Go to content

Wrocławski Piknik Rodzinny Prudential

Fot. Materiały prasowe

Już 22 maja odbędzie się pierwszy Wrocławski Piknik Rodzinny Prudential. Organizatorzy zapraszają rodziny z Wrocławia i okolic do odwiedzin popularnego miejsca wypoczynku Wrocławian – Pergoli przy Hali Stulecia. Dzieci będą miały szansę spotkać bohaterów programu edukacyjnego Cha-Ching i w lekki oraz przyjazny sposób dowiedzieć się, jak mądrze korzystać z pieniędzy. Gościem pikniku będzie popularna aktorka – Daria Widawska – ambasadorka programu i mama, zarówno serialowa, jak i w życiu prywatnym.

Wrocławski Piknik Rodzinny Prudential odbędzie się 22 maja w godzinach 11:00-15:00 na Pergoli przy Hali Stulecia. Organizatorzy Pikniku gwarantują także moc przygód i atrakcji na stoiskach edukacyjnych przygotowanych specjalnie dla najmłodszych gości Pikniku. Główną ideą Pikniku jest promowanie wspólnego spędzania czasu przez rodziny i pokazanie możliwości rozrywki, i edukacji poprzez zabawę.

Piknik to mnóstwo świetnej zabawy – dzieci będą miały szansę wypróbowania jazdy na deskorolkach elektrycznych Power-Wheel. Fort Przygody zaprosi uczestników do szaleństwa w Kuli sferycznej – Zorbie oraz układania mega klocków.  Dzięki trenerom z Basket Kids wszyscy będą mogli spróbować swoich sił w  różnych grach i zabawach z piłkami do koszykówki. Na stoisku Szkoły języków obcych Gerelis Elisabeth Schwigon zrobicie tatuaż malowany henną, będziecie uczestniczyć w wielkoformatowym malowaniu na trawie, malowaniu przy sztalugach i lepieniu z masy solnej. TwojRobot zaprezentuje jak łatwe jest programowanie robotów – dzieci będą miały okazję zbudować z klocków robota i zaprogramować go pod okiem fachowych instruktorów.  Firma SportBal Urodziny na sportowo przygotuje mnóstwo ciekawych zabaw ruchowych oraz mecz piłki nożnej na wydzielonych boiskach.

Na stoisku Cha-Ching przewidziane są animacje oparte o kreskówki edukacyjne programu. W zabawie mogą brać udział całe rodziny, a dla najbardziej aktywnych, organizatorzy przewidzieli nagrody w postaci ciekawych gadżetów programu Cha-Ching. Dziećmi zajmą się wykwalifikowani animatorzy, którzy poprzez zabawę wprowadzą je w podstawowe funkcje pieniędzy. Będzie zatem mowa o zarabianiu, oszczędzaniu, wydawaniu i pomaganiu innym.

„Kiedy słyszymy sformułowanie ‘edukacja finansowa’, na myśl przychodzi nam szkoła, klasówki, zadania. Edukacja finansowa powinna być realizowana każdego dnia, jako składnik codziennego życia dziecka. Z własnego doświadczenia wiem, że trudno jest rodzicowi rozmawiać o pieniądzach. A trzeba, to konieczne, jeśli chcemy przygotować nasze dzieci do dorosłego życia. Na Wrocławskim Pikniku Rodzinnym Prudential, wspólnie z zespołem Cha-Ching chcemy pokazać najmłodszym i ich rodzicom, że zabawa w finanse może być przyjemna i pożyteczna. Serdecznie zapraszamy!” – mówi Daria Widawska, popularna aktorka i ambasadorka programu Cha-Ching, obliczonego na pomoc rodzicom i nauczycielom w przekazaniu dzieciom wiedzy na temat mądrego korzystania z pieniędzy.

https://youtu.be/F2NDe_B6ZCQ

Darmowe, szalone, rodzinne zdjęcia na Pikniku gwarantuje Fotobudka Magik! Dzięki nim będziecie również mogli sfotografować się na tle wielkoformatowych liter LOVE. Żłobek Zaczarowany Melonik zaprasza najmłodszych do strefy zabaw w której znajdziecie m.in. dmuchany zamek, a Leroy Merlin wzywa wszystkie „Dzieciaki Sadzeniaki” na warsztaty przyrodnicze; TRICK LOGIC przygotuje kreatywne gry i zabawy z DOMINO. Wszystkie wrocławskie rodziny będą mogły również spróbować pysznych ekologicznych przysmaków, a to wszystko dzięki firmom Poloniak oraz Lokalny Rolnik. Siglo.pl przygotuje dla Was Centrum Testowania Zabawek firm: Mattell, Fisher Price, Tomy Stacyjkowo oraz zabawek drewnianych HAPE, a Zaoczne Szkoły Cosinus zaproszą na warsztaty udzielania pierwszej pomocy z możliwością wystawienia certyfikatu. Atrakcją Pikniku będzie niewątpliwie pojawienie się ulubieńca dzieci Misia Lubisia! A to tylko część atrakcji, które organizatorzy przygotowali tego dnia dla uczestników zabawy.

Do wspólnej zabawy zapraszamy dzieci i ich rodziców. Chcemy sprawdzić, co sądzą na temat swojego własnego sposobu korzystania z pieniędzy. Bawiąc się liczbami wprowadzimy najmłodszych w świat mądrego dysponowania ograniczonymi w końcu środkami. Dla najbardziej aktywnych uczestników przewidziane są upominki programu Cha-Ching.” – mówi Damian Ziąber, rzecznik prasowy i PR manager Prudential, partnera Pikniku.

Piknik organizowany jest w ramach I edycji Wrocławskich Dni Rodzinnych Prudential – niesamowitego rodzinnego weekendu trwającego od 20 do 22 maja, pełnego darmowych atrakcji i warsztatów. Projekt został ujęty w programie Miesiąca Rodziny, który organizowany jest przez Miasto Wrocław, a wszystkie wydarzenia objęte są Patronatem Honorowym Rzecznika Praw Dziecka. Sponsorem tytularnym jest Towarzystwo Ubezpieczeń na życie  Prudential. Jego przedstawiciele podkreślają, że  Dni Rodzinne  promując wspólne, rodzinne spędzanie czasu, wpisują się w filozofię działania firmy, której ubezpieczenia mają na celu ochronę rodziny i zabezpieczenie jej przyszłości finansowej.

 

Już dziś zarezerwujcie też ostatnie wolne miejsca na bezpłatnych zajęciach poza piknikiem! Więcej informacji i zapisy na stronie: www.dnirodzinne.pl/wrocław

Serdecznie zapraszamy!

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe