Go to content

Mężczyzna, którego pragniesz jest bardziej atrakcyjny dla innych kobiet. Jak to działa?

Fot. istock/gruizza

Bardzo prosto. Przynajmniej zdaniem naukowców, którzy właśnie odkryli to, co my wiemy od dawna – kiedy jakiś mężczyzna staje się dla nas atrakcyjny, pożądany, inne kobiety również zaczynają dostrzegać w nim „to coś”.

Szczególnie atrakcyjni są panowie żonaci i posiadający dzieci. Postrzegamy ich automatycznie jako godnych zaufania, wiernych i… uprzejmych. Podczas badania przeprowadzonego na uniwerytecie w Saint Andrews, panie zostały poproszone o ocenę atrakcyjności kilku panów dwukrotnie: za pierwszym razem nie wiedząc nic o ich stanie cywilnym, z a drugim, posiadając tę cenną informację. Za drugim  razem ocena zmieniała się zdecydowanie na korzyść. Na pozytywną ocenę atrakcyjności mężczyzn miał także wpływ pochlebnych komentarzy innych ankietowanych pań.

W innym badaniu aż  90 procent samotnych kobiet interesowało się mężczyzną, o który powiedziano im, że jest „zajęty” , natomiast gdy przedstawiono go jako singla, był atrakycjnie jedynie dla 59 % ankietowanych.

Tzw „efekt obrączki” polega na tym,  że mężczyzna który jest w związku zdołał tym samym udowodnić, że ma jakieś pożądane przez kobiety, interesujące cechy.

Problem polega na tym, że nam drogie panie również zdarza się pomylić…


Na podstawie: independent.co.uk