Lifestyle Psychologia

Jak sobie stworzyć dobrą karmę. Sam jesteś odpowiedzialny za swoje szczęście

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
28 czerwca 2018
50 sposobów na to, by obłaskawić szczęście
Fot. iStock / osipro
 

Karma wraca, jest jak zamknięte koło. Jeżeli dajesz światu dobrą energię, ona do ciebie wróci. Jeśli wysyłasz negatywne myśli, one wpłyną na twoją rzeczywistość. Żeby stworzyć sobie dobrą karmę, należy przede wszystkim być dobrym człowiekiem. Nawet wtedy, gdy życie „daje ci w kość”, twój wpływ na kształtowanie swojej rzeczywistości jest czymś oczywistym i w dużej mierze zależy od tego, co dałeś światu wcześniej.

6 sposobów na dobrą karmę

Po pierwsze, mów prawdę

Za każdym razem, gdy kłamiesz, wprowadzasz w błąd, oszukujesz innych ludzi. Gdy się zorientują, przestaną ci ufać. To poważne konsekwencje twojego kłamstwa.

Po drugie, miej cel w życiu

Cokolwiek robisz w życiu, powinieneś widzieć w tym sens. Nie bój się realizować swoich celów i staraj się pomagać im na drodze do spełnienia. Daj światu wysiłek i energię, a wrócą do ciebie podwojone.

Po trzecie, pomagaj innym

Ich wdzięczność poniesie cię dalej, gdy znajdziesz się w trudnym okresie. Przyjaźnie, które nawiążesz, będą dla ciebie oparciem w chwili zwątpienia.

Po czwarte, medytuj

Kiedy wszystko inne zawiedzie, po prostu uspokój umysł. Zwróć uwagę na to, co myślisz o tym, co chcesz osiągnąć. Medytowanie nie jest trudne, a przynosi niezwykłe efekty.

Po piąte, praktykuj współczucie i dobro

Jeśli chcesz współczucia i dobra od innych, sam musisz im je dać. Życie toczy się w cyklach dawania i otrzymywania, a im więcej dajesz, tym więcej otrzymasz.

Po szóste, zawsze pamiętaj, by patrzeć na świat w szerszej perspektywie

Wszyscy jesteśmy tu w jakimś celu, nawet jeśli chwilowo wydaje nam się, że nasze życie nie ma sensu. Wszyscy jesteśmy ze sobą połączeni niewidzialnymi nićmi współzależności. Jesteś częścią wszechświata, jego ważnym elementem. Nie zapominaj o tym.


Na podstawie: powerofpositivity.com

 


Lifestyle Psychologia

Co dla ciebie stanowi przeszkodę w osiągnięciu szczęścia? Dowiedz się na podstawie twojego znaku zodiaku

Redakcja
Redakcja
28 czerwca 2018
Fot. iStock/Avesun
Następny

Bywa, że w naszym życiu, naszym zachowaniu, są rzeczy, które ewidentnie przeszkadzają nam w osiągnięciu szczęścia. Przekonania, które nas niszczą i nie pozwalają ruszyć z miejsca, sprawiają, że kurczowo trzymamy się tego, co znamy, a co jednak nam szkodzi. Jak się z tego wyrwać, co jest tym, co nas blokuje? Coś na ten temat mówią horoskopy, ciekawe, czy wam się sprawdza?

Baran

Barany są żądne przygód i niezależne, nie mają problemu z samodzielną wyprawą w nieznane. Bywa, że zupełnie nie radzą sobie  z rutyną i skupieniem, które są niezbędne do osiągnięcia ich głównych życiowych celów. Baran musi zrezygnować z idei, że życie ma być nieprzerwanym montażem filmowym, gdzie każdy dzień jest inny i bardziej ekscytujący niż poprzedni. Warto nauczyć się odnajdywać radość z nowych przygód, których można doświadczać także w byciu w danej sytuacji przez dłuższy czas, a nie uciekania w ponownie w nieznane.

Byk

Byk powinien pozbyć się przekonanie, że każdy, kto próbuje się do niego zbliżyć, ma zamiar go oswoić lub zmusić do zrezygnowania z niezależności, którą tak bardzo kocha. Bądź otwarty na innych, nie zakładaj z góry, że ten, kto ciebie pokocha, będzie chciał na siłę cię zmienić. Tak wcale nie musi być.

Bliźnięta

Bliźnięta mają trudności z podjęciem decyzji, chcą realizować każdy projekt, który wpada im do głowy. Zmieniają swoje zainteresowania i hobby tak, jak inni zmieniają ubrania. Jednak aby się rozwijać, Bliźnięta muszą pozbyć się poczucia winy, które nimi targa. Kogo obchodzi, co myślą inni? Ciesz się swoją energią i kreatywnością.

Rak

Raki mają niesamowitą zdolność kochania ludzi, ale bardzo łatwo je zranić. Dlatego muszą nauczyć się puszczać tych, których spotkali w przeszłości, a którzy ich nie kochali. Powinni patrzeć w przyszłość, by trafić na kogoś z kim będą szczęśliwi.

Lew

Lew ma dużą potrzebę bycia docenianym przez innych, by czuć się pewnym siebie. Warto jednak budować swoją wartość w oderwaniu od opinii i zachwytów innych. Docenić to, kim ja jestem.

strona 1 z 2
druga część artykułu na następnej stronie

Lifestyle Psychologia

10 sygnałów, że twój partner jest zbyt zaborczy

Redakcja
Redakcja
28 czerwca 2018
Fot. iStock/fizkes

Trudno jest wzmocnić związek, gdy twój partner temu przeciwdziała swoim zaborczym zachowaniem. Jeśli druga osoba okazuje w związku niekontrolowaną zazdrość, jest to zdecydowany sygnał ostrzegawczy przed dalszym zaangażowaniem z twojej strony. Zaborczy ukochany i twoja uległość wobec niego to prosta droga do miłosnej i życiowej katastrofy na własne życzenie. Zastanów się, czy zachowanie twojego partnera nie daje ci powodów do niepokoju.

Nie dzwoni do ciebie, nie wysyła wiadomości i nie odpowiada na twoje wiadomości, gdy jesteś z kimś innym

To jego sposób na pokazanie ci, że nie znosi, gdy spędzasz czas z przyjaciółmi, tylko dlatego, że nie jesteś wówczas z nim.  Jeśli sam nie może być szczęśliwy, to nie chce, żebyś ty była szczęśliwa.

Nie przyzna się, gdy czuje się zazdrosny, powstrzymuje emocje na siłę

Zamiast stanąć twarzą w twarz z tym uczuciem, karze cię milczeniem, brakiem bliskości za to, jak sobie nie radzi z własnymi emocjami.

Niechętnie z tobą wychodzi

On nie chce, żebyś przyciągała uwagę innych mężczyzn. Jeśli jest coś, czego nie chce z tobą zrobić, zrób to sama. Nie pozwól, by cię powstrzymywał lub sprawił, że będziesz żałować, że nie robisz rzeczy, które cię uszczęśliwiają. To ty decydujesz, jak żyć!

Chce sam decydować

Zaczynasz czuć, że powoli tracisz wpływ na to, co się dzieje w waszym związku. Macie coś przedyskutować, a tu nagle okazuje się, że on już podjął decyzję i oczekuje, że się dostosujesz. Tak nie może być.

Unika cię, gdy czuje się zazdrosny

Trudno mu przezwyciężyć zazdrość, a jego frustracja odbija się na waszym związku. Obraża się i stosuje „ciche dni”, gdy uzna, że go uraziłaś, bo dobrze bawiłaś się w czyimś towarzystwie.

Jeśli jesteś w dobrym nastroju, on to psuje

Lub zaczyna poruszać jakiś negatywny temat, aby zmienić twój nastrój. Wiesz, że pozytywne myślenie, zwłaszcza codzienna medytacja, obniży twój poziom stresu. Nawet jeśli nie zrobiłaś nic złego, on poczuje się lepiej, sprowadzając cię na ziemię. Dzieje się tak, ponieważ cierpi na niskie poczucie własnej wartości lub ma inny problem osobisty, który nie ma nic wspólnego z waszym związkiem. zazdrosny

On opiera się twojemu pozytywnemu wpływowi

Możesz pokazywać mu swoją miłość i dobro z niej płynące na milion sposobów. Zawsze będzie podejrzliwy.

Tylko po to, byś czuła się zazdrosna, zwraca uwagę na inne kobiety

Robi to specjalnie, by „potwierdzić” twoje uczucia.

Wychodzi, jeśli rozmawiasz z innym facetem.

Nie daje ci szansy na wyjaśnienie, że spotkałaś kolegę ze szkoły czy przyjaciela z dzieciństwa.

Chce znać szczegóły dotyczące twoich byłych relacji

Nienawidzisz tego, a on wypytuje cię w obecności twoich przyjaciół czy członków rodziny. Masz wrażenie, że stale osądza twoją przeszłość. Nie szanuje tego, że nie chcesz wracać do zakończonych związków.


Na podstawie: powerofpositivity.com

 


Zobacz także

Zrób sobie prezent na święta i… rzuć palenie!

„Bardzo szkoda mi lekarzy z powołaniem i pasją, ale jeszcze bardziej szkoda mi pacjentów, którzy na nich nie trafią”

Moje życie w zawieszeniu. Dlaczego boimy się podjąć decyzję?