Go to content

9 prostych sposobów, by w nowym roku stać się lepszym sobą

Fot. iStock / gpointstudio

Nawet jeśli nie planujesz wielkich noworocznych rewolucji – nie rezygnuj z własnego rozwoju. Obojętnie, jaką drogę akurat wybierzesz, co zrobisz czy czego się nauczysz, to zawsze jest najlepszey pierwszy krok dobrych zmian.

A kiedy już otworzysz się na zmiany, będzie działo się dobro. To już najlepsze, co możesz dla siebie i innych zrobić w nowym roku!

9 prostych sposobów, by w nowym roku stać się lepszym sobą

1. Zaangażuj się

Odkryj, co sprawia, że czujesz dreszcze na plecach, również w pomaganiu. Znajdź na to swój sposób, sprawę, która jest dla ciebie ważna – i zaangażuj się.

Dobrze jest mieć swój mały-wielki cel, coś co znaczy więcej niż 5 kg zrzuconych boczków. Zacznij „prowadzić” zamiast siedzieć na tylnym siedzeniu.

2. Parz z innej perspektywy

Następnym razem, gdy automatycznie i szybko dokonasz oceny człowieka lub sytuacji, włącz pauzę i przeanalizuj to z zupełnie innej perspektywy. Nie wszystko jest czarno-białe. Pozwól swojej inteligencji emocjonalnej działać.

3. Weź odpowiedzialność

Nie unikaj jej jak ognia, również w swoich porażkach. Następnym razem zamiast wskazywać palcem i usprawiedliwiać się – choćby przed sobą samym zakasaj rękawy.

4. Bądź wdzięczny

Bo naprawdę masz więcej niż widzisz. Nawet, gdy wydaje ci się, że gorzej być nie może, wykrzesz siebie  choć kropelkę wdzięczności – zobaczysz, jakie cuda potrafi zdziałać. Jeśli zaczniesz celebrować wdzięczność, a nie żal – zobaczysz jak wiele zyskają na tym twoje relacje i zdrowie.

5. Poświęć swój czas innym

Kluczem by umiejętnie cieszyć się z dawania, jest tylko jedna zasada: dawaj, nie oczekując niczego w zamian. Niezależnie od tego czy swój  czas poświęcisz babci, odwiedzając ją wieczorem czy pomożesz komuś obcemu. Dobro wraca.

6. Bądź otwarty

Oprzyj się pokusie, by forsować swoje przekonania i pomysły. Posłuchaj choć raz tego, co dzieje się za twoim murem obronnym. Zobaczysz, na tym nie da się nie skorzystać. Otwórz się na świat, na ludzi, na to, co nowe. A potem wybieraj mądrze.

7. Szanuj

Na szacunek ciężko pracuje się każdego dnia, bez niego dobro nie chce nas odwiedzić. Bez względu na to, czy masz dobry czy zły dzień – nie zapominaj o nim. Każdy zasługuje na szacunek – również zwierzęta i emocje.

8. Unikaj złych emocji

Negatywne emocje i czarnowidztwo są bardziej zaraźliwe od uśmiechu. Unikaj wampirów energetycznych, naprawdę nie potrzebujesz do niczego użalania się nad całym złem tego świata, w ten sposób go nie zmienisz, co najwyżej stracisz tylko nieco siły, by zrobić cokolwiek.

9. Bądź na bieżąco

Nie musisz od rana do nocy ślęczeć nad najnowszymi newsami, ale zostaw sobie nieco przestrzeni, by wiedzieć, co dzieje się w otaczającym cię świecie. To konieczne, by na potrzeby tego świata i ludzi móc się uwrażliwić. „Nie wiedziałem, że…” nie ma mocy zmieniani świata, nawet jeśli jest bardzo wygodne.


źródło: www.popsugar.com