oznacza to, że w przeszłości miałeś trudne i bolesne doświadczenia miłosne, być może ktoś cię bardzo zawiódł i zranił. Nie zamykaj się w sobie, nie rezygnuj z szukania prawdziwej, szczerej i dobrej miłości. Jeśli się zakochasz, dajesz drugiej osobie całego siebie, wszystko co w tobie najlepsze. To cudowny dar. Nie poddawaj się, dopóki nie znajdziesz kogoś, kto będzie wiedział jak zdobyć twoje zaufanie i jak cię uszczęśliwić.

4. Kamienne przejście nad rzeką

Oznacza to, że ​​masz dzikie serce, które trudno oswoić. Kochasz być zakochanym. Ale równie mocno kochać być wolnym i niezależnym. Po prostu musisz znaleźć kogoś podobnego do ciebie, kogoś dla kogo życie jest jedną wielką przygodą. Oddanie komuś swojego serca nie oznacza, że ​​je stracisz. To raczej możliwość doświadczenia dwa razy więcej wspaniałych rzeczy, niż w pojedynkę.