Go to content

Jak wybrać prezent na Dzień Dziecka?

prezent na Dzień Dziecka
Fot. Materiały prasowe

Rodzice mają łatwiej. Spędzają z dziećmi dużo czasu i wiedzą co kupić dziecku, by prezent trafiał ich zainteresowania i był dostosowany do wieku. Trudniej mają często dziadkowie, dalsze ciocie i znajomi, którzy gubią się w gąszczu zabawek i gadżetów. Podpowiadamy co warto kupić, by 1 czerwca wywołać uśmiech na buzi obdarowanego.

Prezenty dla niemowląt

Wielu rodziców zapytanych o najgorsze zabawki, jakie można przynieść na pierwszą wizytę u noworodka, wspomina o wielkich pluszowych zabawkach, które w pokoju dziecka szybko przyjmują rolę kurzołapa.

Wybierając się do Maluszka lepiej postawić na upominek funkcjonalny np. pieluchy, chusteczki nawilżane, ładny ręcznik – tych nigdy za wiele.
Sprawdzą się też gadżety ułatwiające rodzicom organizację – np. poduszka do karmienia, karuzela nad łóżeczko, gryzaczki, które przydadzą się gdy dziecko zacznie ząbkować.
Można też zadbać o dekorację pokoju dziecka albo o pamiątki związane z jego rozwojem – np. album na zdjęcia, pudełko na pierwszego ząbka, masa do zrobienia odcisku dłoni albo stópki.
Dla kilkumiesięcznego szkraba mogą to być grzechotki np. w formie skarpetek z dzwoneczkami, mata albo pluszaki edukacyjne, które mają wszyte różne tkaniny i elementy (dostosowane do wieku!) dzięki którym dziecko rozwija wszystkie zmysły.

Produkty dostępne na www.limango.pl

Produkty dostępne na www.limango.pl

Prezenty dla kilkulatka

Dzień kilkulatka wypełniony jest zabawą od rana do wieczora. Przydadzą się więc zabawki zarówno do zabawy na dworze, w domu jak i w kąpieli. Warto zwrócić uwagę na informacje od producenta – od jakiego wieku są zalecane, by zbyt małe, albo ruchome elementy nie stanowiły dla dziecka zagrożenia.
W tym wieku dzieci są ciekawskie i ruchliwe. Warto wybrać zabawki, które zniosą potrząsanie, rozkręcanie, uderzanie.  Drewniane pojazdy, klocki, piankowe maty np. z literkami – sprawdzą się idealnie.

ohme_limango_maluch

Produkty dostępne na www.limango.pl

 

Prezenty dla przedszkolaka

W tym wieku dzieci mają już wiele swoich upodobań np. ulubione postacie z bajek i gier. Przedszkolaki ucieszą się z koszulek np. z Minionkami albo Myszką Mickey, kolorowych plecaków, prostych gier planszowych i podwórkowych (piłka, skakanka, trampolina). Do łask wracają też zabawki oldschoolowe takie jak: kalejdoskop, zośka.
Dużą popularnością cieszą się też zabawki rozwijające zdolności manualne np. lepienie, nawlekanie, sklejanie, malowanie.

Produkty dostępne na www.limango.pl

Produkty dostępne na www.limango.pl

Prezenty dla ucznia

Dzieci w wieku szkolnym ucieszą się z gier i zabawek konstrukcyjnych. Zestawy klocków, robot do samodzielnego złożenia, bateria zasilana energią słoneczną. Dzięki nim będą mogły łatwiej i w bardziej angażujący sposób poszerzać swoją wiedzę.
Dobrym pomysłem są też zabawki związane ze sportem i ruchem: hulajnoga, rolki, huśtawka ogrodowa.

Produkty dostępne na www.limango.pl

Produkty dostępne na www.limango.pl


Wybierając prezent dla dziecka pomyślmy też o tym, by służył nam do wspólnej zabawy. Znajdźmy czas, by polepić z przedszkolakiem z plasteliny, a ze szkolniakiem pograć w planszówkę. Prezenty powinny wzmacniać więź i umilać wspólnie spędzany czas, a nie stanowić jego zastępstwo. 

Wszystkie produkty zaprezentowane na zdjęciach dostępne są na www.limango.pl


Artykuł powstał we współpracy z limango Polska