Go to content

Czy fałszywi ludzie wysysają z ciebie energię? Może jesteś empatą?

Fot. iStock / Nicolas McComber

Czy kiedykolwiek spędziłaś czas z kimś, kto wydawał ci się całkiem uprzejmy i miły w obyciu, ale kiedy był bliżej ciebie, czułaś się jakbyś natychmiast chciała stamtąd uciec? Ledwo co skleciłaś dwa zdania, przechodząc od wyrzuconego naprędce „hej”, poprzez krótkie „śpieszę się”, aby jak najszybciej wydusić z siebie: „muszę już lecieć”?

Można by powiedzieć, że stało się tak, ponieważ twój wewnętrzny emocjonalny radar wykrył, że coś jest nie tak. Spotyka nas to zazwyczaj wtedy, gdy to, co widzimy i to, co faktycznie się dzieje, nie idzie ze sobą w parze – co najczęściej oznacza po prostu  tyle, że osoba, z którą w tym momencie akurat rozmawiamy, stara się coś przed nami ukryć. Jeśli twoja emocjonalna antena wysyła ci tego typu ostrzeżenia nader często, to bardzo możliwe, że ty także jesteś empatą.

Empaci to osoby bardzo wrażliwe na uczucia ludzi znajdujących się wokół nich, którzy jednocześnie przechwytują wysyłane przez nich emocje  –  nawet te, z których sami nadawcy nie  zdają sobie sprawy. Brzmi to wyczerpująco prawda? W istocie rzeczy, czasami może być to bardzo męczące. Wyobraź sobie kogoś, kto jak gąbka wchłaniania wszystkie znajdujące się wokół niego emocje i postaw obok niego totalnie nieautentyczną osobę. Dla prawdziwego empaty taka sytuacja może wydać się wręcz nie do zniesienia. Bardzo wrażliwi ludzie poszukują bowiem wyjątkowo uczciwych, głębokich i znaczących relacji z innymi. Więc kiedy ktoś nie wyda im się wystarczająco prawdziwy, będą go po prostu unikać.

5 typów osób, które doprowadzą empatów do białej gorączki (a nam odbierają energię) :

  1. Ktoś, kto zachowuje się jak popychadło, tylko po to, by zyskać akceptację innych.
  1. Osoba, którą uśmiecha się do nas, zachowuje się przyjaźnie, choć w środku gotuje się w niej ze złości.
  1. Człowiek wewnętrznie wrażliwy i bezbronny, który stara się udawać twardziela.
  1. Osoba, która zmusza się do zachowań, sprzecznych z jej cechami osobowości.
  1. Ktoś, kto sypie miłymi słówkami jak z rękawa (kompletnie tego nie czując) po to, aby być lubianym przez innych.

Dlaczego tak jest?

Wysoko emocjonalne osoby posiadają wrodzoną zdolność do odczytywania mowy ciała i wędrującej w przestrzeni energii. Najczęściej spotkamy ich więc pracujących jako bioenergoterapeuci, czy we wszelkich zawodach z dziedziny terapii holistycznej. Empaci to ludzie szczególnie nie znoszący nieszczerości, kłamstwa ani oszustwa. Nadmierne przebywanie w takim otoczeniu może powodować u nich uczucie depresji, zmęczenie, a nawet szeroko rozumiane dolegliwości fizyczne.

Dzieję się tak, ponieważ osoba, która hamuje swoje emocje doprowadza do zatrzymania w niej przepływu naturalnej energii, kierując w jej miejsce czarną energię (czyli tę negatywną, sztucznie wytworzoną). Choć prawdą jest, że nawet oni sami zmuszeni są czasem udawać kogoś kim nie są, po to tylko, aby jakoś przetrwać w dzisiejszym świecie. Każdemu z nas zdarza się w końcu od czasu do czasu zakładać jakąś maskę…

Wiele osób czuje się nieszczęśliwych głównie dlatego, że do końca nie znają samych siebie. Kiedy ukrywamy jakąś prawdę o sobie przed światem nie wiedząc w zasadzie, po co to robimy, sprawia nam to psychiczny ból. Pamiętaj więc, aby zawsze być przede wszystkim szczerą i prawdziwą wobec samej siebie – to uwolnij twoją energię! 🙂


Źródło: www.iheartintellignece.com