Go to content

Aktywny długi weekend za granicą – najlepsze kierunki

Fot. Materiały prasowe

Poznaj nasze propozycje na udany długi weekend! Jaki kierunek wybrać? Ukraina, Mołdawia, Islandia, a może Gruzja? Podpowiemy, gdzie czeka najwięcej atrakcji.

Długi weekend za granicą – Ukraina

Czy warto jechać na Ukrainę na majówkę czy Boże Ciało? Oczywiście! Długi weekend spędzony na eksplorowaniu historycznych miejsc na Ukrainie oraz parków narodowych będzie niezapomniany. Tego typu aktywne spędzanie czasu nie wymaga specjalnego przygotowania fizycznego. Wycieczka na Ukrainę to opcja dla każdego, zarówno dla grupy przyjaciół, jak i rodzin z dziećmi.

Majówka na Ukrainie: Zakarpacie i Dolina Narcyzów

Miłośnikom przyrody polecamy wycieczkę do malowniczej Doliny Narcyzów na Ukrainie. Będzie szansa na odwiedzenie Parku Narodowego Synewir z urokliwym jeziorem, na zobaczenie wodospadu Szypit, a nawet wjazdu kolejką górską na Połoninę Borżawa. Majówka to doskonały czas na podróż do Doliny Narcyzów. Właśnie tam od końca kwietnia do końca maja kwitną niesamowite ilości kwiatów.

Weekend na Ukrainie: Czarnobyl

Wycieczka do Czarnobyla pozwala poznać owiane tajemnicą, niegdyś śmiertelnie niebezpieczne miejsce na Ukrainie. Podczas wyprawy będzie okazja do spotkania się z ludźmi, którzy przeżyli wybuch reaktora, wysłuchania opowieści, a także zobaczenia zdjęć, które przeniosą nas do 1986 r. Podczas majówki na Ukrainie legalnie eksplorujesz opuszczone miasto Prypeć i Czarnobylską Strefę Wykluczenia.

Fot. Materiały prasowe

Kilka dni na Ukrainie: ukraińskie Podole

Ukraińskie Podole to kraina geograficzna i historyczna, która rozciąga się pomiędzy Ukrainą i Mołdawią. Podczas długiego weekendu będzie okazja na zwiedzanie zamków i fortec Rzeczpospolitej Szlacheckiej, m.in. twierdzy w Kamieńcu Podolskim i fortecy w Chocimiu. Będąc na Ukrainie, koniecznie odwiedź Lwów, jedno z najpiękniejszych miast na Ukrainie z bogatą historią i niezapomnianym klimatem.

Majówka za granicą – Austria

Czy z majówką kojarzą się sporty zimowe? Raczej nie. Kiedy w Polsce zaczyna się wiosna, myślimy raczej o innych aktywnościach na świeżym powietrzu. A gdyby tak wyruszyć do Austrii na narty? Polecamy Neustift im Stubaital – miejscowość w Austrii, z której łatwo dojedziesz do ośrodka narciarskiego na lodowcu Stubai oraz ośrodka Elfer. Jakie atrakcje czekają?

Długi weekend w Austrii: Neustift im Stubaital i okolice

Austria to miejsce idealne dla grupy przyjaciół, którzy chcą przeżyć przygodę. Znajdziesz tam tętniące życiem dyskoteki, bary apres-ski i liczne puby, a co najważniejsze będziesz mieć okazję jazdy na nartach lub snowboardzie. Na koniec dnia proponujemy relaks na basenie oraz w saunie. Aż do maja Austria zapewnia doskonałe warunki śniegowe. A może chcesz spróbować swoich sił w konkursie narciarskim?

Wypad za granicę – Szwajcaria Sasko-Czeska

Szwajcaria Sasko-Czeska to propozycja dla osób obytych z siodełkiem. Jadąc na rowerze, poznasz najpiękniejsze miejsca na pograniczu niemiecko-czeskim. Ponadto, będzie okazja do skosztowania piwa z lokalnego browaru w Krasnej Lipie, a także poznania klasycznej Czeskiej Szwajcarii, w tym Pravcickiej Bramy, największego naturalnego łuku skalnego w Europie będącego jednocześnie miejscem widokowym.

Wycieczka na Islandię

Islandia, kraina ognia i lodu w Europie Północnej. To miejsce idealne dla podróżników i miłośników przyrody, o dużej aktywności wulkanicznej. Znajdują się tutaj czynne wulkany, gorące źródła i gejzery. Islandię możesz zdobyć pieszo oraz podróżując na rowerze. Będąc w Islandii, musisz zobaczyć lodowiec Jökulsárlón, Kanion Fjaðrárgljúfur, jezioro Myvatn i wodospad Goðafoss. I ta zorza polarna na Islandii

Fot. Materiały prasowe

Islandia – off roadowy weekend

Jeżeli lubisz adrenalinę i terenową jazdę, a przy okazji chcesz eksplorować malowniczą wyspę, wybierz się na Islandię na wyprawę 4×4 na długi weekend. Jeżdżąc po kraju skutym lodem, będziesz mieć szansę na wizytę w Parku Narodowym Snæfellsjökul, odwiedzenia miast nad brzegiem morza i zobaczenia gejzerów oraz wodospadów. Autem terenowym można jeździć po nieutwardzonych drogach czy strumykach.

Mongolia na przedłużony weekend

Mongolia to państwo położone w środkowo-wschodniej Azji. Podczas wyprawy do Mongolii będziesz mieć okazję odwiedzenia wielu zabytkowych miejsc, w tym świątyń buddyjskich, pałaców czy historycznych miast. Są to tereny o bogatej faunie, wśród której są rzadkie gatunki, takie jak niedźwiedzie himalajskie, świstaki himalajskie, suhaki, konie Przewalskiego czy baktriany.

Wyprawa konna po mongolskich stepach

Miłośnikom podróży oraz jazdy konnej proponujemy wyprawę do Mongolii. Z perspektywy siodła zwiedzisz stolicę Mongolii i lokalne zabytki, będziesz jeździć po stepach i równinach, a także poznasz życie i kulturę nomadów. Majówka lub Boże Ciało to doskonała okazja do nauki jeździectwa oraz podszkolenia swoich umiejętności. Jazda na spokojnych i silnych koniach mongolskich pozostanie w pamięci na długo!

Filipiny na dłuższy trip

Całą zimę marzymy o wycieczce do ciepłych krajów. A może Wielkanoc bądź majówka na Filipinach? To państwo wyspiarskie w południowo-wschodniej Azji. Znane głównie z niebiańskich plaż, które wyglądają, jakby były nietknięte przez człowieka. Podczas wycieczki do Azji będzie okazja do uprawiania sportów wodnych, trekkingu oraz zwiedzania zabytkowych miast.

Fot. Materiały prasowe

Atrakcje Filipin

Filipiny to miejsce pełne atrakcji. Podczas wyprawy będzie okazja do nurkowania z rekinami wielorybimi w Oslob czy odwiedzenia Bohol, parku wraków. Miłośnikom trekkingu polecamy wyprawy do Puerto Princesa Subterranean River oraz Canopy Walk (spacer w koronach drzew). Na Filipinach jest też możliwość spływu rzeką Loboc oraz przejechania się tyrolką do Depeldet.

Brak pomysłu na długi weekend? Za granicą czeka całe mnóstwo atrakcji. Zaplanuj odpowiednio te kilka wolnych dni, a podróż z pewnością będzie niezapomniana!

Materiał prasowy Travelduck