Go to content

Poradnik „Świadoma mama” to MUST HAVE wszystkich matek i ojców

Fot. iStock

Ten poradnik to MUST HAVE wszystkich matek i ojców. Pełna praktycznych porad, konkretnych wskazówek i dodających siły słów książka.

Małgorzata Rozenek-Majdan wraz ze znanymi specjalistami obala mity dotyczące ciąży, które przynoszą kobietom tylko dezinformację i niepotrzebnie je straszą. Czternaście rozmów z wybitnymi specjalistami z bardzo różnych dziedzin: z lekarzami – ginekologami-położnikami, specjalistami od niepłodności, hematologami – położną, psycholożką, dietetyczką, trenerami personalnymi, stylistką. Odpowiadają oni na trudne pytania, bo tu nie ma „niewłaściwych” tematów. Informacje naukowe i porady psychologiczne pozwalają zmierzyć się z wymagającym czasem ciąży, tematem niepłodności czy traumy po poronieniu. Szczere wyznania autorki o tym, jak być silną, gdy czasem dusza rozpada się na kawałeczki, jak zmierzyć się z macierzyństwem i walczyć ze stereotypem Matki Polki. Dzięki radom i informacjom przyszłe mamy będą mogły udać się w podróż w głąb siebie i odnaleźć podczas porodu moc i siłę, które pozwolą im wydać dziecko na świat. Bo świadoma mama to szczęśliwa ciążą, udany poród i radość macierzyństwa.

Badania prenatalne  – jakie i kiedy je zrobić?

Jak umieć cieszyć się wymarzoną i oczekiwaną ciążą, bez panicznego lęku i stresu, że po raz kolejny się ją utraci?

Jak się odżywiać, czy i w jaki sposób można ćwiczyć w ciągu tych 9 miesięcy?

W co się ubierać, jak przygotować wyprawkę dla niemowlaka?

Jaka jest rola taty podczas porodu i jak sprawić, żeby nawiązał on ciepłą i mądrą relację z niemowlęciem od samego początku?

To tylko niektóre pytania z tych, które w książce stawia specjalistom Małgorzata Rozenek-Majdan. Sama, oczekując wymarzonego syna, dzieli się z kobietami swoimi problemami, lękami i radościami. Bezkompromisowo i bez tabu opowiada w tych rozmowach o sobie, nieudanych próbach in vitro, radzeniu sobie z traumą utraty, ale także o walce i szczęściu.

Świadoma mama. Praktyczna wiedza i porady

Małgorzata Rozenek-Majdan

 

Fragment książki:

„Mimo że żyjemy w XXI wieku, wciąż o ciąży w przestrzeni publicznej, w internecie, na forach krąży wiele mitów. Kobiety o nich czytają i są przerażone. Nie zawsze mogą je szybko zweryfikować u swojego lekarza. Dlatego postanowiłam podzielić się wiedzą, którą otrzymałam od specjalistów. W książce tej staram się obalić mity i stereotypy dotyczące ciąży, które przynoszą tylko dezinformację i niepotrzebnie nas straszą. Informacje naukowe i porady psychologiczne pozwalają zmierzyć się z tematem niepłodności i ciąży po zapłodnieniu in vitro. Rozmawiam między innymi o tym, jak zmagać się z traumami po poronieniu, kiedy możemy mówić o dobrym czasie na dziecko, czy ciążę z zapłodnienia in vitro lekarz traktuje w ten sam sposób jak spontaniczną. Pytam także o badania prenatalne i kiedy je zrobić. Z psycholożką dyskutuję o tym, jak cieszyć się tą wymarzoną i oczekiwaną ciążą bez panicznego lęku i stresu, że po raz kolejny się ją utraci. Dziś wiadomo już, jak ważne jest to, aby – dbając o rozwój dziecka – nie tylko regularnie się badać, ale także dobrze odżywiać i pozostać aktywną fizycznie jak najdłużej w ciągu tych dziewięciu miesięcy. Kocham modę, dlatego rozmawiam też, jak się ubierać w ciąży i jak przygotować wyprawkę dla niemowlaka. I w końcu z psycholożką i położną staram się odczarować temat porodu. W książce, którą oddaję Wam do rąk, znajdziecie czternaście wywiadów ze specjalistami z różnych dziedzin. Odpowiadają oni na trudne pytania, bo tu nie ma niewłaściwych tematów. Dzięki ich radom i informacjom przyszłe mamy będą mogły udać się w podróż w głąb siebie i odnaleźć podczas porodu moc i siłę, które pozwolą im wydać dziecko na świat. To jednak książka nie tylko dla mam, ale i ojców. W każdym wieku. Dla tych, którzy oczekują pierwszego dziecka, ale i kolejnego. Uczy cieszyć się ciążą, a potem oczekiwanym dzieckiem, każdego dnia.”

Małgorzata Rozenek-Majdan – absolwentka Wydziału Prawa Uniwersytetu Warszawskiego. Od 2012 roku związana w telewizją TVN. Autorka kilku bestsellerowych poradników. Współpracuje z Centrum Zdrowia Dziecka i Szlachetną Paczką. W 2019 roku nagrodzona statuetką Gwiazda Dobroczynności. Od wielu lat zabiera głos w społecznej debacie o in vitro. W 2019 roku wraz z wydaniem książki In vitro. Rozmowy intymne zainicjowała społeczną dyskusję o sytuacji in vitro w Polsce. W 2020 roku powołała fundację, której celem jest wspieranie leczenia niepłodności i promocji macierzyństwa.


Artykuł powstał we współpracy z Wydawnictwem Prószyński