Go to content

8 powodów, dla których nie możesz się wahać, mówiąc „nie”

Fot. iStock/Martin Dimitrov

Miło jest mówić „tak” i widzieć aprobatę i szczęście w oczach drugiej osoby. Jeśli powiesz „nie”, możesz  kogoś zasmucić, zrujnować jego dobre samopoczucie, zranić czyjeś uczucia… Boisz się tego, prawda? Wolisz poświęcić siebie, by zrobić komuś przyjemność. Umiejętność odmawiania wzmacnia nas, sprawia, że czujemy się bardziej pewni siebie. I że lepiej potrafimy odróżnić, kiedy powinniśmy powiedzieć „tak”.

8 powodów, dla których powinieneś być pewny, mówiąc „nie”

1. To ty kontrolujesz swoje ciało

Jesteś panem samego siebie.  Powiedz „nie”, jeśli nie chcesz kogoś pocałować, spać z kimś lub kogoś dotknąć. Nie wolno ci postępować wbrew temu co mówi ci całe twoje wnętrze.

2. Twoja intuicja jest godna zaufania

Jeśli czujesz w swoim sercu, że coś jest nie tak, to podążaj za tym uczuciem.  Kiedy usłyszysz głośne „nie” w swojej głowie, zacznij drążyć, dociekać skąd wzięła się ta myśl.

3. Jesteś wyjątkowy

Jesteś silny, zdolny i inteligentny. Wiesz, jakim wpływom łatwo się poddajesz. Powiedzenie „nie” nie jest najłatwiejsze, ale zawsze miej pewność, że potrafisz to zrobić.

4. To nie koniec świata

Powiedzenie „nie” nie zrujnuje twojego życia ani nie zagrozi fundamentom twoich przyjaźni. Odmawianie, w zdrowej dawce, pozwoli zachować równowagę w relacjach z innymi.

5. Pozostajesz wierny sobie samemu

Mówiąc „nie”, autentycznie żyjesz swoją prawdą.  Nie rób rzeczy, których po prostu nie chcesz zrobić.

6. Powiedzenie „nie” uwalnia

Powinieneś czuć się wzmocniony i pewny siebie, wiedząc, że „nie” uwalnia cię od niechcianych zobowiązań. Jako osoba niezależna masz wolną wolę wyboru sposobu spędzania wolnego czasu. Uwolnij się i podejmuj decyzje, które pozwolą ci żyć.

7. Twój głos powinien być zawsze słyszany

Powiedzenie „nie” pozwala ci się nie zgodzić i wyrazić swoją opinię. Masz głos, użyj go.

8. Jesteś ważny

Jeśli ktoś ci powie, że nie wolno ci mówić „nie”, to znaczy, że cię nie szanuje. Jesteś ważny, liczy się także to, co masz do powiedzenia. Walcz o siebie.


Na podstawie: thoughtcatalog.com