Lifestyle Psychologia

Jak zrozumieć ludzi i interpretować ich zachowania, według psychologów

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
17 maja 2018
Fot. iStock/pixelfit
 

Jeśli żyjesz już wystarczająco długo, by doświadczyć różnych, czasem niepokojących zachowań innych osób z twojego otoczenia, masz zapewne swoje obserwacje i wnioski dotyczącego tego, jak reagujemy zależnie od tego, w jakim stanie emocjonalnym się zachowujemy. Psychologowie pomagają nam lepiej zrozumieć innych. Zobacz,  o czym ich zdaniem świadczą pewne nasze częste zachowania i jak je interpretować.

Jak zrozumieć ludzi i interpretować ich zachowania

1. Jeśli ktoś śmieje się długo, nawet z tego, co nie wydaje się śmieszne i ma problemy z opanowaniem śmiechu, jeśli masz wrażenie, że ten śmiech jest wymuszony – prawdopodobnie masz do czynienia z osobą, która wewnątrz czuje się głęboko samotna i smutna.

2. Jeśli ktoś śpi całymi dniami, ma problemy z wstawaniem i niechętnie spotyka się z przyjaciółmi, prawdopodobnie jest smutny.

3. Jeśli ktoś mówi mało, ale za to bardzo szybko, jest wielce prawdopodobne, że próbuje coś zataić.

4. Jeśli ktoś nie potrafi płakać, prawdopodobnie jest bardzo słaby.

5. Jeśli ktoś je zdecydowanie za dużo i nie potrafi przestać, prawdopodobnie ma w życiu jakiś ogromny stres.

6. Jeśli ktoś płacze z powodu „drobnostek”, jest bardzo wrażliwy, ma miękkie serce i niewinną naturę.

7. Jeśli ktoś złości się z powodu głupich i naprawdę nieważnych rzeczy, to prawdopodobnie brak mu w życiu miłości lub tęskni bardzo za kimś, kogo kocha.


Na podstawie: Psychology

 

 


Lifestyle Psychologia

Znaki zodiaku, które najczęściej się rozwodzą

Redakcja
Redakcja
17 maja 2018
Fot. iStock / LightFieldStudios
Następny

Ach te horoskopy. Niby nic, każdy uśmiecha się pod nosem, a jednak i ty tutaj jesteś 😉 . My też od czasu do czasu lubimy zajrzeć do świata wróżek, chociażby dla zabawy. Jesteście ciekawi, które z astrologicznych znaków zodiaku, najczęściej się rozwodzą?

Oczywiście jest to ściśle związane z charakterystycznymi cechami każdego znaku.

Sprawdź, czy według astrologów, twój ukochany jest partnerem idealnym, czy raczej skorym do szybkiej ucieczki od obrączki. A może to ty, łapiesz się do tej „piątki”?

Znaki zodiaku, które najczęściej się rozwodzą


 

Na podstawie: polki.plkobieta.onet.pl

Lifestyle Psychologia

5 rzeczy, które nigdy nie robią wrażenia na kobietach

Redakcja
Redakcja
17 maja 2018
Fot. iStock/RossHelen

Mężczyźni potrafią wykazać się niebywałą fantazją, by zrobić wrażenie na kobiecie. Próba zaimponowania może kończyć się różnie, także tym najgorszym scenariuszem niepowodzenia. Kwiaty i czekoladki, randka w uroczym miejscu ta klasyka, która zawsze się sprawdza. Czasem jednak panowie przejawiają zachowania, które sprawiają, że mamy ochotę uciekać jak najdalej.

Według znawców tematu istnieje co najmniej pięć takich rzeczy, które zastosowane w kierunku kobiety zawsze odpychają ją od faceta.

5 rzeczy, których nie powinno się robić, chcąc zaimponować kobiecie

1. Brak autentyczności

No cóż, każdemu na początku znajomości zdarza się podkoloryzować lub przeinaczyć kilka faktów tak, aby zaciekawić drugą osobę. Jednak nadmierna fantazja, wręcz posługiwanie się kłamstwami odnosi zupełnie innym rezultat. Im mniej pewny siebie mężczyzna, tym więcej przekłamań na jego korzyść, nawet w tak banalnych kwestiach, jak waga, wiek czy miejsce pracy.

2. Chowanie emocji

Mężczyźni są zazwyczaj mniej emocjonalni i uczuciowi niż kobiety. To przede wszystkim my odnosiły się do innych poprzez komunikację oraz wyrażanie uczuć i myśli, więc nie cieszy nas zimna postawa faceta. Niektórzy panowie błędnie uważają, że zachowanie kamiennej twarzy i powstrzymywanie się od wyrażania emocji będzie źle widziane. Owszem, żadna nie marzy o randce z histerykiem, ale przecież interesuje nas przede wszystkim ciekawe to, co się dzieje we wnętrzu faceta. Zimni faceci nas nie pociągają.

3. Brak ambicji

Jeżeli facet pozbawiony jest ambicji i żyje z dnia na dzień, trudno, aby robił wielkie wrażenie na kobietach. My cenimy sobie możliwość stabilizacji życiowej, a im jesteśmy starsze, tym bardziej jest dla nas ta kwestia istotna. Umiejętność planowania przyszłości, podejmowanie decyzji oraz ponoszenie konsekwencji to ważne cechy. Brak ambicji i zwyczajne życiowe lenistwo nie jest czymś pociągającym.

4. Chwalenie się statusem materialnym

Fajnie, jeżeli facet jest zaradny i potrafi ogarnąć swoje życie. Jednak kobiety doskonale sobie radzą w tej materii i same potrafią zabezpieczyć swoją przyszłość. Stały dochód może kobiecie imponować, ale otwarte chwalenie się zarobkami jest naprawdę kiepskie. Nie od dziś wiadomo, że ilość pieniędzy na koncie nie równa się ilości szczęścia, które facet jest w stanie zapewnić.

5. Zdjęcia bardzo intymne

Niektórzy mężczyźni bywają bardzo zakochani w swoim odbiciu w lustrze. Niejeden próbował zachęcić kobietę do bliższej znajomości, wysyłając mniej lub bardziej nagie selfie. To fajnie, że facet dba o swoją fizyczność, ale chwalenie się ciałem lub możliwościami seksualnymi, nie zawsze jest imponujące. Kobietę można zachwycić na wiele innych sposobów, niekoniecznie odwołując się do własnego ego.

źródło:  www.powerofpositivity.com


Zobacz także

Krótki poradnik, jak odstraszyć facetów. Sprawdź, co robisz źle

Jeśli doświadczyłaś której z tych rzeczy, masz w swoim otoczeniu kogoś z negatywną energią

cukrzyca - popularne mity

7 mitów na temat cukrzycy. Jeśli w nie wierzysz, masz większą szansę zachorować