Podróże Polska Wakacje

Bezpieczne kierunki na wakacje w Polsce. Gdzie pojechać z rodziną?

Redakcja travelduck.pl
Redakcja travelduck.pl
13 marca 2020
Fot. Materiały prasowe
 

Okazuje się, że Polska to miejsce, w którym warto zobaczyć coś więcej, niż te znane i przez wszystkich odwiedzane nadmorskie i górskie miasteczka. Zachód i wschód może być równie piękny, co północ i południe naszego kraju. Uciekając przed tłumem, gwarem i koronawirusem, warto spojrzeć na mniej popularne, aczkolwiek nadal urokliwe miejsca.

Aktualna sytuacja w branży turystycznej

Coraz wyższe temperatury i brak oznak mroźnej zimy zdecydowanie zachęcają do wyjazdu na urlop. Z drugiej strony z powodu koronawirusa wszyscy urlopowicze wolą pozostać w domach, w obawie przed tłumem i epidemią. Szybkie rozprzestrzenianie się wirusa i pojawienie się go w większości krajów Europy sprawia, że miłośnicy podróży oraz wiele biur turystycznych odwołują wakacyjne, w tym zagraniczne wycieczki do popularnych miast.

W Polsce, poza stolicami województw, do najbardziej obleganych miejsc zalicza się i górskie nadmorskie miasta. W trakcie wakacji, ferii czy majówki trudno było znaleźć tam spokój i wytchnienie od pracy, znajdując się pośród tłumu. Jeżeli szukasz miejsca do spędzenia urlopu poza domem, z dziećmi lub samotnie, z dala od strachu o koronawirusa, zwróć uwagę na mniej popularne, a równie atrakcyjne miejsca w Polsce.

Fot. Materiały prasowe

Trekking rowerowy – pomysł na urlop z rodziną

Jeżeli jesteś fanem lub fanką wypraw rowerowych i lubisz aktywnie spędzać wolny czas, powinny Cię zainteresować okolice Karkonoszy, Puszczy Kurpiowskiej czy Puszczy Bolimowskiej. Wszystkie te miejsca obejmują malownicze tereny, na których wspólnie z rodziną możesz uprawiać trekking rowerowy.

Karkonosze to miejsce, gdzie wśród zieleni turyści mogą podziwiać górskie krajobrazy oraz wodospady, w tym Wodospad Łabski czy Wodospad Panczawski.

Przemierzając polsko-czeskie pogranicze, poza pięknymi miejscami można odkryć tam jedyną w swoim rodzaju kuchnię śląską, a zamiast 5* hotelu, wybrać jedno ze schronisk, otoczonych malowniczymi i nieco dzikimi lasami. Jeżeli jedno miejsce to dla Ciebie zbyt mało, udaj się na wycieczkę rowerową w Góry Izerskie, oddzielone od Karkonoszy Przełęczą Szklarską.

Puszcza Kurpiowska, nazywa także Puszczą Zieloną, to obszar znajdujący się na Równinie Kurpiowskiej w dorzeczu środkowej Narwi. Poza obcowaniem z naturą warto także zwrócić uwagę na sztukę ludową tamtejszej ludności.

Po skończonej wyprawie rowerowej, rodziny mogą odwiedzić pracownię tkacką, lub garncarską, a także dowiedzieć się, jak i dlaczego na obszarze północnego Mazowsza (a nie wyłącznie nad Morzem Bałtyckim!) występuje bursztyn.

Fot. Materiały prasowe

Puszcza Bolimowska ze względu na rozbudowaną sieć szlaków rowerowych pozwala na aktywne spędzenie czasu przez całe rodziny wśród dzikich, pięknych terenów. Rozciągający się między Żyrardowem, Bolimowem, Łowiczem a Skierniewicami obszar oferuje turystom nie tylko bliskość natury, ale też widoki na perły dworskiej architektury. Należą do nich zespoły pałacowo-parkowe w Nieborowie i Radziejowicach.

Bieszczadzki off-road

Bieszczady znane z Tarnicy czy Krzemieńca to idealne miejsce nie tylko dla miłośników samotnych, górskich wycieczek, ale także dla fanów jazdy off-road. Sport ten polega na jeżdżeniu autami terenowymi z napędem 4×4 po drogach szutrowych, nierzadko też po płytkich odcinkach rzek.

Zorganizowany, bieszczadzki off-road oferuje jazdę po niedostępnych dla turystów miejscach, z uwzględnieniem granic Lasów Państwowych czy rezerwatów. Uczestnicząc w rajdzie, warto przygotować się nie tylko na leśne drogi, czy łączki, ale też koleiny i głębokie doły. A na trasie dzikie zwierzęta, w tym np. stada jeleni.

Fot. Materiały prasowe

Wakacje z dziećmi nad jeziorem

Rodziny, które marzą o wyjeździe nad wodę, mogą wybrać się nad jezioro Białe we wschodniej Polsce, na Równinie Łęczyńsko-Włodawskiej. Od strony południowej jezioro otacza część Lasu Sobiborskiego, na terenie którego stworzono Sobiborski Park Krajobrazowy. Niedaleko, we wsi i zarazem letnisku Okuninka organizowany jest obóz pływacki, zarówno dla początkujących, jak i potrafiących już pływać dzieci.

Nad Jeziorem Białym, odznaczającym się I klasą czystości wody, dzieci mogą również szkolić umiejętność surfowania po tafli wody. Oferowane dla młodzieży kolonie sportowe w Okunince, mają na celu nauczenie obozowiczów podstaw windsurfingu.

Jeżeli szukasz czegoś innego niż kolonia czy obóz pływacki, zwróć uwagę na spływy kajakowe po Ziemi Dobrzyńskiej w województwie kujawsko-pomorskim. To tam poruszając się po Drwęcy, przepłyniesz kajakiem od zamku w Golubiu, do zamku w Złotorii. Trasa nie należy do najkrótszych, ponieważ liczy ok. 40 km, więc możesz ją spokojnie zaplanować na cały weekend.

Fot. Materiały prasowe

Wakacyjne wyjazdy za miasto

Wakacyjne wyjazdy za miasto mogą być dobrą okazją, aby poznać też te miejsca w Polsce, którym wielkością daleko do wojewódzkich stolic. Zalicza się do nich Lanckoronę, wieś położoną w województwie małopolskim. To miejsce, jak mało które, posiada niepowtarzalny klimat stworzony przez drewniane domki z XIX w., ryneczek oraz widok ręcznie wykonanych aniołków czy naczyń. Lanckorona to także idealne miejsce dla miłośników jogi, którzy znajdą tam przestrzeń dla siebie.

Kolejnym miejscem jest Roztocze w województwie lubelskim. Stworzony tam Roztoczański Park Narodowy zaprasza wszystkich: fanów pieszych i rowerowych wycieczek, miłośników jeździectwa i dzikiej natury. W tym miejscu dobrze czas spędzą również rodziny bez dzieci, które bardziej od szlaku rowerowego zainteresuje np. szlak piwny i Browar w Zwierzyńcu.

Fot. Materiały prasowe

W Polsce nie brakuje bezpiecznych i pięknych obszarów, do których można pojechać całą rodziną. Jeżeli więc zależy Ci na odpoczynku i wytchnieniu od korków i tłumów, postaw na mniej popularne miejsca!

Materiał prasowy Travelduck


Podróże Polska Wakacje

Jak rozmawiać z dziećmi o koronawirusie?

Gościnnie w Oh!me
Gościnnie w Oh!me
15 marca 2020
Jak rozmawiać z dziećmi o koronawirusie?
Fot. iStock – Jak rozmawiać z dziećmi o koronawirusie?
 

Pandemia koronawirusa wzbudza strach i panikę nie tylko wśród dorosłych, ale również dzieci. Ograniczenia nałożone przez polski rząd – w tym zamknięcie szkół, przedszkoli i żłobków, wielu placówek kultury i zalecenia, aby pozostać w domu – choć są konieczne, mogą rodzić niepokój, a nawet bunt wśród młodzieży. Jak rozmawiać z dziećmi o koronawirusie, tłumaczy dr Magdalena Śniegulska, psycholog z Uniwersytetu SWPS.

Różnimy się między sobą i różnią się też nasze dzieci. Są takie, które w obecnej sytuacji czują pewne podekscytowanie, ciekawość, a nawet radość.  W końcu nie trzeba chodzić do szkoły i tyle nowych ciekawych rzeczy dzieje się wokół. Są jednak i takie, które z dużym niepokojem i lękiem stale sprawdzają portale informacyjne, dopytują dorosłych, poszukują informacji o zagrożeniu. Jeszcze inne mówią: dość! Już nie mogą oglądać, słuchać, czytać i rozmawiać na temat zagrożenia koronawirusem. Wszystkie, nawet te szczęśliwe, z różnym natężeniem i częstotliwością odczuwają nieprzyjemne emocje.

Ten strach, zupełnie zrozumiały w obecnej sytuacji, wymaga od rodziców szczególnego zaopiekowania się swoimi dziećmi.

Jak rozmawiać z dziećmi o koronawirusie?

Oto kilka wskazówek, które mogą pomóc: 

 1. Obserwujmy – siebie i nasze dzieci. Nie tylko pod kątem infekcji, ale i tego, jak emocjonalnie radzimy sobie z zastaną rzeczywistością. Jakie jest nasze dziecko? Jak reaguje na tę sytuację, jak reaguje na nas? Czy dopytuje? Czy unika rozmów? Czy sądzi, że musi nas chronić i robi dobrą minę do złej gry? Czy może (przynajmniej na razie) wygląda na to, że sytuacja go nie przeciążą? A jak my się zachowujemy? Czy epidemia, zagrożenie jest stale obecne w naszych rozmowach? Czy nieustannie sprawdzam wiadomości? Czy może unikamy tematu i nie chcemy o tym rozmawiać? Jak nasza postawa działa na syna czy córkę?
 2. Bądźmy gotowi do rozmowy – przygotujmy sobie zestaw 3-4 rzetelnych faktów, którymi możemy się podzielić z naszym dzieckiem. Czasem trzeba będzie powtórzyć je wielokrotnie – dzieci lubią upewniać się, że nie „ściemniamy” i wiemy, co mówimy. Bądźmy gotowi na konfrontację z fakenewsami („Tato, a Marcin powiedział…”). Nie warto jednak przekazywać dzieciom niesprawdzonych treści, niezliczonych supertajnych informacji, czy dramatycznych nowin (np. „Jest kolejna ofiara!”). Bądźmy w tych rozmowach spokojni, opanowani i rzeczowi. Jeśli sami jesteśmy kłębkiem nerwów i mimo szczerych chęci nie udaje się nam zachować spokoju, zastanówmy się, kto z naszego otoczenia mógłby taką rozmowę przeprowadzić? Może wujek ratownik, pielęgniarz, ciocia lekarka czy nauczycielka biologii? Ustalmy z nimi wcześniej, czego potrzebujemy i jak chcielibyśmy, aby taka rozmowa wyglądała. Dobrze jeśli jest to dla naszego dziecka bliska  osoba, do której ma zaufanie, którą lubi. Mówmy szczerze „nie wiem”. „Ile to będzie trwało?”, „czy wszyscy zachorujemy?”. Takie pytania mogą szokować, złościć. Po pierwsze, zachęcam do tego, by cieszyć się, że dzieci traktują nas jako ważne źródło informacji, mają do nas zaufanie. Czasem możemy ostudzić różne niepokoje, jednak na niektóre pytania nie znamy przecież odpowiedzi. Nikt z nas nie wie, ile będzie trwała ta sytuacja. I o swojej niewiedzy warto szczerze mówić. Choć część rodziców/nauczycieli/opiekunów się tego obawia, ta szczerość buduje zaufanie.
 3. Rozmawiajmy o tym, jak radzić sobie z lękiem – opowiedzmy dzieciom, co my robimy, żeby trudne myśli niepodzielnie nie zapanowały  w naszej głowie (czytanie książek, oglądanie komedii, gry). Pytajmy, co im pomaga? Dzieci są w tym bardzo kreatywne i mogą nas zaskoczyć swoimi pomysłami, z których i my możemy korzystać. Sprawdzimy też, czego potrzebują w tej sytuacji. Zastanówmy się, co możemy wspólnie zrobić, aby zachować dobry nastrój. Umówmy się na jakiś kod – sygnał, kiedy ktoś z członków rodziny poczuje, że ten smutek go dopada. Ustalmy, kiedy potrzebujemy samotności, a kiedy towarzystwa innych ludzi. Szczerze rozmawiajmy o tym, że i my dorośli przeżywamy trudne emocje, ale znamy sposoby, aby  sobie z nimi radzić! W tych rozmowach ważne jest zachęcanie do tropienia lęków niewypowiedzianych – czasem to, co dzieci mają w głowie, jest dużo straszniejsze od rzeczywistości! Kiedy taki lęk ujrzy światło dzienne, traci na swojej mocy no i można się nim zaopiekować (to trochę jak z koszmarami sennymi). Jeśli to jest możliwe, dajmy dziecku czas na płacz, złość i inne trudne emocje.
 4. Wskazujmy na czasowość pewnych ograniczeń czy rozwiązań – szczególnie dla nastolatków, obecna sytuacja może być bardzo trudna. Mogą mieć poczucie zamachu na ich podstawowe prawa i ograniczanie wolności. Rozmawiajmy z nimi o tym. Pokazujmy terminowość tych rozwiązań i to, czemu one mają służyć.
 5. Bądźmy odpowiedzialni – ta sytuacja może być świetną lekcją empatii, wrażliwości i właśnie odpowiedzialności za wspólnotę: rodzinną, klasową czy sąsiedzką. Nasze zachowania przekładają się bezpośrednio na rozprzestrzenianie wirusa, a więc na życie i zdrowie innych ludzi. Nie oszukujmy – starajmy się być spokojni, nie panikujmy. Kiedy rozmawiamy o rzeczach trudnych, ulegamy emocjom, a przyłapuje nas na tym młody człowiek i zadaje pytanie, co się stało? Nie ucinajmy rozmów i nie twórzmy tajemnic, bo to jest pożywką do karmienia lęków. Ochłońmy i nawet jeśli nie od razu, to wyjaśnijmy dziecku, co się stało, czego było świadkiem.
 6. Zadbajmy o potrzeby dzieci – nasi podopieczni, podobnie jak dorośli, potrzebują rozmowy z bliskimi koleżankami czy kolegami. Zadbajmy o to. Pamiętajmy o nowych technologiach – to dobry moment, żeby z nich korzystać.
 7. Uczmy się razem zdrowych nawyków, bądźmy wzorem do naśladowania. Pokażmy, jak myć ręce, jak zasłaniać usta, jak dbać o wypoczynek, odpowiedni sen i dobry nastrój. Rozmawiajmy o tym, co trudne, o zagrożeniach i co z nimi robić.
 8. Zadbajmy o innych – a może w tej trudnej sytuacji spróbujemy zająć się czymś użytecznym? Może razem z dzieckiem wesprzemy słabszych, którzy potrzebują naszej pomocy?

Unikajmy: 

 • Słuchania własnych lęków! To nie są najlepsi doradcy! Pewnie nie da się tego zupełnie uniknąć, ale przynajmniej nie podejmujmy ważnych decyzji pod wpływem silnych emocji. One na ogół utrudniają nam dostęp do racjonalnego działania. We „mgle emocjonalnej” trudno bezpiecznie „wylądować”.
 • Utożsamiania własnych emocji z emocjami syna czy córki. Dzieci są odrębnymi istotami! Mogą się wprawdzie zachowywać dokładnie jak my, ale powód tego zachowania czy emocja, która za tym stoi, może być już zupełnie inna! Bądźmy więc wrażliwi na ich odrębność i nie zakładajmy z góry tej emocjonalnej syntonii.
 • Zmuszania dziecka do opowiadania o tym, co czuje w tej trudnej sytuacji. To wprawdzie ważna dla nas wiedza, ale nie zawsze i nie dla każdego dostępna. Jeśli dziecko stawia opór – nie zmuszajmy! Przypominajmy, że jesteśmy, na tę rozmowę gotowi, ale czekamy na jego sygnał. Możemy też dopytać, czy jest coś, co ułatwiłoby taką rozmowę.
 • Mówienia: „Wszystko będzie okey”, jeśli sami w to nie wierzymy!
 • Sugerowania, co dziecko powinno czuć w podobnej sytuacji.
 • Składania obietnic, których nie możemy dotrzymać.

dr Magdalena Śniegulska, psycholog, Uniwersytet SWPS

***

Uniwersytet SWPS to nowoczesna uczelnia oparta na trwałych wartościach. Silną pozycję zawdzięcza połączeniu wysokiej jakości dydaktyki z badaniami naukowymi spełniającymi światowe standardy. Oferuje praktyczne programy studiów z psychologii, prawa, zarządzania, dziennikarstwa, filologii, kulturoznawstwa czy wzornictwa, dostosowane do wymagań zmieniającego się rynku pracy. Uniwersytet SWPS kształci ponad 17,5 tys. studentów w pięciu miastach: Warszawie, Wrocławiu, Sopocie, Poznaniu i Katowicach. Uczelnia posiada uprawnienia do nadawania stopnia naukowego doktora w pięciu dyscyplinach: psychologia, literaturoznawstwo, nauki o kulturze i religii, nauki socjologiczne, nauki prawne oraz doktora habilitowanego: nauk społecznych i humanistycznych z psychologii, kulturoznawstwa i prawa.

Tradycją uczelni są cykle otwartych wydarzeń naukowych, popularnonaukowych i kulturalnych. Częstymi gośćmi Uniwersytetu SWPS są światowej sławy naukowcy, znani artyści i przedstawiciele świata mediów. Jako jeden z najlepszych ośrodków psychologicznych w kraju, uniwersytet popularyzuje wiedzę psychologiczną realizując projekty: Strefa Psyche, Strefa Prawa, Strefa Kultur, Strefa Zarządzania i Strefa Designu.

Uniwersytet SWPS od lat dzieli się wiedzą i popularyzuje naukę nie tylko w murach kampusów, lecz także za pośrednictwem mediów społecznościowych oraz własnych kanałów multimedialnych. We współpracy z partnerami zewnętrznymi organizuje liczne wydarzenia poświęcone wyzwaniom współczesności. Dociera do młodzieży, rodziców i opiekunów, osób zainteresowanych samorozwojem, aktualną wiedzą o człowieku i społeczeństwie, nowymi trendami w nauce, kulturze, biznesie, prawie i designie.


Podróże Polska Wakacje

Chciałabym, aby każda kobieta wiedziała, że recept na życie jest wiele. Akcja #Jestem Kobietą

Listy do redakcji
Listy do redakcji
13 marca 2020
Fot. iStock

Od dziecka bliżej mi było do chłopaka niż do dziewczynki, więc dziś mimo, że jestem bardzo kobieca to w środku czuję się tak jakbym nosiła w sobie faceta. Konkretna, otwarta, mówiąca to co myśli, szczera i dopytująca a nie nad interpretująca (gdy nie do końca rozumiem co ktoś chce mi przekazać przez swoje zachowanie czy słowa, pytam , a nie dopisuje ). Nie znoszę obrażania się na ch..j wie co i za co i po co , wmawiania mi intencji , czy przypisywania ukrytych aluzji. Może dlatego mimo, że wierzę w GIRL POWER lepiej dogaduje się z mężczyznami, nie do końca mi z tym tak dobrze,  uważam, że kobiety to siła i gdyby nie tych kilka dziwnych cech u wielu to naprawdę mogłybyśmy zawojować świat i być dla siebie wielką siłą wsparcia, której baliby się pseudo faceci- mocno nad tym ubolewam. Pseudofaceci , bo mam na myśli damskich bokserów, czy przypierd…aczy , którzy wyżywają się na płci pięknej , odreagowują stres, chcą zaleczyć kompleksy poniżając Panie. Jesteśmy siłą i naprawdę nie można się godzić , gdy ktoś nas źle traktuje, tym bardziej , gdy robi to mężczyzna, który powinien być wsparciem. Reagujmy , gdy wiemy o takich sytuacjach.

Każda z nas powinna wiedzieć, że my kobiety  jesteśmy silne, mądre , posiadamy intuicje, umiejętności miękkie i poza siłą fizyczną (choć nie zawsze) panowie nie różnią się od nas , nie przewyższają w niczym . Marzę o tym by kobiety solidaryzowały się ze sobą i naprawdę były dla siebie podporą. Bez oceniania, z bezinteresowną pomocą, rozmowami do rana , tajemnicami których nikomu się nie sprzedaje, z zaufaniem, którego nigdy się nie traci.

My kobiety  musimy trzymać się razem, być zgraną paczką, w której będziemy czuły się swobodne i rozgrzeszane. Dość oceniania, umoralniania , bawmy się tym życiem, pewne sprawy bierzmy mniej poważnie, życzyłabym nam więcej powodów do śmiechu, sympatycznych i wesołych towarzyszy i luzu.

Chciałabym, aby każda kobieta wiedziała, że recept na życie jest wiele, a to my same musimy wiedzieć jaka jest najlepsza dla nas. Nie każda musi chcieć byc matką, żoną , partnerką czy poświęcającą się córką. Tak, my mamy tendencje poświęcać nasze potrzeby na rzecz innych. Koniec z lataniem z talerzykami nad mężczyznami- zauważyliście ile naszych babć, mam, cioć ma we krwi usługiwanie facetom? Sama nie zje, nie usiądźcie, ale zrobi kilkanaście rundek nad każdym z panów by mu nałożyć, przynieść kawy czy herbaty – panowie też mają rączki, muszą robić to sami.

Dość tego, czas aby kobiety zaczęły dbać o siebie i głośno mówić , że mają prawo żyć tak jak chcą. Nie są nikogo służącymi, chyba że to ich praca, ale wtedy należy się solidna zapłata i dużo praw.

Kobiety- pierś do przodu, uwierzcie w siebie, inwestujcie i czerpcie z tego życia garściami. Należy się nam prawdziwy Girl Power na którego zawsze można liczyć.

Amazonka

O AKCJI

Napisz swoją historię. Napisz o sobie, o swojej kobiecości, o tym, co bycie kobietą dla ciebie oznacza lub czego byś sobie życzyła. O jakim świecie marzysz – dla siebie, dla nas, dla naszych córek.
Dzisiejszy świat na pozór nowoczesny i równy jest światem wyjątkowo trudnym, pełnym wybojów. Jedno jest pewne, my kobiety powinnyśmy się teraz trzymać razem. Bo nikt nie da ci tyle, co druga kobieta. Właśnie dlatego, i w tym roku nie będziemy czekać na goździka z okazji Dnia Kobiet.

Piszcie do nas, anonimowo, jeśli chcecie. Wybrane listy opublikujemy, a niektóre z nich nagrodzimy. Pokażmy światu, jak pięknie się różnimy, jak wiele barw ma kobiecość. I jak bardzo swoją kobiecość kochamy. Bądźmy razem!

Prace przesyłajcie na adres [email protected] wpisując w temacie wiadomości „Jestem kobietą” oraz z informacją, jak chcecie zostać podpisane (w przypadku braku informacji, list podpiszemy pierwszą literą imienia lub nicku).

Prosimy o dołączenie w treści wiadomości poniższego oświadczenia:
Oświadczam, że jestem autorem nadesłanej pracy konkursowej oraz wyrażam zgodę na jej publikację przez portal Oh!me.
Wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora oraz Sponsorów konkursu, swoich danych osobowych, uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami o ochronie danych osobowych i RODO.

NAGRODY:

5 x filmowy zestaw nagród, składający się z:

1 x podwójne zaproszenie na film „Pojedynek na głosy”, do zrealizowania w sieci kin Cinema City

Cudowna, pełna humoru i wzruszeń opowieść inspirowana prawdziwą przyjaźnią. Film pełen dobrej energii i muzycznych przebojów, w reżyserii twórcy komediowego hitu „Goło i wesoło” – Petera Cattaneo. Dystrybutor filmu „Pojedynek na głosy” zaprasza do udziału w akcji oraz do kin.

 Zestaw płyt DVD z filmami:

 • Ikony XX wieku
 • Powrót Bena
 • Loveling
 • Młynarski
 • Pavarotti
 • Cudowny świat kociąt
 • Cudowny świat szczeniąt

5 x filmowy zestaw nagród, składający się z:

1 x podwójne zaproszenie na film „Pojedynek na głosy”, do zrealizowania w sieci kin Cinema City

Zestaw płyt DVD z filmami:

 • Pavarotti
 • Cudowny świat kociąt
 • Cudowny świat szczeniąt

5 x zestaw rajstop z najnowszej wiosennej kolekcji Gatta

Rajstopy ozdobione subtelnymi nowoczesnymi wzorami podkreślą piękno twoich nóg.
Zdobienia na rajstopach niech będą dla Ciebie inspiracją do skomponowania całej stylizacji zarówno do pracy jak i na czas po pracy. Tej wiosny baw się moda z Gattą.

W skład zestawu wchodzi 6 par rajstop prezentowanych poniżej modeli, w wybranym przez Laureata rozmiarze.

 

www.gatta.pl

GattaOfficial

gattaofficial

 


1 x Puf Barrel (Kod tkaniny: 142-43)

1 x Obraz na płótnie Expression Pink II1 x Komplet 2 zasłon na taśmie marszczącej  (Kolekcja: Velvet, Kod tkaniny: 704-18)

1 x Komplet 2 poszewek welwetowych pikowanych Kinga, (kolor 704-30)

1 x Pufa- fotel (Kod tkaniny: 705-04)

www.dekoria.pl

Dekoriapl

dekoriapl


5 x zestaw książek autorstwa Agnieszki Janiszewskiej, składający się z:

 • “Kuzynka Marie” I i II tom

Zimą 1914 roku Marie Boratyńska postanawia odwiedzić po raz pierwszy Korbielowo – posiadłość, w której urodził się i wychował jej nieżyjący już ojciec. Rodzinne animozje sprawiły, że krewni z jego strony byli do tej pory obcymi dla niej ludźmi. Teraz jednak nadarza się okazja, by to zmienić: Marie odpowiada na zaproszenie Emilii, swojej kuzynki i nowej właścicielki Korbielowa, chcąc zburzyć narosły przez lata mur rodzinnych nieporozumień i pretensji. Czy kobietom uda się zbliżyć do siebie i zaprzyjaźnić? Czy będą w stanie zaakceptować zaskakującą prawdę o swoich bliskich, którą niebawem odkryją?Tom I 

Nawiązanie szczerej relacji może okazać się trudniejsze, niż z początku przewidywały, a dynamiczne wydarzenia polityczne pierwszej połowy XX wieku sprawią, że wiele ważnych spraw trzeba będzie odłożyć na później…

Tom II 

Wielka Wojna w Europie spowodowała, że to, co wcześniej spędzało sen z powiek Marie Boratyńskiej, nagle straciło na znaczeniu. Wszystkie rodzinne nieporozumienia, tęsknoty, uczucia zostały przyćmione przez dramatyczne wydarzenia związane z wojenną zawieruchą. Młoda kobieta rzuca się w wir pracy w szpitalu, gdzie dniem i nocą dogląda rannych, próbuje ulżyć w bólu konającym żołnierzom oraz pokonać własne, narastające z każdym dniem, zmęczenie. Wkrótce nadchodzi wiadomość z frontu, która przewartościuje całe jej dotychczasowe życie…

 • “Podróż do Carcassonne” I i II tom – autorstwa

„Podróż do Carcassonne” to poruszająca historia jednej rodziny, której członkowie będą musieli zmierzyć się z bolesnymi konsekwencjami swoich decyzji, zawalczyć o marzenia i nauczyć się przebaczać. A w tle – odmalowane z pietyzmem i czułością Warszawa i Kraków z okresu międzywojnia, okupacji i pierwszych lat powojennych.

www.novaeres.pl
www.zaczytani.pl

NovaeRes

wydawnictwo_novaeres


Akcja trwa 02.03.2020 od 31.03.2020 do roku. Wyniki zostaną opublikowane do 14.04.2020 roku. Regulamin akcji dostępny jest tutaj.

 


Zobacz także

Podstawy żeglowania. 4 rzeczy, o których warto wiedzieć

Odkryj skarby Jury Krakowsko-Częstochowskiej

Jesień w Świnoujściu na Wyspie Uznam? Dlaczego nie!

Jesień w Świnoujściu na Wyspie Uznam? Dlaczego nie!