Go to content

5 sprawdzonych metod: jaki wózek dla dziecka wybrać?

wózek espiro next
Fot. Materiały prasowe

Poszukiwania wózka dla dziecka to niezwykle złożony i długotrwały proces. Wybór nie jest łatwy zwłaszcza, gdy jest to pierwsze dziecko. Brak doświadczenia i znajomości produktów dostępnych w sklepach dziecięcych tego nie ułatwia.  Jak szukać i kupić najlepszy wózek dla siebie i dziecka?

1. Najlepsze źródło informacji: koleżanki

Zwykle, gdy jesteś w ciąży, dzielisz się  swoim szczęściem z najbliższymi i chętnie rozmawiasz o tym z koleżankami. To świetny pomysł na pozyskanie informacji na temat wózka 3w1. Zazwyczaj masz wokół siebie kobiety, które już urodziły i mogą podzielić się z tobą swoimi doświadczeniami. Wiedzą, na jakie aspekty wózka warto zwrócić uwagę przed zakupem, które funkcje okazały się przydatne, a które nie, oraz, czy były zadowolone ze swojego wózka.

2. Termin porodu ma znaczenie

Wbrew pozorom, pora roku o jakiej urodzisz swoje dziecko, ma duże znaczenie dla wyboru odpowiedniego wózka uniwersalnego. Jeśli dziecko przyjdzie na świat wiosną lub latem, warto zwrócić uwagę na takie dodatki jak moskitiera w zestawie: wszytą moskitierę w budce gondoli oraz w spacerówce posiada model espiro next. Wentylacja w gondoli ułatwi uzyskanie maksymalnego przewiewu podczas upalnych dni. Zimą chcesz ochronić malucha przed niskimi temperaturami i zimnym wiatrem. Projektanci wózka espiro next 3w1 zaprojektowali specjalny śpiworek, który po zapięciu w spacerówce tworzy komfortową przestrzeń. Dodatkowo powiększana budka daje możliwość jej rozłożenia i pełnej ochrony podczas zimowych spacerów.

wózek espiro next

Fot. Materiały prasowe

3. Przydatne dodatki do wózka

Gdy wyobrażasz sobie, jak spacerujesz z maluchem, z pewnością czujesz się przygotowana na każdą sytuację. Pomocnikami mamy podczas wędrówek są np. pojemna torba z przewijakiem jak w espiro next, w której zmieścisz wszelkie drobiazgi. Gdy będziesz mieć za sobą nieprzespane noce, z przyjemnością napijesz się kawy na spacerze: możesz ją zabrać na wynos, a wózek next ma specjalny uchwyt na kubek.

Jeśli nagle zmieni się pogoda i zacznie padać deszcz, szybko wyjmiesz folię przeciwdeszczową i założysz ją na wózek next. Niektóre modele jak espiro vengo, mają wodoodporną tkaninę. Im więcej dodatków w zestawie z wózkiem, tym lepiej. Osobno możesz dokupić komfortowy  materacyk redukcyjny do gondoli, który jeszcze bardziej podnosi komfort malucha.

wózek espiro next materacyk redukcyjny

Fot. Materiały prasowe

4. Składanie i obsługa wózka – ważne aspekty

Gdy już wybierzesz swój wymarzony model wózka głębokiego, koniecznie przetestuj jak się go prowadzi w sklepie, jak się nim manewruje. Zwróć uwagę na amortyzację kół, czy miękko pracuje. Przed tobą wielka przygoda jaką jest macierzyństwo, a podczas niej różne sytuacje: także takie, które będą wymagały składania wózka np. do bagażnika samochodu. Espiro next to przykład wózka, z którego łatwo wypina się gondolę i można ją złożyć na płasko, a stelaż składa się szybko i do kompaktowego rozmiaru.

5. Po jakich drogach będziemy jeździć

Przed narodzinami dziecka zazwyczaj nie zwracamy uwagi na to, po jakich drogach czy chodnikach się przemieszczamy. Jednak ma to niemałe znaczenie w momencie przyjścia na świat naszego potomka: na każdy teren inny wózek uniwersalny będzie odpowiedni. Najlepszy wybór to taki, który umożliwi nam łatwe dostosowanie się do urozmaiconych terenów. Pompowane, amortyzowane koła jak w modelu espiro avenue, które można też zablokować do jazdy na wprost, dają niezwykłą wygodę prowadzenia na drogach z dala od miejskiego zgiełku, jak i w centrum miasta.

wózek espiro next

Fot. Materiały prasowe


Artykuł powstał we współpracy z marką espiro.