Lifestyle Psychologia

7 pytań, które warto sobie zadać poszukując sensu swojego życia

Redakcja
Redakcja
9 lutego 2018
 

Nie ma jednego wielkiego kosmicznego sensu dla wszystkich. Istnieje tylko sens, jaki każdy z nas nada własnemu życie, indywidualny, jak pojedyncza powieść, książka tylko dla jednej osoby. Kiedyś przeczytałam takie zdanie albo bardzo podobne, za to niewątpliwie prawdziwe. Bo to co nadaje motywuje nas do działania jest właśnie sens, którego często szukamy próbując ruszyć z miejsca. 

Myślę, że brak sensu sprawia, że często żyjemy życiem, którego nie lubimy. A im więcej go odnajdujemy, tym jesteśmy szczęśliwsi. Ostatnio dawno nie widziana znajoma wyrzuciła z siebie: „Moje życie jest bez sensu”. Smutna refleksja, ale jak się już pojawia nie puszczajmy jej, tylko trzymajmy mocno! Każdy z nas choć raz zastanawia się nad sensem swojego życia, jeśli stoisz właśnie w takim punkcie, zadaj sobie siedem pytań, poszukaj odpowiedzi, która na nowo nazwie to, co jest dla ciebie sensem życia.

Co sprawia, że ​​jesteś szczęśliwa?

Ważne są rzeczy, które nas uszczęśliwiają. One są bezpośrednio związane z naszym byciem na głębokim poziomie. Naprawdę, pomyśl o tym, co cię uszczęśliwia, wymień co najmniej trzy takie rzeczy? Co one dla ciebie znaczą?

Jak myślisz, co jest sensem twojego życia?

Jakie jest sens twojego życia, gdybyś miała zgadywać, co byś powiedziała? To może być cokolwiek, coś co jako pierwsze przyszło ci do głowy.

Dlaczego robisz to, co robisz?

Zastanów się, co cię napędza, co naprawdę sprawia, że robisz to, co robisz. Wszystko, co robisz, ma głębsze znaczenie – co to dla ciebie znaczy?

Czy myślisz, że żyjesz swoim życiem?

Czy twoim zdaniem w tej chwili żyjesz tak, jak chcesz? Czy myślisz, że właśnie tu powinnaś być? Gdzie jest twoje „gdzie powinnam być”?

Jakie są twoje pragnienia?

Czego chcesz w tym życiu? Co cię interesuje i ​motywuje cię do działania? Wszystko to składa się na sens twojego życia.

 Co w twoim życiu wyróżnia się najbardziej?

To może być wszystko. O czym pomyślałaś? To co się wyróżnia jest naszą pasją.

Kim TY chcesz być?

Zostań dłużej przy tym pytaniu. Zgadza się, to jedno z serii zadawanych dzieciom: kim będziesz, jak dorośniesz. Dlaczego tylko wtedy siebie o to pytamy? Powinniśmy do tego wracać, bo odpowiedź oznacza wszystko. Twoja odpowiedź oznacza twoje szczęście! Jak myślisz, kim powinieneś być? Czy jesteś tą osobą czy kimś innym?


Lifestyle Psychologia

Policz linie na swoim nadgarstku. Są trzy czy cztery? Każda z nich ma swoje ukryte znaczenie

Redakcja
Redakcja
9 lutego 2018
Fot. iStock/Bibica
 

Czytanie rąk, czy chiromancja sięgają setek stuleci tam, a jej źródła sięgają starożytnych Indii. Chiromancja rozprzestrzeniła się jednak po całej Azji Wschodniej i na zachód od Europy. Praktykowana jest do dzisiaj. Kto choć raz nie został zaczepiony propozycją czytania z ręki?

Okazuje się jednak, że najłatwiej czyta się nie z dłoni, a z nadgarstka, na którym znajdują się linie bransoletek biegnących wzdłuż nadgarstka. Uważa się, że im więcej linii ma dana osoba, tym dłużej będzie żyć.  Większość ludzi ma co najmniej dwie lub trzy takie linie, niewielu z nas ma ich cztery. Każda linia ma swoje znaczenia i może ujawnić ważne rzeczy dotyczące naszej przyszłości i losów, a także problemy zdrowotne. Cóż, można w to wierzyć, a można potraktować z przymrużeniem oka. 😉

Spójrzcie na swój nadgarstek i przyjrzyjcie się liniom, które go przecinają. Dobrej zabawy.

Linia pierwsza

To linia ważniejsza od pozostałych, ponieważ wskazuje na problemy zdrowotne. Jeśli wydaje się być nieprzerwana i wyraźna możesz oczekiwać, że będziesz cieszyć się dobrym zdrowiem. Ta linia jest inna u mężczyzn i inna u kobiet. U kobiet – jeśli linia jest zerwana lub zakrzywiona w kierunku podstawy dłoni, mogą wystąpić problemy ginekologiczne, w tym problemy z poczęciem lub porodem. U mężczyzn ten sam kształt linii oznacza problemy z prostatą i płodnością.

Linia druga

Mierzy indywidualne oczekiwania majątkowych. Jeśli linia jest prosta, nieprzerwana i wyraźna, oznacza dobrobyt i wygodę.

Linia trzecia

Jeśli ją posiadasz, ujawnia twój wpływ na życie innych, być może sławę. Gdy linia jest silna i nieprzerwana prawdopodobnie mocno oddziałujesz na innych. Jesteś liderem.

Linia czwarta

Ta występuje najrzadziej, niewiele osób odnajdzie ją na swoim nadgarstku. Biegnie równolegle do trzeciej linii i wzmacnia jej znaczenie. Oznaczać to może, że cieszyć się będziesz sławą, a kto wie, być może dojdziesz do bardzo wysokich i znaczących stanowisk.


źródło: www.sun-gazing.com

 


Lifestyle Psychologia

10 niewiarygodnych cech ludzi urodzonych w lutym

Redakcja
Redakcja
9 lutego 2018
Fot. iStock/SrdjanPav

Urodziłaś się w lutym? A może ktoś z twoich bliskich obchodził lub za chwilę obchodzić będzie urodziny? Czy wiesz, jak wyjątkowymi ludźmi są ci urodzeni w lutym?

10 niewiarygodnych cech ludzi urodzonych w lutym

Są uczciwi

Nie próbują nikogo udawać, zawsze mówią to, co myślą. Nie używają krytyki, by kogoś skrzywdzić, wręcz przeciwnie, ich krytykę zawsze należy przyjmować jako konstruktywną.

Są bardzo dobrymi przyjaciółmi

Przyjaźń z osobą urodzoną w lutym to prawdziwy skarb. Nigdy nie odrzucą cię z głupich powodów, ale też nie będą naciskać, by być przy tobie na zawsze. Są jednymi z najbardziej godnych zaufania ludzi i doskonale wiedzą co to lojalność.

Są oryginalni

Osoba urodzona w lutym będzie jedną z najbardziej oryginalnych osób, jakie kiedykolwiek spotkasz.

Są tajemnicze

Wierzą, że im mniej mówią o sobie, tym są szczęśliwsi. Czasami trudno je odgadnąć. Poznasz je tylko wtedy, gdy jesteś blisko nich.

Są innowacyjne

Znajdziesz w nich urodzonego innowatora. Poszukają nieustannie czegoś nowego, są kreatywni, lubią eksperymentować. Bywają zbuntowani, bo nie ufają ustalonym schematom.

Są wolniejsi niż inni

Nie oznacza to, że są opóźnione lub mają inne trudności. Osoby urodzone w lutym mają po prostu tendencję do nauczenia się jednej rzeczy bardzo dobrze niż do osiągnięcia szybkiego rezultatu.

Są wyjątkowe

Mogą nie być idealne, ale są unikalne pod względem stylu, natury i zachowania. Ludzie urodzeni w lutym często posiadają umiejętności i styl życia odmienne od innych. Nie podążają za tłumem i modami.

Mają silną silną wolę

Są w stanie osiągnąć ogromne sukcesy w swoim życiu właśnie dzięki wyjątkowej silnej woli. Nie odpuszczają, walczą do końca.  Siła woli i cierpliwość to cechy charakterystyczne dla urodzonych w lutym.

Są oddanymi partnerami

Całkowicie oddani ludziom, których kochają. I nie chodzi tu tylko o miłość w relacjach, ale do świata w ogóle. Kochają przyrodę, często są wolontariuszami, pomagają tym, którzy tej pomocy potrzebują.

Lubią ciszę

Nie lubią rozmawiać z wieloma ludźmi. Cisza często jest dla nich odpowiedzią.

Urodzeni w lutym są fantastycznymi ludźmi, są mieszanką wszystkich dobrych cech.


źródło: www.ideaherald.com

 


Zobacz także

20 „problemów” współczesnych kobiet. Znajdziesz siebie na tych rysunkach?

Dobro zawsze wraca do ciebie. Zobacz, jak zatacza krąg

Joanna Keszka: „Puścić się w seksie. Musicie przyznać, że to piękna myśl”