Podróże

Perfect Spa Awards 2018 rozdane. Sprawdź, gdzie warto wyjechać!

Redakcja
Redakcja
6 marca 2019
Fot. iStock / BraunS
 

W pałacowych wnętrzach Hotelu Bellotto w Warszawie odbyła się gala finałowa jubileuszowej 10. edycji konkursu  Perfect SPA Awards 2018. Zwycięskie statuetki wręczało znakomite grono gwiazd, wśród nich: Marieta Żukowska, Odeta Moro, Marta Kuligowska, Anita Sokołowska, Izabela Kuna, Mariola Bojarska, Beata Chmielewska–Olech, Renata Dancewicz, Lidia Popiel, Aleksandra Hamkało, Natalia Kukulska, Katarzyna Żak i Jarosław Kret, a także w imieniu prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej – Jacek Janowski, dyrektor departamentu promocji turystyki krajowej. Imprezę poprowadzili Beata Sadowska i Conrado Moreno, a uroczystość uświetnił znakomity, musicalowy występ zespołu Studio Accantus.

Nagrody przyznano w 22 kategoriach. W kategorii Perfect SPA International, wyróżniono hiszpański kompleks SHA Wellness Clinic w Alicante oraz Czeski Alchymist Grand Hotel w Pradze. Polskich zwycięzców wyłoniono na drodze głosowania internetowego, w którym oddano ponad 42 tys. głosów. Wśród laureatów znalazł się Hotel Aurora Family & SPA w Międzyzdrojach, który uznano za najlepszy w kategorii hoteli SPA nad morzem. Nad jeziorami triumfował obiekt funkcjonujący zaledwie od siedmiu miesięcy –  Notera Hotel SPA Bory Tucholskie, a w górach wygrał Hotel & Medi SPA Biały Kamień w Świeradowie–Zdroju. W centrum był remis – zostały nagrodzone dwa obiekty: Pałac i Folwark Łochów oraz Afrodyta Biznes & SPA w Radziejowicach. Warszawskie Studio Sante Uzdrowisko Miejskie już drugi raz z rzędu odebrało nagrodę w kategorii Perfect Day SPA.

Fot. Materiały prasowe

Wśród nagrodzonych znaleźli się również laureaci wybierani przez 14-osobową kapitułę złożoną ze specjalistów z branży SPA&Wellness:

Najlepszy Resort SPA – Czarny Potok Resort & SPA

Najlepszy Sieciowy Hotel SPA – Hotel Mercure Kasprowy

Najlepszy Holistyczny Hotel SPA – Manor House SPA – Pałac Odrowążów

Najlepsze Uzdrowiskowe SPA – Mineral Hotel Malinowy Raj

Najlepsze Medical SPA – Columna Medica, to już trzecia z rzędu dla tego obiektu, przyznana rok po roku

Najlepszy Historyczny Hotel SPA – Pałac Żelechów

Najlepszy Hotel SPA dla Rodzin – Cottonina Hotel & Mineral SPA Resort 

Najlepszy Romantyczny Hotel SPA – Heron Live Hotel

Najlepszy Hotel SPA dla Aktywnych – Hotel Kocierz & SPA

Najlepsze Miejskie SPA – Fabryka Wełny Hotel & SPA

Najlepszy Wellness Hotel – Hotel Dębowy Biowellness & SPA

Najlepszy Hotel SPA dla Biznesu – Nosalowy Dwór Resort & SPA

Najlepszy Butikowy Hotel SPA – Talaria Resort & SPA

Najlepszy Nowy Hotel SPA – Hotel Barczyzna Medical SPA

Najlepszy Hotel SPA z Aquaparkiem – Hotel Aquarion

Najlepsze Day SPA – Klinika La Perla SPA Warszawa

Głosami internautów i jurorów głosujących w konkursie Perfect SPA Awards, a także gości wyrażających swoje opinie na najpopularniejszych portalach rezerwacyjnych wyłoniono też „najlepszego z najlepszych” – Best SPA Hotel 2019 został Odyssey ClubHotel Wellness & SPA.

Fot. Materiały prasowe

Z okazji 10. edycji Perfect SPA Awards oraz 15-lecia Magazynu Eden, przyznano też nagrody specjalne dla wyróżniających się w branży osób, firm i obiektów. Tytułem Perfect SPA Creator uhonorowano Urszulę Peryt-Patrzałę, prezes firmy Thalgo Polska, która w tym roku również obchodzi jubileusz – 25-lecia. Nagrodzono też firmę BTL Polska oraz hotele: Warszawianka, Afrodyta SPA w Ośnie Lubuskim, Słoneczny Zdrój z Buska-Zdroju i Villa Park w Ciechocinku.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

 

 


Podróże

Jak krok po kroku powstaje kuchnia w stylu VIP?

Redakcja
Redakcja
6 marca 2019
Decoroom
Decoroom
 

Gotowanie, spożywanie posiłków i ich celebracja… Kuchnia w wielu domach stanowi centrum życia rodzinnego. W związku z tym powinna stanowić ich charakterystyczną wizytówkę. Jednakże na jej unikalność nie może składać się tylko oryginalny, personalizowany design, ale również wyjątkowa funkcjonalność zamknięta w detalach. Decoroom podpowiada nam – jak krok po kroku – powstaje kuchnia w stylu VIP.

Poznanie codziennych potrzeb i rytuałów przyszłych użytkowników kuchni stanowi podstawę procesu jej projektowania, tak, by spełniała oczekiwania nawet najbardziej wymagających. Co więcej, staje się ona coraz częściej przestrzenią otwartą na salon, będąc niejako jego przedłużeniem. Dobrze, jeśli wpisuje się w całość koncepcji, nie tracąc na swojej ponadczasowości. Należy przy tym pamiętać o zastosowaniu elementów wspólnych dla całej powierzchni – materiałów, kolorów czy detali.

Decoroom

Decoroom

Very Important… Project

Czym jest kuchnia VIP i jak ją zaprojektować? Jak mówi Wioleta Cieślik, Kierownik Decoroom Kuchnie, to wnętrze „z meblami dla klienta o szczególnie sprecyzowanych wymaganiach, świadomego i znającego swoje oczekiwania. Kuchnia powinna odzwierciedlać jego styl życia i idealnie wpasowywać się we współczesne trendy, a jednocześnie mieć element ponadczasowości. Kuchnię VIP  wyposażamy w niebanalne rozwiązania, które wychodzą poza klasyczny projekt. Dlatego jest unikatowa i niezwykle  komfortowa w codziennej obsłudze”.

Decoroom

Decoroom

Na taki charakter wnętrza składa się nie tylko oryginalny design, ale i ukryte elementy (systemy zamykania, zawiasy itp.). A dzisiejszych rozwiązań praktycznie nic nie ogranicza, poczynając od dostępu do wielu rodzajów  użytych materiałów, kończąc na wyborze sprzętu AGD. Różnorodność pozwala  nam tworzyć projekty na indywidualne zamówienie. „Wielowymiarową kuchnię tworzy także wykorzystanie materiałów pochodzących z różnych, często odległych części świata. Chodzi o kamienie czy drewno, które jako naturalny produkt już same w sobie mają indywidualny wzór”.

Smart znaczy eko

Dla klientów VIP niezwykle istotne są  możliwości techniczne sprzętu, dostosowane do indywidualnych potrzeb i oczekiwań. Ergonomiczne rozwiązania sprawiają, że korzystanie z kuchni  jest wygodniejsze, a czas pracy znacznie się skraca. W „inteligentnej” kuchni sprzęty AGD przystosowane są do bezprzewodowej komunikacji, np. funkcja zdalnie uruchamianego piekarnika czy automatyczne podnoszenie okapu. Takie wnętrze odzwierciedla nie tylko idące z duchem czasu technologie i działający szybciej sprzęt,  ale także ekologiczne myślenie.  „Coraz bardziej zwracamy uwagę na wysoką jakość sprzętów. Czy ich parametry i zastosowane rozwiązania pozwolą dłużej zachować świeżość produktów, dzięki czemu nie będziemy wyrzucać zepsutej żywności. Praca nad projektowaniem i wyposażaniem inteligentnej kuchni  idzie właśnie w kierunku ochrony środowiska i dbałości o zdrowie.” przyznaje architektka.

Decoroom

Decoroom

Decoroom

Decoroom

Decoroom

Decoroom

Decoroom

Decoroom

Decoroom

Decoroom

Decoroom

Decoroom

Decoroom

Decoroom

Decoroom

Decoroom

Decoroom

Decoroom


Podróże

5 niezbitych dowodów na to, że idealne miejsca do wypoczynku istnieją

Agnieszka Żukowska
Agnieszka Żukowska
6 marca 2019
Blue Diamond, Rzeszów
Fot. Materiały prasowe – Blue Diamond, Rzeszów

Gdzie się wybierasz z dziećmi na ferie? – moja przyjaciółka dwukrotnie powtórzyła pytanie, jakby nie usłyszała, że już raz odpowiedziałam. – Blue Diamond, Rzeszów. Brzmiało być może dosyć osobliwie dla kogoś, kto jeszcze nie wypuścił się w rejony podkarpacia, a już na pewno dla kogoś, kto sobie do tej pory nie wyobrażał, że w hotelu, z dziećmi można spędzić naprawdę fajnych kilka dni.

Zdecydowanie Blue Diamond, usytuowany kilkanaście kilometrów pod Rzeszowem, w Nowej Wsi, do takich miejsc, które warto odwiedzić z rodziną , należy. Mam na to 5 niezbitych, konkretnych dowodów.

Dowód nr 1

To idealna baza noclegowa dla tych, którzy kochają Podkarpacie i każdego dnia lubią być w innym miejscu tego urokliwego regionu. My odwiedziliśmy: Zamek w Łańcucie, Muzeum Dobranocek w Rzeszowie i do dzisiaj wspominamy jedną z najpiękniejszych w Polsce pijalnię czekolady w Korczynie, w którym rynek pachnie wanilią, mlekiem i prawdziwą czekoladą… A syn uczył się jeździć na nartach na pobliskich stokach, oddalonych od hotelu zaledwie 40 km.

Blue Diamond, Rzeszów

Fot. Materiały prasowe

Dowód nr 2

Znakomita infrastruktura dla gości. Trzeba przyznać, że pomijając imponujący basen wewnętrzny, hotel posiada również świetny punkt wodny na zewnątrz, z podgrzewaną wodą. Spektakularny bar wokół którego rozpościerał się hotelowy basen był niezłą frajdą dla dzieci. Już sam widok z windy na taką atrakcję był imponujący. Dzieci zgodnie orzekły zresztą, że to jeden z najładniejszych hoteli jakie widzieli. A przyznaję, trochę się już nazwiedzali. Kto podróżuje z nastolatkami, ten wie, że zawsze szukać będą … siłowni. I boiska do piłki nożnej. Nie pogardzą stołem do tenisa. Z radością odkryliśmy wszystkie atrybuty tak niezbędne podczas wolnego czasu. Hasło: „zostajemy w hotelu” nabiera tu zdecydowanie pozytywnego znaczenia.

Dowód nr 3

Absolutnie genialna kuchnia. Niewątpliwym atutem hotelu, obok SPA (patrz dowód numer 4), pozostaje – kuchnia! Niestety nawet kilka nocy to za mało, żeby spróbować tak różnorodnych, hotelowych smaków. Hotel stawia na jakość proponowanych dań, które układają się w menu jak najsmaczniejsza podróż po zakątkach świata. Jest więc i zupa tajska, i stek z mięsa od lokalnych, wyselekcjonowanych dostawców, jest i kaczka w zalewie o jakiej świat nie słyszał, desery podawane, jak na królewskich dworach. Niespotykana dbałość o wygląd talerza, estetyka podania rzeczywiście wzbudzała nasz zachwyt. Najbardziej jednak rozczulały nas śniadania, ponieważ wybór pośród propozycji graniczył z cudem, a skutkował obżarstwem i niezbędną, godzinną sjestą. Absolutny plus za bardzo dobre i pomysłowe propozycje dla dzieci, w tym największych niejadków.

Dowód nr 4

SPA. Przyznaję, że to jeden z nielicznych hoteli, w których skorzystałam z wybranych zabiegów. Tu czas naprawdę zatrzymuje się konkretnie. Szczególnie kiedy ktoś wybiera sobie masaże…Śmiało zaryzykuję stwierdzenie, że to jedno z najlepszych pod tym względem SPA w Polsce. Trudno sobie wyobrazić, ale w Blue Diamond można skorzystać z prawie 100. różnorodnych zabiegów pielęgnacyjnych na twarz i ciało, kompleksowych rytuałów oraz specjalistycznych kuracji wyszczuplających i ujędrniających, i to z pomocą sprzętu nie byle jakiego! Hotel jest znakomitym miejscem zwłaszcza na weekendowe wypady, kiedy trzeba się natychmiast zregenerować. Nie wspominałam o łaźniach i saunach, a stanowią kolejny atut tego miejsca.

Blue Diamond, Rzeszów

Fot. Archiwum prywatne

Dowód nr 5

Atmosfera i opieka nad gośćmi. Do hotelu przyjeżdża się jak do znajomego, u którego nocuje się czasem, bo jest po drodze naszej podróży. Taka refleksja towarzyszyła nam po wyjeździe z Blue Diamond. Rzeczywiście panuje tutaj wyjątkowa atmosfera i może trudno to wytłumaczyć, ale nawet jak przyjeżdża się pierwszy raz, towarzyszy temu poczucie, że wszystkie kąty dobrze znamy. W tym dowodzie również umieszczam ogromny plus za standardy pokoi, ponieważ one również zasługują na szczególne wyróżnienie. Piękne, przestrzenne, designerskie a jednocześnie przytulne i bardzo komfortowe.

Pięć niezbitych dowodów na istnienie miejsca idealnego? Z całą pewnością tak.

Blue Diamond, Rzeszów

Fot. Archiwum prywatne

Blue Diamond, Rzeszów

Fot. Archiwum prywatne

Blue Diamond, Rzeszów

Fot. Archiwum prywatne

Blue Diamond, Rzeszów

Fot. Materiały prasowew


Zobacz także

KONKURS "Jaka jest podróż twoich marzeń?"

Zmień coś, podejmij decyzję, pojedz tam, gdzie jeszcze nie byłaś. KONKURS „Jaka jest podróż twoich marzeń?”

Agata Bogusz: Myślałam wtedy, że skoro nie sprawia mi to trudności, to ciekawe ile wytrzymam na zawodach. I stało się

Nauka języków obcych za granicą, czyli “pełne zanurzenie”