Go to content

„Masz w sobie wewnętrzną siłę, która mnie samej dodaje skrzydeł. Jesteś odważny, jesteś śmiały”. Akcja „List do dziecka”

Fotomontaż istock / Pixabay CC0
Kochany Piotrusiu,
Kocham Cię. To muszę powiedzieć na początku, bo zawsze i często Ci to mówię. Ty zresztą mnie też. Tak samo jak tacie. Jestem tak dumna z Ciebie, że jesteś tak otwartym i ciepłym dzieckiem.
Śmiesznie jest pisać taki list, kiedy wszystko zawsze Ci mówię. Dużo rozmawiamy, prawda? Uwielbiam z Tobą rozmawiać. Lubię jak zadajesz pytania, jak dzielisz się swoimi przemyśleniami. Często w takich chwilach jestem wzruszona tym, jak jesteś wnikliwy. Wnikliwy to ktoś, kto potrafi jakby „prześwietlić” temat, przejrzeć go i dokładnie ująć to, co jest w tym temacie najważniejszego. Tak jakby miał specjalny Roentgen w głowie i rozumienie czegoś nie sprawiało mu najmniejszego problemu.
Ty właśnie taki jesteś.
Jesteś mądrym chłopcem i imponuje mi, że potrafisz być tak rozsądny i rozważny, jak na swój wiek. Ale uwielbiam też, jak jesteś małym wariatem kiedy się świetnie bawisz, jak żywą masz wyobraźnię i umysł. Kocham Twoje poczucie humoru.
Czasem jesteś uparty. Czasem mam wrażenie, że nawet za bardzo. Ścierasz się ze mną z całych sił. Z jednej strony wystawiasz mnie na ciężkie próby, z drugiej musisz wiedzieć, jestem z ciebie dumna. Nie dlatego, że pochwalam Twój upór w jakiejkolwiek sprawie – wiesz, że czasem trzeba odpuścić – ale dlatego, że akurat to pomoże Ci w życiu, że masz w sobie wewnętrzną siłę, która mnie samej dodaje skrzydeł. Jesteś odważny, jesteś śmiały.
Ta siła przejawia się w wielu rzeczach. Na przykład w tym, że potrafisz zachować się w sposób delikatny i wrażliwy. Że wspierasz słabszych, jeśli tego potrzebują. Że mówisz „kocham cię” tak naturalnie, tak otwarcie. W życiu trzeba mieć odwagę, żeby kochać i nie bać się kochać. Trzeba mieć też odwagę, żeby być sobą i mam nadzieję, że tego Cię uczę zarówno ja, jak i tata.
Aha, chciałam Ci napisać też, korzystając z okazji, że wspaniale grasz w Minecraft. Rewelacyjnie wręcz. Na pewno kiedyś będziesz bardzo biegłym majnkraferem 😉 Biegły, to znaczy prawdziwy fachowiec. Wiem, że ten fragment listu podoba Ci się najbardziej. Naprawdę lubię, jak jesteś z siebie dumny że coś niesamowicie zrobisz, nawet w minecrafcie. Ale też jak czytasz, jak dostaniesz piątkę ze sprawdzianu, jak grasz na pianinie czy jak zbudujesz super samolot w lego. Jestem z Ciebie dumna!
Na koniec chciałabym Ci podziękować. Za to, że uczę się przy Tobie wielu rzeczy ale też przypominam sobie wiele rzeczy – jak lepić z plasteliny, jak robić łódki z kory czy jak zrobić przebranie Króla. I że mogę z Tobą oglądać kreskówki, słuchać opowieści, baśni i bajek muzycznych, czytać. Trochę żałuję, że wyrosłeś z kucyków Puszczam oczko ale, jak to się mówi, trudno!
Rośnij, rozwijaj się, ale nie zmieniaj się Uśmiech
Bardzo Cię kocham.
Mama Ania

„Kochana córeczko, najdroższy synku, chcę ci powiedzieć, że…”.
„List do dziecka” – nasza nowa akcja na Dzień Dziecka z super nagrodami

AKCJA DD BANER DO LISTOW

Co trzeba zrobić?

„Napisz list do swojego dziecka (dzieci) i prześlij go do nas. To może być podziękowanie, dobra rada, a może powiedzenie tego, co nie przechodzi przez gardło ze wzruszenia w ważnych dla was momentach. Wszystko co tylko chcesz i czujesz. Miłość rodzica bywa trudna, a rodzicielstwo to jedno z najbardziej bogatych (i w upadki i wzloty) doświadczeń w życiu. To może być list „na tu i teraz” lub taki, który chciał(a)byś, żeby twoje dziecko przeczytało w przyszłości. Czasem taki list do bliskiej osoby pomoże nie tylko jej, ale też tobie.Wszystkie listy opublikujemy. Wybrane nagrodzimy!”. ♥WEŹ UDZIAŁ W ZABAWIE TUTAJ ♥

Zobacz wszystkie listy biorące udział w akcji