Go to content

18 rzeczy, które zrozumieją tylko ludzie, którzy lubią spędzać czas samotnie

fot. Isaac Taylor/Pexels

Ten czas, kiedy możesz robić, co chcesz. Kiedy nie musisz się na nikogo oglądać. Kiedy możesz po prostu posiedzieć, poleżeć, poczytać, pooglądać, porobić nic. Ten czas to dla ciebie prawdziwe złoto. Masz tak?

1. Weekend, w którym nie masz żadnych planów, żadnych obowiązków i nie musisz nigdzie być, jest jednym z najlepszych weekendów, jakie możesz sobie wyobrazić.

2. Czasami przyjaciele namawiają cię na jakieś wspólne aktywności, a ty odmawiasz, choć jedynym powodem jest chęć bycia samą. Masz w planie nie mieć żadnych planów i wszyscy muszą to zrozumieć.

3. Dobra płyta, książka lub program telewizyjny może utrzymać twoją uwagę znacznie dłużej niż jakakolwiek impreza.

4. Wyjazd do odległej chaty w środku lasu, aby po prostu być przez pewien czas, brzmi jak najlepszy pomysł na wakacje, jaki możesz wymyślić.

5. Nie ma nic bardziej ekscytującego niż planowanie długiej, samotnej podróży, ponieważ wiesz, że będziesz sam na sam ze swoimi myślami, słuchać muzyki i odtwarzać audiobooki przez wiele godzin. Czy jest coś lepszego?

6. Kiedy ludzie mówią, że nie mogą jeść sami w restauracji, ty myślisz: naprawdę? To jedna z największych przyjemności! Jedzenie? Dobre. Książka? Dobra. Żadnej rozmowy? Idealnie!

7. Najgorszą cechą, jaką może mieć twój potencjalny partner, jest „uczepianie się”. Potrzebujesz swojej przestrzeni, tak jak potrzebujesz powietrza do oddychania. To podstawa.

8. Nawet jeśli jesteś w związku, spędzasz godziny w samotności tylko po to, aby zachować zdrowie psychiczne (i utrzymać swój związek w zdrowiu i szczęściu).

9. Jedyną osobą, z którą kiedykolwiek rozważyłbyś małżeństwo, byłby ktoś, kto tak jak ty lubi spędzać czas samotnie, inaczej się nie dogadacie.

10. Gdyby ktoś, kto cię zna, miał cię opisać, jednym słowem, byłoby to: niezależna.

11. Zwiedzanie nowych miejsc samotnie to twój sposób na świetnie spędzony czas. Doświadczanie świata bez konieczności słuchania czyichś opinii to nie tylko pragnienie, to twoja podstawowa potrzeba.

12. Nie ma słów na opisanie co czujesz, kiedy nagle ktoś odwołuje plany, w których miałaś brać udział i nagle zostajesz z tą niespodziewaną samotnością. Traktujesz to jako prezent.

13. Ponieważ kładziesz nacisk na spędzanie czasu w samotności, jesteś bardziej obecna i uważna, gdy spędzasz czas z ludźmi, ponieważ nie czujesz, że tracisz czas.

14. Kiedy już spędzasz czas z ludźmi, wolisz spotkania jeden na jeden lub w małej grupie. Im bardziej intymna i głęboka rozmowa, tym lepiej się czujesz.

15. Co zabawne, jesteś zwykle dość lubiana, choć twoje relacje z ludźmi nie są intensywne.

16. Cały dzień sam na sam ze sobą sprawia, że czujesz się bardziej sobą niż kiedykolwiek indziej.

17. Lubisz, kiedy jest zimno i pada deszcz, ponieważ daje ci to wymówkę do pozostania w domu, myślenia, zwijania się pod kocem, pisania dziennika.

18. Jeśli akurat nie myślisz o wielkich życiowych sprawach…, musisz być martwa. 😉

„A co ty taka tajemnicza?” Cechy introwertyka, które błędnie kojarzone są z nieśmiałością