Go to content

Mądra kobieta ceni swoją samodzielność, żyje chwilą i nie boi się zmian

fot. David Hurley/Unsplash

Przez wieki ludzie budowali społeczne przekonania na temat roli kobiety w opiece nad jej dziećmi, partnerem, najstarszymi osobami w rodzinie. Czasy się zmieniły, ale bywa, że ludzka mentalność wciąż stoi w miejscu. Na szczęście mądre kobiety wiedzą, jak ważna jest niezależność i świadomość, że jedyne ograniczenia, które nas dotyczą, nakładamy na siebie same.

Mądrość współczesnych kobiet polega na tym, że żyją one zgodnie z własnym uznaniem, zajmują odpowiedzialne stanowiska, są niezależne i nie myślą o tym, że nie mogą być szczęśliwe, dopóki nie wyjdą za mąż i nie będą miały dzieci, ponieważ wiedzą, że ich szczęście zależy od nich samych. Nauczyły się cenić siebie, a przede wszystkim doskonalić się i rozwijać.

Badanie przeprowadzone przez kilka brytyjskich uniwersytetów i opublikowane w gazecie Sunday Times pokazało, że im wyższy poziom inteligencji kobiety, tym mniejsza skłonność do zawarcia małżeństwa (odwrotnie niż u panów).

Mądra kobieta żyje obecną chwilą

Wie, jak wyciągnąć wnioski z przeszłości i czeka na przyszłość z cierpliwością i spokojem. Właśnie dlatego żyje chwilą i cieszy się każdym słowem, wrażeniem, spojrzeniem, zapachem lub smakiem.

Tak jak wszyscy, ma za sobą różne skomplikowane doświadczenia, ale uczyniła je swoją siłą. Nauczyła się nie popełniać ponownie tych samych błędów i wie, czego chce w życiu.

Ceni samodzielność i samotność

Inteligentna kobieta nie czuje się samotna, gdy nie jest w związku, wręcz przeciwnie: docenia swoją samotność i niezależność. Jej szczęście nie zależy od innych, a jej wewnętrzne bogactwo pozwala mu cieszyć się chwilami samotności.

Te samotne chwile są niezbędne każdej kobiecie, ponieważ pozwalają jej lepiej poznać samą siebie. Poprzez te refleksje udaje jej się stawić czoła wyzwaniom i zyskać motywację.

Nie boi się zmian

Inteligentne kobiety nie boją się wyjść ze strefy komfortu i zmierzyć się ze zmianami. Są świadome, że zmiana wiąże się z nowymi możliwościami, że jest dobrym sposobem na zdobywanie nowych lekcji i doświadczeń.

Słucha swojego serca i wie, jak powiedzieć „nie”

Inteligentna kobieta wie, że głos jej serca i intuicji jest bardzo ważny. Co więcej, zdaje sobie sprawę, że gdy musi podejmować trudne decyzje, jej ciało mówi i przekazuje jej emocje, które prowokuje w niej każda możliwa decyzja.  Nie boi się powiedzieć „nie” i wie, że są chwile, kiedy trzeba odmawiać i nakładać ograniczenia na innych, aby szanowali zarówno jej przestrzeń osobistą, jak i sposób życia. Nie jest osobą zaborczą i nie pozwala nikomu być zaborczym w stosunku do niej.

Korzysta z przywilejów

„Jeden głos nic nie zmieni, powiedziało 7 milionów kobiet…”

Inteligenta kobieta wie, że ma wpływ i korzysta z przywilejów, które wywalczyły dla niej babki i prababki. Wie, że siła tkwi w szczegółach, a kropla drąży skałę. Nie marnuje okazji, wie, że tylko od niej może się zacząć prawdziwa zmiana.