Lifestyle Związek

Jak zdobyć faceta, czyli 9 magicznych zdań, którym żaden mężczyzna się nie oprze

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
30 maja 2018
Fot. iStock/valentinrussanov
 

Kto  wie lepiej jak zainteresować sobą mężczyznę niż… sam mężczyzna. Zwłaszcza, jeśli jest nim Matthew Hussey, brytyjski coach, który od lat doradza kobietom jak nie tylko nie wystraszyć mężczyzny, ale  jeszcze sprawić, by nas nigdy nie opuścił (ryzykowne), a nawet się oświadczył. Matthew założył nawet stronę internetową How Get The Guy („jak zdobyć faceta”), na której promuje swoje (dość drogie) poradniki. Może warto zainwestować, podobno satysfakcja, a nawet ślub – gwarantowane. Tymczasem przestawiamy kilka magicznych zdań, którym – zdaniem Matthew – żaden pan się nie oprze. I będzie twój.

„Dobrze, że jesteśmy tylko przyjaciółmi, bo inaczej moglibyśmy mieć problem”

Faceci są podekscytowani ideą kłopotów. Emocje związane ze słowem „problem”, jeśli chodzi o przyciąganie i pożądanie, są dla nich w przeważającej mierze pozytywne. Oznaczają to dla nich zabawę, podekscytowanie, niebezpieczeństwo i nieprzewidywalność.

Kiedy zapyta cię, co robisz, odpowiedz „Po prostu biorę kąpiel … „

Tym samym wszczepiasz mu w mózg ekscytujący obraz, nie będąc otwarcie prowokująca, a to idealnie nadaje się do wzbudzenia jego zainteresowania. Jesteś swobodna, a jednocześnie sprawiasz, że ​​myśli o tobie w sposób, który wytwarza pragnienie czegoś więcej.

„Właśnie to kupiłam, co o tym myślisz?” (plus twoje zdjęcie w nowym ciuchu)

Robisz zdjęcie w lustrze w nowym stroju (nic „seksownego”, tylko coś, co sprawi, że wyglądasz uroczo) i mu wysyłasz. To zabawna, zalotna, wiadomość, która zawsze działa „pozytywnie” na dalszy bieg wydarzeń. Inicjatywa jest teraz po jego stronie.

„Powinieneś tu teraz być!”

Nie mówisz, gdzie i co robisz, ale budzisz jego ciekawość.  No i dajesz mu do zrozumienia, że chciałabyś, by był obok.

„Właśnie zjadłam niesamowitego burgera. To było prawie jak seks. „

Mężczyźni lubią jedzenie. Zabawne lub erotyczne odniesienie do czegoś, co jesz lub zjadłaś, jest zawsze fajną drogą do ich serca.

„Ta koszula będzie na tobie dobrze wyglądać” (plus zdjęcie)

Zrób zdjęcie kurtki lub ubrania, które twoim zdaniem mogłoby wyglądać na nim atrakcyjnie. To ładny sposób, by pokazać, że myślisz o nim i że pociąga cię seksualnie.

„Z takimi przystojniakami jak ty, nie jestem taka szybka. Ale chętnie dam ci się gdzieś zaprosić na randkę w tym tygodniu „

Niektórzy faceci zbyt szybko starają się przełamać granicę intymności. Nie odrzucasz go, mówisz mu „jeszcze nie”.

„Nie jestem pewna, czy wciąż możemy być przyjaciółmi …”

Możesz wysłać ten tekst bez żadnych wyjaśnień, co oczywiście sprowokuje go do dociekania, dlaczego nie możecie już być przyjaciółmi.

„Ty, ja, pizza, „Władca pierścieni”, dziś wieczorem. Bądź.”

Nic dodać, nic ująć.

Kto odważny/zdesperowany, niech próbuje. Podobno bez ryzyka nie ma szampana 😉


Na podstawie: howtogettheguy.com

 


Lifestyle Związek

Kilka sygnałów, że starzejesz się za szybko

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
30 maja 2018
Fot. iStock/nd3000
 

Jedną z najbardziej mistrzowskich sztuczek ludzkiego ciała jest zdolność do przekazywania nam wskazówek na temat tego, co dzieje się wewnątrz. Przedwczesne zmarszczki, koloryt skóry, stan włosów oraz sposób patrzenia i poruszania się mogą wskazywać na to, czy twój wiek biologiczny jest równy „kalendarzowemu”, czy nie. Pamiętaj, że wiek biologiczny odnosi się do tego, jak sprawnie funkcjonuje twoje ciało i może być znacznie wyższy lub niższy niż twój rzeczywisty wiek. Prawdopodobnie spotkałeś niejedna młodą osobę, która wygląda o wiele „starzej”  lub kogoś, kto ma 80 lat, ale wydaje się młodszy o co najmniej kilkanaście. Warto przeciwdziałać zawczasu oznakom starzenia. 

Oto kilka oznak, że starzejesz się zbyt szybko

Czerwone oczy

Przewlekły stan zaczerwienienia  może być oznaką chronicznego zapalenia, które wiąże się z kilkoma chorobami związanymi z wiekiem, takimi jak zapalenie kości i stawów.

Opadające powieki

Oczy to nie tylko okno naszej duszy, ale również wskazówka dotycząca ogólnyego stan zdrowia twojego ciała. Opadające powieki mogą wskazywać na zmęczenie, alergie, dysfunkcje tarczycy lub zatrzymanie płynów w organizmie . W większości przypadków opadające powieki są łączone ze stresem oksydacyjnym, który umożliwia gromadzenie wolnych rodników i powoduje uszkodzenie komórek w organizmie.

Zmarszczki i zwiotczenie skóry

Zmarszczki i zwiotczenie skóry mogą wydawać się nieodłączną częścią starzenia się, ale niektóre osoby widzą pierwsze „kurze łaski” i cienkie linie wokół ust już w wieku 20 lat. Istnieją kremy, produkty do makijażu i zabiegi minimalizujące ich widoczność. Jednak „maskowanie” nie oznacza, że ​​rozwiązałeś przyczynę powstawania zmarszczek. Głębokie linie wokół warg mogą oznaczać, że masz „zatkany” przewód pokarmowy (co prowadzi do przeciążenia w organizmie), zbyt obciążoną wątrobę, lub nie dostarczasz organizmowi wystarczającej ilości tlenu.

Zmiany w odcieniu skóry

Zazwyczaj doświadczamy ich gdy się starzejemy. Stan skóry również sygnalizuje problemy w ciele. Jeśli stała się nagle przesuszona i łuszczy się, zbadaj tarczycę. Hormony, które produkuje wpływają na młody wygląd i elastyczność twojej skóry.


Na podstawie: chopra.com

 


Lifestyle Związek

Czy to prawda, że nie powinniśmy używać patyczków do czyszczenia uszu?

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
30 maja 2018
Fot. iStock/Voyagerix

Zdecydowanie tak. Choć wygodne i poręczne, są po prostu niebezpieczne… Bawełniane patyczki do uszu, które wydają nam się najprostszym rozwiązaniem jeśli chodzi o higienę małżowiny usznej, mogą spowodować poważne uszkodzenia, od przebitej błony bębenkowej po całkowite zapchanie kanalików zbitą woskowiną.

Kanał uszny ma wyspecjalizowane komórki wytwarzające woskowinę, powszechnie zwaną woskiem. Wosk w uchu gromadzi się znacznie szybciej u niektórych osób niż innych. Może to negatywnie wpłynąć na naszą zdolność słyszenia, a nawet powodować silny ból. Dlatego staramy się usuwać woskowinę.

Ludzka inwencja nie zna jednak granic. Najczęstsze przedmioty, których używamy do czyszczenia uszu zdaniem laryngologów i lekarzy pracujących w szpitalnej izbie przyjęć to:

  • szpilki do włosów
  • pinceta
  • długopisy i ołówki
  • słomki
  • spinacze
  • zabawki
  • patyczki do uszu

Brzmi zabawnie, ale powinniśmy wszyscy wiedzieć, że w uchu po prostu nie można nic umieszczać. Jest to niebezpieczne i może spowodować utratę słuchu lub uszkodzenie kanału słuchowego czy błony bębenkowej (patyczek może ją łatwo przebić, a to bardzo bolesne i nieprzyjemne doświadczenie, które może skutkować nawet częściową utratą słuchu).

Czy naprawdę musimy oczyścić uszy?

Odpowiedź brzmi: tak i nie. Ucho zewnętrzne umyć jest łatwo za pomocą niewielkiej ilości mydła, wody i myjki ,podczas kąpieli. Przewód słuchowy (część wewnętrzna) w większości przypadków nie wymaga czyszczenia. Podczas mycia włosów lub pod prysznicem  dostaje się do niego wystarczająca ilość wody, potrzebna żeby rozcieńczyć wosk, który się tam nagromadził. Po za tym wosk wypada samoistnie, podczas snu. Jeśli jednak czujesz się niekomfortowo, skorzystaj ze specjalnego preparatu w sprayu, który łagodnie rozpuści woskowinę i pozwoli jej wypłynąć z ucha.  A patyczków używaj  jedynie do czyszczenia jego zewnętrznej części lub do poprawiania makijażu.


Na podstawie: healthyhearing.com

 


Zobacz także

Akcja #ListdoNiego

Regulamin akcji #ListdoNiego

Trudności, które negatywnie wpływają na nasz związek. Warto się im przyjrzeć

Żona po romansie