Go to content

Zatrzymaj się i powąchaj kwiaty. Pięć sposobów na klimatyczną majówkę w Londynie

Fot. iStock / Geber86

Nikt tak nie docenia wiosny, jak londyńczycy. Mieszkańcy miasta, które spowija na co dzień gęsta mgła, potrafią czerpać garściami z każdego słonecznego dnia. Gdy tylko przyroda zaczyna budzić się do życia, mieszkańcy Londynu opuszczają duszne kawiarnie na rzecz wonnych ogrodów i parkowych trawników. Eksperci Ahmad Tea London doradzają, jak spędzić wymarzone popołudnie w najpiękniejszych zielonych zakątkach angielskiej stolicy – koniecznie z przerwą na herbatę!

Ładny nieład w Ogrodach Chelsea

Choć Brytyjczycy kojarzą nam się z opanowaniem i spokojem, brytyjskie ogrody stanowią zaprzeczenie tych szlachetnych idei. To miejsce, w którym na jaw wychodzi skrywany przez nich romantyzm! Brytyjski ogród to sposób na ukazanie piękna nieskrępowanej niczym przyrody. Zamiast przystrzyżonych trawników, płotów i murów, znajdziemy w nim swobodę i… odrobinę dzikości. Przechadzka po takim ogrodzie miała nawet największemu mieszczuchowi dać namiastkę spaceru po wiejskiej łące. Znajdujący się w Londynie ogród Chelsea to jeden z najstarszych ogrodów botanicznych na świecie. Kiedyś badano w nim rośliny o leczniczych właściwościach. Dziś dostarcza on uciech nie tylko botanikom, ale i każdemu spragnionemu zieleni londyńczykowi i turyście. Proponujemy uszanować historię ogrodu Chelsea, spożywając w nim leczniczy, ziołowy napar – na przykład na bazie rześkiej mięty, jak Mint Mystique od Ahmad Tea London.

Notting Hill, London | Fot. iStock / Alena Kravchenko

Japońska harmonia w Ogrodach Kyoto

Odrobina Wschodu w sercu Londynu? Czemu nie! W przeciwieństwie do wielu ogrodów botanicznych inspirowanych – z lepszym lub gorszym skutkiem – japońskim stylem życia, Ogród Kyoto to prawdziwa Japonia w środku Wielkiej Brytanii. Ten pełen urokliwych atrakcji zakątek powstał jako prezent Japończyków w podziękowaniu za wieloletnią przyjaźń między dwoma państwami. Znajdziemy w nim piętrowe wodospady, kamienne latarnie, staw z karpiami koi oraz, oczywiście, liczne przykłady japońskiej flory. To doskonałe miejsce, by odpocząć od zgiełku i nabrać dystansu do życia. Aby wpisać się idealnie w panujący w ogrodzie klimat, zabierz ze sobą termos z gorącym napojem. Przesycona aromatem płatków jaśminu zielona herbata, np. Jasmine Romance od Ahmad Tea London, rozjaśni twój umysł i doda sił, by zwiedzić resztę parku.

St. James’s Park – Londyn | Fot. iStock / chechele

Smak wolności w Hyde Parku

Kiedy londyńską ziemię wreszcie ogrzewają promienie słońca, mieszkańcy mglistego miasta niechętnie korzystają z usług metra. Podziemny transport ma sens, gdy unikamy zacinającego pod kołnierz deszczu. W piękny, wiosenny dzień londyńczycy przesiadają się na rowery i mkną do jednego z najbardziej okazałych miejskich parków na świecie. Zajmujący ponad 140 hektarów Hyde Park pozwala spędzać czas na tysiące różnych sposobów. Pływanie łódką? Triki na deskorolce? A może jazda konna? Jeśli chcesz aktywnie odpocząć, trudno o lepsze warunki. Chwile przerwy spędzić możesz w jednej z klimatycznych kawiarenek lub robiąc piknik w pobliżu jednej z fontann. Po uczczeniu aktywnego dnia filiżanką klasycznej, angielskiej herbaty, udaj się do Speaker’s Corner, gdzie usłyszysz charyzmatycznych mówców z całego świata i rozmowy na każdy temat. Być może jedną z nich kontynuować będziesz przy wspólnej herbacie? Zasmakujcie klasyki – English Breakfast  od Ahmad Tea London!

Hampstead Heath in London | Fot. iStock / VictorHuang


Artykuł powstał we współpracy z Ahmad Tea London