Ciąża i poród Macierzyństwo Małe dziecko Zakupy

5 sprawdzonych metod: jaki wózek dla dziecka wybrać?

Redakcja
Redakcja
18 lipca 2019
wózek espiro next
Fot. Materiały prasowe
 

Poszukiwania wózka dla dziecka to niezwykle złożony i długotrwały proces. Wybór nie jest łatwy zwłaszcza, gdy jest to pierwsze dziecko. Brak doświadczenia i znajomości produktów dostępnych w sklepach dziecięcych tego nie ułatwia.  Jak szukać i kupić najlepszy wózek dla siebie i dziecka?

1. Najlepsze źródło informacji: koleżanki

Zwykle, gdy jesteś w ciąży, dzielisz się  swoim szczęściem z najbliższymi i chętnie rozmawiasz o tym z koleżankami. To świetny pomysł na pozyskanie informacji na temat wózka 3w1. Zazwyczaj masz wokół siebie kobiety, które już urodziły i mogą podzielić się z tobą swoimi doświadczeniami. Wiedzą, na jakie aspekty wózka warto zwrócić uwagę przed zakupem, które funkcje okazały się przydatne, a które nie, oraz, czy były zadowolone ze swojego wózka.

2. Termin porodu ma znaczenie

Wbrew pozorom, pora roku o jakiej urodzisz swoje dziecko, ma duże znaczenie dla wyboru odpowiedniego wózka uniwersalnego. Jeśli dziecko przyjdzie na świat wiosną lub latem, warto zwrócić uwagę na takie dodatki jak moskitiera w zestawie: wszytą moskitierę w budce gondoli oraz w spacerówce posiada model espiro next. Wentylacja w gondoli ułatwi uzyskanie maksymalnego przewiewu podczas upalnych dni. Zimą chcesz ochronić malucha przed niskimi temperaturami i zimnym wiatrem. Projektanci wózka espiro next 3w1 zaprojektowali specjalny śpiworek, który po zapięciu w spacerówce tworzy komfortową przestrzeń. Dodatkowo powiększana budka daje możliwość jej rozłożenia i pełnej ochrony podczas zimowych spacerów.

wózek espiro next

Fot. Materiały prasowe

3. Przydatne dodatki do wózka

Gdy wyobrażasz sobie, jak spacerujesz z maluchem, z pewnością czujesz się przygotowana na każdą sytuację. Pomocnikami mamy podczas wędrówek są np. pojemna torba z przewijakiem jak w espiro next, w której zmieścisz wszelkie drobiazgi. Gdy będziesz mieć za sobą nieprzespane noce, z przyjemnością napijesz się kawy na spacerze: możesz ją zabrać na wynos, a wózek next ma specjalny uchwyt na kubek.

Jeśli nagle zmieni się pogoda i zacznie padać deszcz, szybko wyjmiesz folię przeciwdeszczową i założysz ją na wózek next. Niektóre modele jak espiro vengo, mają wodoodporną tkaninę. Im więcej dodatków w zestawie z wózkiem, tym lepiej. Osobno możesz dokupić komfortowy  materacyk redukcyjny do gondoli, który jeszcze bardziej podnosi komfort malucha.

wózek espiro next materacyk redukcyjny

Fot. Materiały prasowe

4. Składanie i obsługa wózka – ważne aspekty

Gdy już wybierzesz swój wymarzony model wózka głębokiego, koniecznie przetestuj jak się go prowadzi w sklepie, jak się nim manewruje. Zwróć uwagę na amortyzację kół, czy miękko pracuje. Przed tobą wielka przygoda jaką jest macierzyństwo, a podczas niej różne sytuacje: także takie, które będą wymagały składania wózka np. do bagażnika samochodu. Espiro next to przykład wózka, z którego łatwo wypina się gondolę i można ją złożyć na płasko, a stelaż składa się szybko i do kompaktowego rozmiaru.

5. Po jakich drogach będziemy jeździć

Przed narodzinami dziecka zazwyczaj nie zwracamy uwagi na to, po jakich drogach czy chodnikach się przemieszczamy. Jednak ma to niemałe znaczenie w momencie przyjścia na świat naszego potomka: na każdy teren inny wózek uniwersalny będzie odpowiedni. Najlepszy wybór to taki, który umożliwi nam łatwe dostosowanie się do urozmaiconych terenów. Pompowane, amortyzowane koła jak w modelu espiro avenue, które można też zablokować do jazdy na wprost, dają niezwykłą wygodę prowadzenia na drogach z dala od miejskiego zgiełku, jak i w centrum miasta.

wózek espiro next

Fot. Materiały prasowe


Artykuł powstał we współpracy z marką espiro.

 


Ciąża i poród Macierzyństwo Małe dziecko Zakupy

Do kobiety, która myśli, że jej życie jest złe: masz wszystko, co trzeba, by być szczęśliwą

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
18 lipca 2019
Fot. Pixabay / Y-Photography / CC0 Public Domain
 

Puk, puk. Mogę zająć ci chwilę? Wiem, że masz swoje problemy, swoje smutki, że właśnie kolejny raz dostałaś cios od życia. A może zawiódł cię ktoś, komu ufałaś? Znów zbyt długo czekałaś, aż on podejmie decyzję? Zbyt długo wierzyłaś w to, że się zmieni? Chcę ci tylko powiedzieć, że nie ciąży nad tobą żadna klątwa. Że to nieprawda, że „nie masz szczęścia” do związków. Masz wszystko, co trzeba, żeby być szczęśliwą. Tylko nie wiesz jeszcze jak po to sięgnąć.

Przyjrzyj się bliżej, temu, kim jesteś, sama ze sobą. Czy naprawdę definiuje cię to, czego nie osiągnęłaś, czego nie masz? Może warto na początek odrzucić kilka krzywdzących przekonań? Po pierwsze:

Do szczęścia nie potrzebujesz „jakiegoś faceta”

Nie chodzi o to by być „z kimś”. By być spełnioną w związku potrzebujesz relacji z kimś, kto cię rozumie, wspiera, motywuje. Kogoś, kto nie ogranicza cię i daje ci przestrzeń do indywidualnego rozwoju. Istotne jest z kim się wiążesz, kogo obdarzasz zaufaniem. Nieodpowiednia osoba potrafi dosłownie zniszczyć ci życie, zniszczyć ciebie.

Miłość to nie tylko związek

Miłość to szacunek i empatia ludzi, którzy cię otaczają, to troska twoich przyjaciół, ich chęć pomocy, gdy tego potrzebujesz. Miłość do mężczyzny nie jest „wszystkim”. Oczywiście, wspaniale jest mieć udany i satysfakcjonujący związek uczuciowy, to nas napędza do działania i motywuje. Ale nie jest „wszystkim”. Można być szczęśliwą singielką, żyć w harmonii ze sobą samą i otaczającym cię światem. Relacja miłosna nie jest warunkiem koniecznym szczęścia. Poczucie szczęścia to bardziej wypadkowa twoich reakcji, na wszystko co ci się w życiu przydarza, niż przekonanie, że potrzebujesz drugiej osoby, za wszelką cenę.

Pieniądze to nie wszystko

Bezpieczeństwo finansowe jest ważne, bez dwóch zdań. Jednak pieniądze nie przegonią ciężkiej choroby, poczucia samotności wśród innych, stanów lękowych, nie napełnią twojego serca przekonaniem, że jesteś dla kogoś wspaniały taki, jaki jesteś. Wiele zamożnych osób boryka się z wątpliwościami, czy są podziwiane i szanowane za to, jakimi są ludzmi, czy raczej otacza ich tłumek fałszywych przyjaciół, nastawionych na czerpanie korzyści ze znajomości.

Rezygnowanie z siebie by zadowolić innych nie da ci szczęścia

Prowadzi za to do frustracji, przekonania, że musisz poświęcić siebie, by zasłużyć na czyjeś uczucie i szacunek. Jeśli tak właśnie widzisz siebie, nie jesteś w stanie dostrzec własnych pragnień i ambicji, żyjesz w półcieniu, a nie w pełnym świetle dnia. Ta sytuacja tłamsi cię i ogranicza – nie osiągniesz poczucia szczęścia, bo jesteś dla innych, ale nigdy nie dla siebie.

Kiedy pozbędziesz się tego zbytecznego bagażu błędnych przekonań, wszystko się ułoży. Teraz jesteś gotowa, by poczuć się prawdziwie szczęśliwa. Po prostu miałaś zbyt wiele.


Ciąża i poród Macierzyństwo Małe dziecko Zakupy

Dlaczego powinniśmy otaczać się ludźmi, którzy dorastali w towarzystwie dziadków

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
17 lipca 2019
Fot. iStock/skynesher

Ludzie, którzy dorastali wraz ze swoimi babciami i dziadkami są jednymi z najbardziej serdecznych ludzi, jakich kiedykolwiek spotkasz na swojej drodze. Potrafią wybaczać, są wyrozumiali i chętnie pomogą ci znaleźć rozwiązanie dla twoich problemów. Można na nich liczyć. Dlaczego tak jest?

Bo jeśli wychowano ich z najwyższą starannością, miłością i uczuciem, jakim dziadkowie darzą swoje wnuki, to wychowano ich by wierzyli, że pomaganie innym jest jedną z najszlachetniejszych rzeczy, które mogą zrobić.

Psychologowie uważają, że ci, których wychowali dziadkowie mają bardzo dobrze rozwiniętą empatię. Czują niepokój, gdy ktoś jest nieszczęśliwy. Czują ból każdego, kto cierpi. Czują potrzebę wyciągnięcia ręki i dają szczere rady wszystkim, którzy ich potrzebują.

Ciepło, zainteresowanie i uwaga, którą otrzymaliśmy ze strony dziadków jest nieocenionym wkładem w to, kim się stajemy dorastając. Bierzemy przykład z bliskich, kochających osób, które były zawsze dla nas i zawsze po naszej stronie, akceptując nasze wady (co nie oznacza, że przyjmowały nas bezkrytycznie). Ciekawi nas historia, doświadczenie, które stoi za każdym z nas, nie osądzamy – słuchamy.

Przyjaciele wychowani przez dziadków mogą być twoim systemem wsparcia. Mogą być twoją skałą. Mogą być twoją latarnią morską. Mogą być twoim najbardziej zaufanym sojusznikiem. Mogą być twoimi najlepszymi przyjaciółmi.

Mogą pokazać ci świat zbudowany na miłości, przebaczeniu i akceptacji. Mogą cię nauczyć, jak zawsze widzieć szklankę w połowie pełną.


Na podstawie: themindsjournal.com


Zobacz także

O wielozadoniowości

Chcesz by twoje dziecko było dobrym przyjacielem? 10 rzeczy, które musisz mu przekazać

Chcesz by twoje dziecko było dobrym przyjacielem? 10 rzeczy, które musisz mu przekazać

Matki pracujące – siła, wielozadaniowość i ciepło. Kim jest kobieta, czyli niesamowita sesja zdjęciowa