Go to content

Pierwsza rzecz, jaką dostrzegasz na tym obrazku mówi wszystko o tym, jak postrzegasz świat

Co zobaczyłaś jako pierwsze na tym obrazku? Wypróbuj ten zabawny quiz obrazkowy, podobny do testu plam atramentowych Rorschacha, i dowiedz się, co to mówi o Twojej osobowości i sposobie postrzegania świata.

Życie jest pełne wyborów. Świadomie i nieświadomie decydujemy i wybieramy nasze ścieżki, dokonując setek, jeśli nie tysięcy wyborów każdego dnia: co zjeść na obiad, co założyć, jechać rowerem czy samochodem, jaki film obejrzeć, co powiedzieć, co zrobić etc. Lista jest długa. Czasami jesteśmy pewni naszych wyborów, a czasami nie jesteśmy pewni, co najlepiej zrobić.

Ponieważ nasze decyzje wpływają na wynik naszego życia, w jaki sposób podejmowane są te wybory? Co kieruje naszymi decyzjami? Umysł jest pięknym, skomplikowanym narzędziem, którego musimy używać, a kombinacje przeszłych doświadczeń, osobistych preferencji, instynktu, wykształcenia i intuicji wpływają na nasz proces podejmowania decyzji.

Niedawne badanie wykazało, że określone neurony w korze oczodołowo-czołowej (OFC) odgrywają kluczową rolę w wielu prostych decyzjach, które podejmujemy każdego dnia. Naukowcy odkryli, że określone neurony w OFC przypisują wartość do każdej opcji, podczas gdy inne neurony w OFC aktywują się, aby dokonać ostatecznego wyboru. Wszystkie te neurony mają zdolność do ponownego mapowania się i zmiany biegu, aby podjąć inną decyzję, jeśli okoliczności ulegną zmianie. Krótko mówiąc, badanie wykazało, że mózg przypisuje wartość pewnym przedmiotom, takim jak różne rodzaje żywności, a nasze decyzje odzwierciedlają wartość, jaką przypisaliśmy danemu przedmiotowi.

Wcześniejsze uwarunkowanie może również wpływać na sposób, w jaki postrzegamy rzeczy, a wartości, które przypisujemy niektórym rzeczom, mogą wpływać na to, na czym się skupiamy i na to, co zwykle widzimy.

Rzuć okiem na poniższe zdjęcie i zapamiętaj pierwszy, który zobaczysz:

 

Jako pierwsze zobaczyłam owoce na drzewie:

Masz wspaniałe i bystre oko do szczegółów. Jabłka korespondują z czujnością, dzięki której szybko i bez wysiłku znajdujesz rozwiązania wyzwań i problemów. Jeśli jako pierwsze dostrzegłaś jabłka, nie musisz cały czas mieć racji, skupiasz się na znalezieniu najlepszego rozwiązania, a nie na próbie udowodnienia, że ​​to ty masz rację. Wykraczasz poza własne uwarunkowania i potrafisz myśleć nieszablonowo.

Jabłka na tym obrazie to owoce, ale też oczy w wielkiej głowie. Jeśli jako pierwsze zwróciły twoją uwagę, masz tendencję do dostrzegania wartości w sytuacjach, w których inni ich nie widzą. Poszukujesz i odkrywasz możliwości w problemie i postrzegasz je jako wyzwania, których należy się nauczyć, a nie trwałe problemy. Masz również zdolność wglądu w głębszy sens życia, uświadomienie sobie, że cenne wspomnienia i czas spędzony z bliskimi są ważniejsze niż dobra materialne, a życzliwość jest ważniejsza niż stawianie na swoim.

Jako pierwszą zobaczyłam siedzącą osobę

Jeśli jako pierwszą zobaczyłaś osobę siedzącą, oznacza to, że jesteś w kontakcie ze swoim prawdziwym wnętrzem. Masz tendencję do wyrażania swoich uczuć i myśli otwarcie i szczerze. Bardziej cenisz bycie prawdziwą niż bycie postrzeganą jako „doskonała” przez osoby wokół ciebie, ponieważ rozumiesz, że prawdziwi ludzie nie są doskonali, a idealni ludzie nie istnieją.

Osoba siedząca czyta książkę, co oznacza, że ​​twój umysł zwraca się w kierunku nauki, że jesteś inteligentna i prawdopodobnie nauczyłaś się już wielu rzeczy. Twoja wiedza o sobie rozciąga się na sposób myślenia i świadomą wiedzę o swoich uczuciach. Zazwyczaj decydujesz się myśleć pozytywnie i rozumiesz, że ten sposób myślenia zwykle przynosi dobre uczucia i dobre doświadczenia. Chociaż nie zawsze głośno, starasz się być w centrum uwagi. To, co wiesz o sobie, swoim sercu i ogólnie o świecie, jest bardzo cenne i wiele osób skorzystałoby, gdybyś była nauczycielką.

Zintegruj praktykę współczucia dla siebie ze swoją już rozległą wiedzą o sobie, a twoje serce może naprawdę rozkwitnąć.

ZOBACZ TEŻ: Kobieta czy czaszka? To, co zobaczysz, jako pierwsze na obrazku, świadczy o twojej obecnej sytuacji emocjonalnej

Jako pierwszą zobaczyłam twarz

Jeśli jako pierwsza twoim oczom ukazała się tutaj twarz, oznacza to, że jesteś piękną osobą, zarówno w środku, jak i na zewnątrz. Wielu podziwia Twoje piękne serce, a ludzie ci bliscy mogą naprawdę liczyć na Twoją dobroć. Posiadasz elegancję, która pozwala zachować wdzięk nawet w obliczu wyzwań, a także traktujesz siebie w sposób szlachetny i delikatny. Twoja energia jest silna, ale jednocześnie też miękka, wrażliwa. Jesteś pewna siebie i dzięki swojej głębokiej mądrości stałaś się właśnie taką osobą, jaką dziś jesteś. Masz również tendencję do dostrzegania dużego obrazu w życiu, co pozwala ci przejść przez tymczasowe wyzwania w celu osiągnięcia wielkich celów.

Jesteś z natury dobra. Tak, jak siebie traktujesz też  innych i chciałabyś, żeby była to norma na całym świecie. Przemawiasz do innych z autentycznego i skoncentrowanego na sercu miejsca, masz tendencję do bycia uprzejmą nawet dla tych, którzy nie są uprzejmi dla Ciebie. Być może nie zawsze „pasowałaś”, ale to nic – nie miałaś „pasować” do świata, Ty miałaś pomóc w stworzeniu nowego. Takiego, który jest bardziej miły, bardziej kochający i bardziej zgodny z twoją wewnętrzną naturą.

Słuchaj serca i podążaj tam, gdzie cię ono prowadzi. Zastanów się nad spędzeniem czasu na rozwijaniu się, zgłaszając się na wolontariat do lokalnej organizacji charytatywnej i ucząc się wszystkiego, co możesz, gdy tam będziesz. Po prostu może pojawić się ekscytująca inspiracja, która może zmienić twoje życie i świat na lepsze.