Go to content

Rzeczy, które mówią kobiety, kiedy nie kochają siebie

fot. Julia Caesar/Unsplash

Choć na zewnątrz wydajemy się pewne siebie i swojej wartości, wewnątrz często wciąż nie wierzymy w to, jak wspaniałe jesteśmy. Widać to w naszych gestach, ale przede wszystkim słychać „między wierszami” w tym, co mówimy naszym bliskim i tym, których znamy trochę mniej.

Rzeczy, które mówią kobiety, kiedy nie kochają wystarczająco mocno samych siebie

1. „On rani mnie tylko dlatego, że jest zdenerwowany.”

Nigdy nie powinien cię ranić! Bez względu na to, czy jest zły, zdołowany, zdenerwowany, radosny, smutny, pijany, podekscytowany lub przygnębiony. Nie ma prawa podnieść na ciebie ręki ani zadać ci jakiegokolwiek innego rodzaju bólu. Nigdy nie powinien zrobić nic, by cię skrzywdzić.

2. „Zasługuję na to, aby być traktowaną w ten sposób”.

Nikt nie zasługuje na złe traktowanie.

 3. „Prawdopodobnie nie powinnam nic mówić.”

Owszem, powinieneś. Twoje myśli i opinie są tak samo ważne jak czyjekolwiek inne. Nigdy nie myśl, że musisz powstrzymywać się dla dobra innych ludzi.

4. „Chciałabym być dokładnie taka jak …”

W porządku jest mieć kogoś, kogo podziwiasz. Można uczyć się od nich tego, co dobre i pozytywne. Ale nigdy nie powinieneś żyć życiem innym niż to, które masz. Wykorzystuj w pełni to, kim jesteś – jesteś wystarczająco dobra.

5. „Zróbmy tak, jak chcesz”.

Zróbcie tak, jak ty chcesz. Przestań spełniać oczekiwania innych. Tak, dobrze być bezinteresownym i hojnym. Ale w porządku jest też być samolubnym co jakiś czas. Możesz poprosić o to, czego chcesz. Możesz sama to sobie wziąć

6. „Nie jestem wystarczająco dobra”.

ZAWSZE jesteś wystarczająco dobra. Nigdy nie powinnaś za dużo mówić innym o tym, jak bardzo w siebie wątpisz.

7. „Tak.”

Naucz się odmawiać, jeśli akceptacja stwarza dyskomfort. Naucz się być samolubną. Naucz się stanąć po swojej stronie. Nie możesz być wycieraczką, po której przechodzą inni ludzie. Nie możesz być popychadłem.

8. „Nie mogę tego zrobić sama.”

Tak, możesz. Naprawdę uważasz, że nie potrafisz rozwiązać swoich problemów sama? Nawet jeśli tak jest, wciąż masz wokół siebie swoich przyjaciół i bliskich, którzy pomogą ci podnieść cię, gdy upadniesz.

9. „Kochasz mnie?”

Kochaj najpierw samą siebie. Nie szukaj miłości na siłę, nie szukaj w niej potwierdzenia swojej wartości, bo trafisz najgorzej.

Przestańmy wreszcie przeglądać się w oczach innych. Zbudujmy się na nowo, uwierzmy we własną siłę. Ta wiara pozwoli nam podejmować lepsze decyzje, lepiej żyć i osiągnąć poczucie spełnienia.


Na podstawie: relrules.com