Go to content

Czy masz dar jasnowidzenia?

Fot. istock/SIphotography

Zdarza ci się śnić o tym co się pózniej naprawdę wydarzyło? Widzisz w snach zmarłe osoby, rozmawiasz z nimi? Twoja intuicja nieraz uratowała ci skórę? Być może masz dar jasnowidzenia, który wcale nie jest jakimś magicznym narzędziem, ale umiejętnością czerpania z tego, co daje nam podświadomość…

Jeśli zastanawiasz się, czy posiadasz parapsychiczne zdolności, istnieją proste sposoby, by się o tym przekonać. Przypomnij sobie, czy przypadkiem:

1. Zawsze czułeś się „inny”?

Osoby jasnowidzące zwykle mówią, że już w dzieciństwie nie pasowały do swojej rodziny lub społeczności. Może dlatego, że widziały i słyszały rzeczy, których inni ludzie nie potrafili zauważyć.

2. Czujesz głębokie powiązanie z naturą i zwierzętami?

Najbardziej komfortowo czujesz się wśród ukochanych zwierzaków lub gdzieś w otwartej przestrzeni, na łonie natury?  Czy potrafisz spojrzeć w oczy zwierzęcia i poczuć z nim psychiczną więź? W wielu starożytnych i współczesnych kulturach uważa się, że zwierzęta mają wyjątkowy związek ze światem duchów.

3. Miewasz sny, które się spełniają?

Niektóre z twoich snów mogą być tak klarowne i możesz mieć wrażenie, że nie śpisz, a wszystko dzieje się naprawdę. Podczas gdy niektóre sny mogą być wynikiem twórczej wyobraźni lub przejadania się w nocy, inne są być zbyt realistyczne, aby je zignorować. Co więcej, wiele twoich marzeń często staje się rzeczywistością. To cecha jasnowidza.

4. Często doświadczasz déjà vu?

Odwiedzasz miasto, w którym nigdy nie byłeś, a cały układ wydaje się dziwnie znajomy. A może kiedyś zostałeś przedstawiony nowej osobie i czułeś, że wcześniej już ją znałeś?

5. Widujesz duchy zmarłych osób?

Niektóre z tych duchów mogą być bliskimi, inni ludźmi, których nigdy wcześniej nie spotkałeś. Często te duchy przekazują ci wiadomości spoza grobu.

6. Często słyszysz głosy „z zewnątrz”?

Jasnowidzeniu zwykle towarzyszy „jasnosłyszenie”. Jeśli te głosy są groźne i zachęcają do skrzywdzenia siebie lub innych, być może walczysz z chorobą psychiczną i potrzebujesz pomocy.

7. Ktoś w twojej rodzinie miał dar jasnowidzenia?

Dar jasnowidzenia zwykle przekazywany z pokolenia na pokolenie. Kiedy przez lata rozmawiałeś z rodzicami, dziadkami i innymi bliskimi osobami, czy kiedykolwiek opowiadali oni historie o swoich zdolnościach parapsychicznych?

8. Wyczuwasz różne rodzaje energii?

Jasnowidzenie i inne dary psychiczne są siłami energetycznymi, podobnie jak elektryczność. Jeśli jesteś „naładowany psychicznie”, może to wpływać na urządzenia i żarówki, gdy tylko wchodzisz do pokoju. Czujesz to całym ciałem.

9. Zawsze byłeś typem marzyciela?

Masz również żywe sny na jawie? Niektórzy nazywają je wizjami lub przeczuciami.

10. Pociągają cię zjawiska paranormalne?

Lubisz programy dokumentalne o poszukiwaczach duchów? Może powodem, dla którego zawsze pociągały cię zjawiska paranormalne jest to, że jesteś utalentowany w tym kierunku. Twoja jasnowidząca natura rezonuje z nadprzyrodzonym światem wokół ciebie.

11. Jako dziecko miałeś wymyślonych przyjaciół?

Dzieci często tworzą wyimaginowanych przyjaciół, gdy rozkwita ich kreatywność. Czasami ich udawani towarzysze zabaw są wytworem z poczucia osamotnienia. Jednak dzieci, które tylko ty mogłeś zobaczyć jako dziecko, mogły nie być jedynie tworami wyobraźni, ale duchami zmarłych dzieci.

12. Często czujesz, że ktoś cię obserwuje?

Choć brzmi to niepokojąco, jasnowidze często wyczuwają, że obserwują ich „inni” z innego wymiaru. Być może świat duchów próbuje się z tobą porozumieć.

13. Bywasz miernikiem sensorycznym?

Osoby wrażliwe duchowo są często porażane impulsami zmysłowymi, gdy tylko wchodzą do pokoju naładowanego energią ciał niematerialnych. Możesz odczuwać zmiany temperatury lub poczuć niewyjaśniony ciężar. Błyski światła lub kule zwykle towarzyszą tym impulsom.

14. Zdarza ci się słusznie ocenić czyjś charakter?

Być może jednym z powodów, dla których kobiety często mają lepsze wyczucie co do nowo poznanych osób niż mężczyźni, jest to, że mają większe zdolności do jasnowidzenia. Twój szósty zmysł często prowadzi cię w miejscach, w których nigdy nie byłeś. Możesz instynktownie wiedzieć pewne rzeczy i nie mylić się.

15. Czy wierzysz w to, że żyłeś już wcześniej?

Wiara ta może przejawiać się w różny sposób. Możesz odczuwać wzruszenie w określonych miejscach, choć jesteś pewien, że nigdy wcześniej ich nie odwiedziłeś. Możesz usłyszeć jakąś historię z przeszłości i mieć pewność, że dotyczy ona ciebie lub kogoś tobie bliskiego. Możesz znać fakty, o których nikt inny nie wie…