Go to content

12 rzeczy, które każda kobieta powinna umieć dla siebie zrobić. I kropka!

Dla siebie samej, dla lepszego komfortu życia, dla dobrej i harmonijnej codzienności. Po to, by odrzucić fałszywe poczucie wstydu i skromność, która ogranicza, ale o niczym nie świadczy. Po to, by spełniać marzenia i żyć tak, jak chcesz.

1. Zrobić sobie obiad z tego, co jest w lodówce

Nie potrzebujesz elitarnego stojaka na przyprawy z solą himalajską, olejem truflowym lub świeżym kardamonem, ale powinnaś mieć pod ręką podstawowe przyprawy i produkty, z których możesz zrobić sobie przyzwoity posiłek. Tę umiejętność powinni posiadać wszyscy, bez względu na płeć.

2. Negocjować podwyżkę

Powinnaś znać wartość swojej pracy i wiedzieć, kiedy należy poprosić o lepsze wynagrodzenie. Zasługujesz na pensję, która będzie adekwatna to twojej wiedzy i umiejętności.

3. Zabrać siebie samą na randkę

I przestać wierzyć, że jeśli pójdziesz sama do restauracji, to będzie wyglądało „głupio”. Rób to, na co masz ochotę.

4. Zapytać kogoś, kim jest zainteresowana, czy ma ochotę się z nią spotkać

Ty też wybierasz, decyzja jest po twojej stronie. Jeśli czujesz, że masz ochotę poznać kogoś bliżej, nie musisz czekać w nieskończoność aż on się zorientuje. Robisz to dla siebie.

5.  Uświadomić sobie, kiedy partner ją życiowo „hamuje”

Pewnie nigdy nie uwierzysz znajomym, którzy mówią, że w tym związku jesteś w złej sytuacji. Łatwo ci wymyślić wymówki lub założyć, że twoi przyjaciele są zbyt daleko, aby „zrozumieć”. Jedyną osobą, która może pomóc ci wyswobodzić się z relacji, w której twój partner cię ogranicza, jesteś sama ty. Pierwszym krokiem w kierunku jej zakończenia jest zaakceptowanie problemu.

6. Zaspokoić swoje finansowe potrzeby

Mieć „własne” pieniądze, niezależnie od tego, czy jesteś w związku, czy nie. Miłość jest piękna, ale różne podejście partnerów do finansów zwiastuje kłopoty. Nigdy nie pozwól sobie na to, by być zależnym finansowo od ukochanej osoby.

7. Podróżować samodzielnie

W żadnym razie nie wymaga to podróżowania po świecie solo, po to aby osiągnąć jakiś stan nirwany lub innego rodzaju szczęścia, udokumentowany na Instagramie. Po prostu zdaj sobie sprawę z tego, jak wspaniała jest wolność, niezależność i radość z przeżywania czegoś w pojedynkę.

8. Znaleźć pracę, która daje jej satysfakcję

I odejść wtedy, kiedy jest ono szkodliwe. Nie chodzi tylko o to, jak zorganizowane jest twoje biurko. Chodzi o higienę psychiczną, komfort emocjonalny i świadomość, że jest się we właściwym miejscu.

9. Relaksować się

To ważna umiejętność, zwłaszcza w dzisiejszym świecie. Jeśli potrafisz radzić sobie ze stresem, wyciszyć się, odpocząć – potrafisz zadbać o swoje zdrowie.

10. Pozbyć się niesłusznych wyrzutów sumienia

Społeczeństwo uwielbia wpędzać kobiety w poczucie winy. Z tego powodu matki uważają, że nie mają prawa do odpoczynku bez swoich dzieci, a żony trwają przy mężach, którzy je wykorzystują. Naucz się żyć wolna od tego uczucia. Zaufaj sobie.

11. Odrzucić złą miłość

Nie chwytaj się byle czego, tylko dlatego, że boisz się, że nigdy już nikogo nie poznasz. Lepiej jest być samemu, z zgodzie ze sobą i w spokoju emocjonalnym, niż trwać w złym związku.

12. Zbudować swój krąg wsparcia

Zaprosić do niego osoby, które nie są toksyczne i żyć po swojemu.


Na podstawie: thefinancialdiet.com