Go to content

Najgorsze lęki wg znaków zodiaku – sprawdź, czy to prawda!

Fot. iStock

Jednych przeraża samotność, innych z kolei wizja znalezienia się w centrum uwagi. Ktoś panicznie boi się zmian, ktoś inny wręcz odwrotnie – z przerażeniem myśli o rutynie i stabilnej codzienności. Możemy mówić, że to kwestia charakteru i naszych doświadczeń, albo… spojrzeć w horoskop i sprawdzić, czy nasze najgorsze lęki to czasami nie kwestia daty urodzenia i znaku zodiaku.

BARAN (21 marca – 19 kwietnia)

Uparty i zdeterminowany Baranie, pozornie wydawać się możesz osobą twardą, beztroską, nieliczącą się ze zdaniem i opiniami innych. W rzeczywistości jednak przeraża cię myśl o tym, że swoim zachowaniem możesz odepchnąć od siebie tych, na których najbardziej ci zależy i stracić ich ze swojego życia na zawsze.

BYK (20 kwietnia – 20 maja)

Nie masz nic przeciwko zmianom, pod warunkiem, że dzieją się one powoli i nie w dużych ilościach na raz. Niezależnie, czy dotyczy to życia osobistego i rodzinnego, kariery zawodowej, czy spraw finansowych – lękiem napawa cię myśl o niestabilności, konieczności zmierzenia się z nagłą rewolucją i przebudowaniu całego życia.

BLIŹNIĘTA (21 maja – 20 czerwca)

Lubisz pokazywać innym swoją wyjątkowość, oczarowywać posiadaną wiedzą lub umiejętnościami, zaskakiwać swoim wrodzonym wdziękiem. Najgorszym scenariuszem dla ciebie jest znalezienie się w środowisku, gdzie nie będziesz mieć takiej możliwości lub wśród ludzi, na których twoje zdolności kompletnie nie zrobią wrażenia.

RAK (21 czerwca – 22 lipca)

Zakochanie to twoje naturalne środowisko – uwielbiasz motyle latające w brzuchu i ten upojny stan zauroczenia drugą osobą. Twoim największym lękiem jest perspektywa bycia odrzuconym i samotność do końca twoich dni. Już sama myśl o takiej przyszłości przyprawia cię o dreszcze!

LEW (23 lipca – 22 sierpnia)

Twoim życiowym celem jest to, by inni cię kochali i podziwiali – dzięki temu rozkwitasz, z tego czerpiesz motywację i radość. Nic więc dziwnego, że najgorszym twoim lękiem jest bycie zignorowanym, niezauważonym. Życie gdzieś na uboczu, z daleka od świateł reflektorów skierowanych prosto na ciebie, wydaje ci się przerażające – lepiej więc nie rozważaj tego scenariusza zbyt długo.

PANNA (23 sierpnia – 22 września)

Jesteś doskonale zorganizowana, uporządkowana i lubisz mieć kontrolę nad każdym aspektem swojej codzienności. Nie trudno zatem odgadnąć, że najbardziej boisz się utraty posiadanej kontroli i nastania w twoim życiu chaosu. Masz wrażenie, że bez ram, które sobie wypracowałaś, staniesz się całkowicie zagubiona i bezradna, a codzienność zamieni się w koszmar.

WAGA (24 września – 22 października)

Lojalna i oddana swoim bliskim i przyjaciołom Wago, najbardziej w świecie przeraża cię myśl o zdradzie ze strony kogoś, na kim bardzo ci zależy. I nie chodzi tu wcale o wymiar fizyczny – złamanie obietnicy, niedotrzymanie słowa, nielojalność mogą boleć równie mocno, a może nawet i bardziej. Lepiej zbyt często nie rozmyślaj na ten temat, bo niepotrzebnie napędzisz sobie stracha.

SKORPION (23 października – 21 listopada)

Na zewnątrz jesteś opanowany, spokojny i zrównoważony, w środku jednak znajduje się ogrom uczuć, wrażliwość i potrzeba miłości. I to najbardziej cię przeraża – że ktoś zbliży się do ciebie na tyle, że otworzysz się przed nim, pokażesz swoje prawdziwe oblicze, obnażysz swój słaby punkt. Pamiętaj jednak, że wrażliwość nie sprawia, że stajesz się słabszy, a uczuciowość to nic złego.

STRZELEC (22 listopada – 21 grudnia)

Uwielbiasz odkrywać, doświadczać nowych rzeczy, dowiadywać się, co świat ma ci do zaoferowania. Twoim największym lękiem jest nałożenie na ciebie ograniczeń, pozbawienie prawa do bycia sobą i realizowania własnych pragnień i potrzeb. Potrzebujesz wolności, a zbyt duża kontrola i restrykcje wywołują w tobie chęć ucieczki i przerażenie.

KOZIOROŻEC (22 grudnia – 19 stycznia)

Jesteś przyzwyczajony, Koziorożcu, do ciężkiej pracy zwieńczonej sukcesem, dlatego twoim największym lękiem jest myśl o doświadczeniu porażki, bez względu na to, jak bardzo będziesz się starać i ile wysiłku włożysz w dane działanie. Taka wizja wydaje ci się wręcz niemożliwa – pamiętaj jednak, że błąd mogą popełnić nawet najlepsi, a jedna porażka nie przekreśla twoich wysiłków.

WODNIK (20 stycznia – 18 lutego)

Lubisz iść pod prąd, być w kontrze do innych i wieść życie zgodzie z własnymi zasadami i poglądami. To, co innych przeraża – zmiany, wyzwania, niecodzienne sytuacje – dla ciebie jest niczym powietrze. Twój największy lęk to funkcjonowanie według ogólnie przyjętych norm, konwencjonalne, zwyczajne i nudne. To kompletnie nie dla ciebie i wbrew twojej naturze.

RYBY (19 lutego – 20 marca)

Twoja wrażliwość, chęć niesienia pomocy innym, empatia i życzliwość to coś, co cenią i kochają w tobie inni. Cechy te jednak sprawiają, że trudno jest ci stawić czoło osobom, które bez cienia wrażliwości, surowo krytykują twoje działania – konieczność konfrontacji z nimi to twoja największa obawa i za wszelką cenę starasz się tego uniknąć.

Na podstawie: Thoughtcatalog