Go to content

8 rzeczy, które facet musi wiedzieć o niezależnej kobiecie. Inaczej skończy marnie

fot. linephoto/iStock

Silne i niezależne kobiety nie potrzebują partnerów za wszelką cenę. Świetnie radzą sobie bez nich. To już wiadomo. Jednak one również się zakochują, ale kiedy zdecydują się zbudować związek, angażują się w niego na swój własny i indywidualny sposób. Oto 8 rzeczy, które faceci powinni wiedzieć o niezależnych kobietach.

„Po co być z taką kobietą?” myślisz. Ale tak naprawdę to właśnie ona może dać Ci najwięcej. Poczucie bezpieczeństwa, spokój, pewność. Stabilność, wsparcie. Nie musi wisieć na tobie, bo jest silna. Nie zdradzi cię, bo nie musi sobie nic udowadniać. Nie potrzebuje opiekuna, sponsora, mechanika. Może być po prostu partnerem. Czy to nie właśnie o tym marzy większość z Was?

Są uczciwe i oczekują uczciwości

Niezależne kobiety zawsze szczerze mówią jakie są ich oczekiwania. Nie owijają w bawełnę. Nie są nieśmiałe, zawstydzone i wycofane. W ich zachowaniu nie ma ukrytego znaczenia, domysłów i niedopowiedzeń. Wymagają szczerości i same również są szczere. Kobiety niezależnie nie marnują czasu, nie grają, a od razu przechodzą do sedna. Jeśli nie jesteś na to gotowy, nie będą się użalać, czy cierpieć, a już na pewno się o tym nie dowiesz.

Nie przepadają za kompromisami

Choć każdy związek powinien opierać się na kompromisie, to w przypadku kobiety niezależnej sytuacja nie zawsze jest prosta i kolorowa. To panowie będą zmuszeni częściej ustępować i w większości zgadzać się z jej zdaniem. Jednocześnie nie można dać sobą pomiatać, bo tego też nie lubią. Kobieta nie stała się silna i niezależnie ot tak, najczęściej jej charakter to efekt życiowych doświadczeń, ciosów, które dostawała od życia. Dlatego na początku może być z nią trudno, trzeba cały czas powtarzać jej: „ważny jest kompromis, musimy go znaleźć”. Będzie prychać, złościć się, uważać, że to narusza jej wolność. Ale jeśli mężczyzna to zniesie, zobaczy w niej wartościową osobę, ona w końcu przestanie atakować, poczuje się bezpieczniej. I zacznie rozumieć, że kompromis to nie jest poddawanie się, ale gotowość, by choć trochę ustąpić, żeby było łatwiej i lepiej.

Poszukują niezależnego mężczyzny

Niezależne kobiety poszukują niezależnych mężczyzn. Kręcą je faceci, którzy mają własne życie i zainteresowania. Te kobiety nie oczekują, wręcz nie chcą, by całe życie kręciło się tylko wokół nich. Potrzebują wolności. Cieszą się swobodą i brakiem ograniczeń. Doceniają wspólne zainteresowania, ale też potrzebują prywatności. Są otwarte na rozwijanie nowych zainteresowań, hobby i oczekują, by facet miał takie samo podejście do życia. Jeśli więc chcesz ją opleść, jak bluszcz, nie spodziewaj się niczego dobrego, zacznie się dusić, a w końcu ucieknie

Cenią pewność siebie

Kobiety niezależne nie dostrzegają facetów z niskim poczuciem własnej wartości. Ciepłe kluchy nie są dla nich. Tylko panowie pewni siebie, odważni i przebojowi mogą zdobyć na dłużej serce tej kobiety. Ale uwaga, pewność siebie to nie jest krzyczenie o tym, popisywanie się. To stabilne „ja”, umiejętność stawiania granic, doceniania siebie, ale też innych

Nie znoszą zazdrości

Silne i przebojowe kobiety nie uznają zazdrości, ograniczeń i zamykania w klatce. Panowie, jeśli chcecie stworzyć trwały związek to nie kontrolujcie i nie sprawdzajcie swojej wybranki. Choć często ma szalone pomysły, jest konkretna, stanowcza i można jej zaufać.

Czasem zapominają o szacunku

To największa wada niezależnych kobiet, dla których właśnie ta niezależność często jest wymówką, by źle traktować partnera. To, że jest silna nie oznacza, że na innych może patrzeć z góry, co niestety zdarza się dość często. Bądźcie cierpliwi i za każdym razem mówcie jej: „Stop, tak ze mną nie rozmawiaj”. Nie atakujcie, nie myślcie jak Kuba bogu, tak pan bóg Kubie. Tylko mocne granice zatrzymają silną kobietę.

Chcą wiedzieć, że są kochane

Tak, nie dajcie się zwieść, to, że ona bywa obcesowa, nie oznacza, że nie potrzebuje czułości, bliskości i uczucia. Potrzebuje! Chce być kochana taka jaka jest – ze wszystkimi wadami i zaletami. Kobieta niezależna chce czuć, że mężczyzna będzie przy niej niezależnie od wszystkiego. Takie love story – na dobre i złe.

Nie dają sobie podciąć skrzydeł

Chyba najgorszą rzeczą, jaką może zrobić facet, z którymi się spotykają jest podcinanie im skrzydeł. Kobiety niezależnie nie znoszą, jak ktoś powstrzymuje je przed zmianami, rozwojem, zdobywaniem nowych doświadczeń. Nawet jeśli za nią na początku nie nadążasz, nie okazuj tego. Nie pouczaj. Raczej wykorzystaj bycie z nią, jako szansę na swój rozwój.