Go to content

Prawdziwa przyjaźń jest wtedy, kiedy możesz do swojego przyjaciela iść w kapciach… albo zawsze do niego zadzwonić. Akcja „Prawdziwa przyjaźń”

Fot. iStock / wundervisuals

Prawdziwa przyjaźń jest wtedy, kiedy możesz do swojego przyjaciela iść w kapciach – tak myślałam, gdy miałam 6 lat. Dzisiaj wiem, że ta prawdziwa przyjaźń była, gdy szłam w kapciach i jest nadal po prawie 30 latach, gdy kapcie musiałbym zamienić na samolot. Mam to szczęście, że ją mam – swoją prawdziwą przyjaźń – tę od zawsze i na zawsze. Taką, której nie złamały ani bójki o jedyny piękny szalik dla lalki (pozdrowienia dla Natalii 😉 ), ani przelotne miłostki i złamane serca, ani to prawdziwe dorosłe życie, gdy tak niewiele czasu mamy dla siebie.

Dziś mnie i moją przyjaciółkę dzielą tysiące kilometrów, czasem nie widzimy się przez lata, czasem miesiącami trudno nam się zgrać i zdzwonić, choć na chwilę… Ale najpieknięjsze w tej przyjaźni jest to, że większość naszego życia spędziłyśmy razem – i że bez względu na to czy minął kolejny rok, czy cztery – za każdym razem jest tak, jakbyśmy dosłownie przed chwilą się widziały, jakbym właśnie wróciła w tych kapciach do swojego mieszkania, na tym samym piętrze (zupełnie jak wtedy, „sto lat temu”), kiedy nasz świat był taki prosty. Bez barier, bez skrępowania, bez oceny. Dziękuję za tę przyjaźń i każdemu życzę takiego przyjaciela.

A ty? Masz swojego przyjaciela z dzieciństwa? Dzisiejsze zadanie jest banalnie proste – i bardzo przyjemne. Opowiedz swojemu dziecku o swojej dziecięcej przyjaźni. Tej dla ciebie najważniejszej, najpiękniejszej, najdłuższej – a może trwa do dziś? Podziel się też z nami swoją opowieścią w komentarzu!

Akcja „Prawdziwa przyjaźń rodzi się w dzieciństwie”

Prawdziwe przyjaźnie rodzą się często w dziecięcych głowach, jeszcze na długo przed tym, gdy zmaterializują się w przedszkolu czy szkolnej ławce. Bądźcie z nami, od dziś będziemy wspierać was i wasze dzieci w poszukiwaniach prawdziwej przyjaźni w bardzo miłym towarzystwie BFG, czyli Bardzo Fajnego Giganta. Bo to właśnie tacy bohaterowie jak Sophie i BFG, zamieszkują w naszej wyobraźni, gdy jesteśmy mali i prowadzą nas trochę jak przyjaciel, trochę jak przewodnik do dorosłości. Sprawmy, by ta była wypełniona szczęściem – nie goryczą!

Co trzeba zrobić?

Trzy razy w tygodniu bedziemy przygotowywać dla was mapę naszej przyjacielskiej podróży, bądźcie z nami – piszcie w komentarzach, jak udało wam się wspólnie pokonać kolejny jej odcinek! Jak szukacie z dzieckiem prawdziwej przyjaźni.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Nagrody:

3 x razy zestaw 6 książek autorstwa Roalda Dahla, z urodzinowj edycji

Fot. Materiały prasowe

linia 2px

BFG – Najnowszy film od ludziołków, którzy stworzyli E.T. oraz od autora Charliego i fabryki czekolady i Matyldy. Bardzo Fajny Gigant nie jest takim sobie zwykłym olbrzymem. On jest aż nadto miły i w dodatku mocno zakręcony. Sophie doprawdy ma szczęście. Gdyby w środku nocy porwał ją inny gigant, szybko zostałaby jego śniadaniem. Gdy Sophie dowiaduje się, że olbrzymy knują niecny wypad, razem z BFG postanawiają raz na zawsze położyć temu kres.

Akcja trwa od 01.07.2016 – 14.07.2016 roku. Wyniki zostaną opublikowane do dnia 26.07.2016 roku.