Go to content

9 oznak, że możesz być starą duszą

Photo by Fa Barboza on Unsplash

Od dziecka zawsze czułaś się inna. Czułaś się, jakbyś patrzyła na świat z szerszej perspektywy. Chłonęłaś opowieści i emocje ludzi jak gąbka. Czułaś ludzi i bardzo dobrze czytałaś ich emocje. Intuicyjnie. Stara dusza to taka, która ma podwyższoną wrażliwość na życie. Jeśli jesteś starą duszą, szanuj siebie i pracę, którą wykonałaś i nadal wykonujesz. Żyj długo i mądrze.

Ilekroć myślimy o starej duszy, nasuwają się następujące cechy:

1. Jesteś empatyczna

Stare dusze są zazwyczaj bardzo empatycznymi jednostkami. Na swoich barkach dźwigają ciężar świata. Są wrażliwe na potrzeby wszystkich oprócz własnych. Chcą ratować. Chcą uzdrowić. Wiedzą, co ktoś czuje bez pytania go o to. Wiedzą, że coś jest nie tak, nie wiedząc skąd i dlaczego. Empatia to umiejętność dzielenia się i rozumienia uczuć drugiej osoby. Stare dusze mają tendencję do posiadania tej cechy i daru. Czasami nie podoba im się zdolność odczuwania tak głęboko, a innym razem jest to prawdziwe błogosławieństwo.

2. Jesteś świetną słuchaczką

Stare dusze są świetnymi słuchaczami. Uwielbiają być „uchem” w związku. Ułatwiają rozmowę o wszystkim. Czy kiedykolwiek rozmawiałaś z nieznajomym i odkryłaś, że łatwo się przed tobą otwiera? Mógł powiedzieć, że tak łatwo się z tobą rozmawia lub że komfortowo się czuje w twoim towarzystwie.

3. Uwielbiasz doradzać

Stare dusze uwielbiają udzielać rad. Mają to we krwi. Nie mogą się powstrzymać. Może jesteś terapeutą. Ludzie mogą postrzegać cię jako trenera, mentora lub uzdrowiciela. Ludzie zwracają się do ciebie po radę i chcą wskazówek. Inspirujesz ich. Twoje słowa ich pocieszają.

4. Jesteś niesamowitą gawędziarką

Uwielbiasz opowiadać historie. Możesz być świetna w dzieleniu się historiami z przeszłości, wyciągniętymi z życia lekcjami, zabawnymi anegdotkami, żartami, relacjami, triumfami i tragediami. To dar i sposób na kontynuowanie sztuki opowiadania historii.

5. Jesteś kreatywna

Stara dusza ma tendencję do bycia kreatywną, czy to poprzez sztukę, muzykę, słowo mówione, pisanie, gotowanie czy projektowanie. Możesz mieć oko do kreatywnych projektów, pomysłów na majsterkowanie w domu lub mieć wizjonerski umysł.

6. Jesteś samoświadoma

Stare dusze są jednymi z najbardziej świadomych ludzi, z którymi się spotkasz. Są w kontakcie z istotą tego, kim są. Znają swoje podstawowe wartości. Żyją życiem, które naprawdę odzwierciedla ich podstawowe wartości. Stare dusze mają zwykle misję samorealizacji i wolności. Stare dusze pragną pozostawienia niezapomnianej spuścizny. Zależy im na wpływie na życie wielu ludzi. Dbają o to, co robią i do kogo to trafia.

7. Kochasz wszystko, co klasyczne

Stare dusze kochają klasykę. Klasyczne samochody, muzyka, książki, styl. Możesz być osobą, która ma kolekcję w stylu vintage lub uwielbia zapach starych książek. Może masz ochotę na muzykę klasyczną o poranku lub lubisz wycieczki po zabytkach?

8. Uwielbiasz służyć światu

Stare dusze uwielbiają dawać. Oddadzą swój czas. Oddadzą swoją energię. Oddadzą możliwości. Nigdy nie proszą o nic w zamian. Częścią ich misji na świecie jest służenie i to naprawdę je uszczęśliwia.

9. Jesteś intuicyjna

Słuchasz swojej intuicji. Podejmujesz decyzje, zachowując równowagę umysłu analitycznego i emocjonalnego. Ufasz sobie. Twoja intuicja przeprowadziła cię już wielokrotnie przez nieznane.