Lifestyle

Zastanawiałaś się kiedyś, ilu osobom możesz pomóc kupując sobie coś ładnego?

Żaklina Kańczucka
Żaklina Kańczucka
7 marca 2016
Fot. Kaboompics / Public Domain
 

W naszym otoczeniu może znaleźć się osoba, która skupi na sobie uwagę, potrzebując troski i wsparcia. Rodzice uczyli nas, że słabszym i bardziej potrzebującym niż my same należy pomagać. A my potrafimy to robić.

Pewnie nie lubisz marnować cennego czasu na niepotrzebne rzeczy, niewnoszące niczego pozytywnego w Twoje życie. Gdy masz jakiś plan przy którego realizacji odczuwasz radość, dumę i satysfakcję, widzisz sens poświęcenia czasu i energii. To dotyczy nie tylko pola zawodowego czy rodzinnego. Ważne jest to, jakim jesteś człowiekiem, pracownicą, przyjaciółką, matką, jaki przykład dajesz, a także czego oczekujesz od najbliższych.

Co może być dla Ciebie miarą sukcesu i zadowolenia?  To co uda się osiągnąć nie tylko dla siebie, ale także podarować innym. Osiągnięcia na kanwie zawodowej, zbudowanie szczęśliwej rodziny czy uznanie otoczenia to jest Twój kapitał. Spróbuj swoje umiejętności i działania popchnąć w jeszcze innym kierunku.

Pomoc nie musi wymagać wielkiego wysiłku

Nie musisz być milionerką, żeby pomagać. Jeśli nie możesz pozwolić sobie na finansowe wsparcie, nie martw się, istnieją stowarzyszenia i organizacje, które skupiają chętnych do pomocy wolontariuszy. Możesz zostać jedną z nich, pomagając odrabiać lekcje dzieciakom w świetlicy wiejskiej, czy robiąc zakupy i odwiedzając samotne starsze i chore osoby.  Kochasz zwierzęta? Bardzo dobrze, kup karmy lub zorganizuj zbiórkę fantów dla psów ze schroniska. Wystarczą chęci i czas by nadać głęboki sens swoim działaniom.

Nie zawsze jednak dysponujemy wolnym czasem, który możemy podarować

Pomoc finansowa nie opiera się na oddaniu ostatniego zaoszczędzonego grosza. Więc załóż sobie plan, że w danym miesiącu, zamiast kupować słodkości, odłożysz kwotę, którą przeznaczysz dla kogoś lub dla fundacji. Na portalach społecznościowych pojawia się  wiele próśb o wsparcie finansowe. Jeśli chcesz je wesprzeć, zrób to. Jedyne o czym pamiętaj, to sprawdzenie, czy dana osoba faktycznie potrzebuje pomocy, czy może jest to akt oszustwa, co czasem niestety się przytrafia. Skontaktuj się z daną organizacją, która zbiera fundusze i zweryfikuj prośbę. To proste i uczciwe także wobec Ciebie.

A gdyby robiąc coś dla siebie, zrobić coś dla innych? 

Możesz pomagać jeszcze inaczej. Jeśli kochasz zakupy a Twoja garderoba pęka w szwach, zweryfikuj jej zawartość. Gdy przestały cieszyć cię sukienki z ubiegłego sezonu lub torebki zajmują za dużo miejsca w pokoju, spakuj je i podaruj komuś.  Obdarowana osoba Twój gest przyjmie z radością, a Ty zyskasz miejsce na nowe przyjemności. Brzmi ciekawie?

Kupując coś dla siebie lub bliskich, możesz pomóc innym, dzięki stronie www.fanimani.pl. Ale po kolei! Lubisz robić zakupy on-line? Jeśli tak, to zajrzyj tu koniecznie, bo dzięki zakupom jakie zrobisz, zasilisz przy okazji organizację którą chcesz wesprzeć. 

FaniMani.pl to pierwszy i jedyny taki serwis w Polsce!

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Następnie wybrany przez Ciebie sklep internetowy podzieli się swoim zyskiem na rzecz wskazanej organizacji. Ty nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów. Nie musisz tu przekraczać określonego pułapu kwotowego, więc każde Twoje zakupy mają znaczenie dla przekazania wsparcia danej organizacji, zgodnie z mądrością „ziarnko do ziarnka, a zbierze się miarka”. Czy to nie jest proste? Zwyczajnie – wejdź na stronę, wybierz organizację, kliknij „wspieram za darmo” i przejdź do wyszukiwarki sklepów (jest ich ponad 800!) . Następnie znajdź sklep, kliknij „przejdź do sklepu” i zrób zakupy jak zwykle, a część ich wartości trafi do wskazanej przez Ciebie organizacji! 

Ty sama również zyskujesz, poza świadomością udzielenia wsparcia, otrzymasz dostęp do kuponów rabatowych, informacje o ukrytych promocjach, a dzięki profilowi Fb FaniMani otrzymasz szansę wygrać upominki dla siebie lub bliskich. Dzięki specjalnej wtyczce do przeglądarki, nie musisz pamiętać o sklepach, bo komunikat o możliwości wspierania pojawia się gdy tylko wejdziesz na stronę sklepu.

Sprawdź kogo możesz wesprzeć poprzez fanimani.pl

Swoje wsparcie możesz zaoferować organizacji niekomercyjnej. Zastanawiasz się, czym jest taka organizacja? Może to być fundacja, stowarzyszenie, szkoła, a nawet klasa, koło zainteresowań, klub sportowy, drużyna harcerska i wiele, wiele innych. Masz potężne możliwości dla określenia kierunku pomocy, dzięki liście organizacji zarejestrowanych na stronie fanimani.pl.  Jeśli nie ma tu interesującej Cię organizacji, możesz poddać jej pomysł zarejestrowania się w serwisie.

Nie martw się również o to, czy Twoje wsparcie rzeczywiście powędruje w odpowiednie ręce. Tu nie ma miejsca na niedopowiedzenia, jako zarejestrowana użytkowniczka, zyskasz wgląd w historię darowizn i możesz sprawdzać ile wsparcia udzieliłaś i czy Twoja darowizna od zakupów trafiła do organizacji.

Co kwartał po przekroczeniu kwoty 100 zł, zebrane środki przekazywane są danej organizacji. Ważne jest również, że koszt funkcjonowania serwisu  finansowany jest dzięki opłacie od Partnerów.  Dzięki temu wszyscy użytkownicy mogą zarówno pomagać, jak i zbierać fundusze zupełnie za darmo. To prosta i uczciwa idea. A jeśli chcesz dowiedzieć się jeszcze więcej, koniecznie zajrzyj na stronę www.fanimani.pl.

Udanych zakupów i dobrego pomagania!


Artykuł powstał we współpracy z fanimani.pl 


Lifestyle

Regulamin Akcji „Zadbaj o siebie naprawdę”. Masz problem? #SlimemGO

Redakcja
Redakcja
7 marca 2016
#SlimemGO
Fot. iStock / Lorado
 

Regulamin Akcji „Zadbaj o siebie naprawdę”. #SlimemGO

WEŹ UDZIAŁ Akcji „Zadbaj o siebie naprawdę” #SlimemGO

§1. Postanowienia ogólne

 1. Organizatorem Konkursu pod nazwą Akcja „Zadbaj o siebie naprawdę” zwanego dalej „Konkursem”, jest Blum Media
  sp. z o.o z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Wiktorii Wiedeńskiej 9a/42, 02-954 Warszawa, zarejestrowany
  w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Rejestrowy pod numerem 0000573762,
  o kapitale zakładowym w wysokości 10 000 złotych.
 2. Konkurs zostanie przeprowadzony na stronie internetowej www.ohme.pl oraz za pośrednictwem mediów społecznościowych Organizatora w okresie od 07.04.2016 do 31.03.2016 roku.
 3. Sponsorem nagród w Konkursie jest Eveline Cosmetics Dystrybucja sp. z o. o. sp.k., ul. Żytnia 19, 05-506 Lesznowola (k. Warszawy), NIP: 123-123-58-73, REGON: 142753413, KRS 0000487807; SĄD Rejonowy dla m.st. Warszawy XIV Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego- zwany dalej Sponsorem.
 4. Regulamin stanowi podstawę organizacji Konkursu i określa prawa i obowiązki jego uczestników.
 5. Regulamin Konkursu jest dostępny na stronie internetowej www.ohme.pl.
 6.  

§2. Uczestnictwo w Konkursie

 1. Uczestnikami Konkursu mogą być pełnoletnie osoby fizyczne, posiadające pełną zdolność do czynności prawnych oraz zamieszkałe na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, spełniające warunki określone w Regulaminie.
 2. Uczestnikami Konkursu nie mogą być pracownicy Organizatora i pracownicy Sponsora nagród, jak również ich małżonkowie, dzieci, rodzice oraz rodzeństwo.
 3. Uczestnik zobowiązuje się do przestrzegania określonych w Regulaminie zasad, jak również potwierdza, iż spełnia wszystkie warunki, które uprawniają go do udziału w Konkursie.
 4. Uczestnik oświadcza, że nadesłane zgłoszenie Konkursowe jest jego autorstwa i nie narusza praw autorskich osób trzecich.
 5. Jednocześnie Uczestnik oświadcza, że ma prawo do dysponowania swoim utworem oraz że nie narusza przy tym praw autorskich i majątkowych osób trzecich.

 

§3. Przebieg i warunki udziału w Konkursie

 1. Aby wziąć udział w Konkursie, należy wykonać zadanie konkursowe.
  ZADANIE KONKURSOWE: na portalu społecznościowym Facebook zamieścić swoje zdjęcie – oznaczone hasztagiem #SlimemGO, będzie nam miło jeśli oznaczycie również Oh!me.pl (klik – nasz profil na Facebooku). Nie musicie wrzucać swoich typowych selfie. Liczy się pomysł! To może być zdjęcie to rolek na nogach, czy pięknego widoku podczas spaceru. A może zdążycie zrobić fotkę w trakcie pogoni za autobusem, czy przy wchodzeniu po schodach? Te najciekawsze zostaną nagrodzone zestawami fantastycznych kosmetyków (które też pomogą Wam odwdzięczyć się ciału). W opisie zdjęcia, napiszcie nam w paru słowach, jak naprawdę o siebie zadbałyście tego dnia.
 2. Za moment dokonania zgłoszenia Konkursowego w sposób określony w ust. 1 uważa się moment, w którym zgłoszenie zostanie zapisane na serwerze portalu społecznościowego Facebook.
 3. Jedna osoba może zamieścić dowolną liczbę zdjęć. Jedna osoba, może wygrać jedną nagrodę.

 §4. Zasady wyłaniania laureatów Konkursu

 1. Zwycięzcy Konkursu zostaną wyłonieni tylko spośród uczestników, którzy spełniają warunki wymienione w Regulaminie.
 2. 10 laureatów zostanie wyłonionych na podstawie najciekawszej odpowiedzi przez jury, w skład którego wchodzą pracownicy i redaktorzy portalu www.ohme.pl
 3. Wyniki zostaną opublikowane do dnia 07.04.2016 na stronie internetowej www.ohme.pl.

 §5. Nagrody w Konkursie i sposób ich przekazania

 1. Sponsorami nagród w Konkursie jest marka Eveline Cosmetics.
 2. Laureatami Konkursu zostanie 10 osób, które wybierze jury na podstawie najciekawszej odpowiedzi.
  Nagrody:
  10 x  zestawów kosmetyków Slim Extreme, składających się z:
  – Skoncentrowane serum antycellulitowe MEZOTERAPIA & ULTRADŹWIĘKI
  – Antycellulitowe serum liftingujące PRESOTERAPIA
  – Intensywnie wyszczuplające serum remodelujące LIPOSUKCJA KOSMETYCZNA
  – Ujędrniający balsam+peeling pod prysznic 2w1 KRIOTERAPIA WYSZCZUPLAJĄCA
  – Intensywne serum powiększające i poprawiające strukturę biustu MEZO PUCH-UP, MEZO TERAPIA
 3. Nie istnieje możliwość zamiany nagród rzeczowych na ich równowartość w gotówce lub zamiany na inną nagrodę.
 4. Jeżeli laureat Konkursu nie spełnił któregokolwiek z warunków określonych w Regulaminie, Organizator zastrzega sobie prawo do wyboru innego laureata Konkursu.
 5. Udział w Konkursie i przesłanie pracy Konkursowej jest jednoznaczne z prawem do wykorzystania jej przez Organizatora w celach promocyjnych.
 6. Przesyłając pracę Konkursową, Uczestnik powinien wyrazić zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora swoich danych osobowych uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r., Nr 101, poz. 926 z późn. zm.). Podanie przez Uczestnika danych osobowych jest dobrowolne, choć konieczne do wzięcia udziału w Konkursie. Uczestnik ma prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich poprawiania.
 7. Nagrody zostaną przesłane zwycięzcom przez Organizatora za pośrednictwem poczty elektronicznej lub przesyłką poleconą lub przesyłki kurierskiej w ciągu 14 dni od daty przesłania Organizatorowi danych kontaktowych przez Laureatów Konkursu.

 §6. Odpowiedzialność Organizatora

 1. Organizator Konkursu ponosi pełną odpowiedzialność za treść regulaminu i przebieg Konkursu. Organizator i sponsor nagrody nie ponosi odpowiedzialności za prawidłowość, terminowość doręczenia pism i nagród przez Pocztę Polską lub kuriera. Organizator i sponsor nagrody nie ponosi odpowiedzialności za nieprawidłowości związane z opóźnieniem lub niedoręczeniem nagrody spowodowanym podaniem przez Uczestnika błędnego adresu lub innych danych. Organizator i sponsor nagrody nie ponosi odpowiedzialności za zmianę miejsca zamieszkania Uczestnika lub zmianę innych danych uniemożliwiającą dostarczenie nagrody albo powiadomienie o wygranej. W takim przypadku Uczestnik traci prawo do nagrody.
 2. Wszelkie reklamacje Uczestników dotyczące przebiegu Konkursu mogą być składane przez Uczestników w terminie 30 dni od daty zakończenia Konkursu. Reklamacja powinna być przesłana na adres Organizatora, w formie pisemnej pod rygorem nieuwzględnienia jej oraz zawierać imię i nazwisko Uczestnika zgłaszającego reklamację, jego adres korespondencyjny oraz dokładny opis okoliczności stanowiących podstawę reklamacji.
 3. Organizator zastrzega sobie prawo do pozostawienia bez rozpatrzenia reklamacji zgłoszonych po terminie, o którym mowa powyżej, jak również reklamacji niespełniających innych wymogów wskazanych w ust. 2.
 4. Złożone reklamacje, spełniające wymogi, o których mowa w ust. 2, rozpatrywane będą w terminie 14 dni od daty otrzymania reklamacji. Zainteresowani Uczestnicy zostaną powiadomieni o sposobie rozpatrzenia reklamacji listem poleconym wysłanym w terminie 14 dni od rozpatrzenia reklamacji.

 §7. Postanowienia końcowe

 1. W razie szczególnych, niezawinionych przez Organizatora okoliczności uniemożliwiających przeprowadzenie Konkursu na dotychczasowych zasadach Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w Regulaminie z równoczesnym poinformowaniem o tym uczestników za pośrednictwem strony www.ohme.pl.
 2. Serwis Facebook nie ponosi żadnej odpowiedzialności za treść regulaminu, przebieg Konkursu ani działania Organizatora, w tym za wyłanianie zwycięzców i przekazywanie nagród.
 3. Konkurs w żaden sposób nie jest sponsorowany, popierany ani przeprowadzany przez serwis Facebook ani z nim związany.
 4. Organizator oświadcza, że Konkurs nie jest grą losową, zakładem wzajemnym lub grą na automatach w rozumieniu Ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych (Dz. U. z dnia 30 listopada 2009 r.).

 


Lifestyle

Chcesz wychować syna na świadomego siebie i swojej wartości mężczyznę? To nie mów mu tych kilku rzeczy

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
7 marca 2016
Chcesz wychować syna na świadomego siebie i swojej wartości mężczyznę? To nie mów mu tych kilku rzeczy
Fot. iStock / Milenko Bokan

„Bądź jak mężczyzna”, słyszy mały chłopiec, który zanosi się łzami w piaskownicy, bo właśnie nieznajoma dziewczynka zabrała mu łopatkę. Dlaczego dziewczynkom nie mówi się: „Bądź jak kobieta”. Dziewczynki są ładne, a chłopcy mądrzy. Rzadko mówimy: „Ale ty jesteś mądra”, a chłopcu „O jakiś ty ładny”. I możemy się obruszać, dyskutować i zaprzeczać, to jednak prawda jest taka, że wychowujemy nasze dzieci w stereotypach – jedni mniej, drudzy bardziej, ale jednak.

Oczywiście, że rodzicom zależy, by wychować dziecko na szczęśliwego człowieka. Więc przestańmy mówić chłopcom:

Musisz być twardy

Kiedy zaciska zęby, bo kolega zabrał mu lizaka, a on najchętniej rzuciłyby się na niego i wyrwał mu go z ręki. Kiedy boi się ciemności i prosi, żeby zostać z nim na chwilę przed snem. Nie, facet musi być twardy, nie może okazywać słabości. Najlepiej gdyby w ogóle słabości nie miał. Żeby nie bał się pająków, psów, czy wymyślonych strachów. Bo chłopiec musi pamiętać, że trzeba być twardym, nie miękkim. Bo inaczej trudno będzie traktować go poważnie i na nim polegać, gdy dorośnie.

Nie bądź jak baba

Czyli nie użalaj się nad sobą. Nie becz, jak się przewrócisz, nie smuć się. Schowaj swoją wrażliwość głęboko. Nie rozczulaj się nad małymi kotkami i nie zachwycaj bajkami dla dziewczyn. Bo „bycie babą” nie przystoi prawdziwemu mężczyźnie. Na nim owszem, kobieta ma się wesprzeć, poczuć jego silne ramię, ale jeśli okaże się zbyt uczuciowy, to kto uwierzy w jego siłę.

Faceci nie płaczą

To mówimy rzadko, bo jednak wpaja się nam, że to złudne przekonanie. Ale jednak wyrywa się po przegranym meczu: „Faceci nie płaczą, pokażecie im następnym razem”. Bo facet nie może płakać po porażce, tylko zacisnąć usta i iść do przodu. Nie może pokazać, że coś go dotknęło, zraniło, zachwiało jego pewność siebie. Patrz wyżej: „Musi być twardy”, czyli nie może płakać. To na jego ramieniu powinna wypłakiwać się kobieta.

Musisz być najlepszy

Bo to chłopiec powinien sięgać po trofea. Dążyć do zwycięstwa, bo tylko ono w ogólnym rozrachunku się liczy. Nieważne jak się stara, ile sił wkłada w naukę, trening, osiągnięcie sukcesów, to i tak interesuje nas jeden wynik. Najlepszy. Dziewczynki mogą przegrywać, ale nie chłopcy, oni muszą być najlepsi. Jak nie teraz, to za kolejnym razem. „Było dobrze, ale stać cię na więcej, wiem, że możesz więcej” – podnoszona poprzeczka wiecznie niespełnionych oczekiwań.

Tym się nie zajmuj, to takie babskie

Babskie jest rysowanie, kolorowanie, gotowanie, zabawa w kuchnię albo lalkami. Kto kupił swojemu synowi lalkę, gdy o nią poprosił? A kto dziewczynce samochód, gdy chciała? Dziewczynka może mieć męskie zainteresowania, ale chłopak? To umniejsza jego poczuciu wartości. Są rzeczy przeznaczone tylko dla dziewczynek, a przejaw zainteresowania ze strony chłopców jest co najmniej dziwny i nie na miejscu.

Duży z ciebie chłopiec, możesz sam to zrobić

Bo duzi chłopcy muszą być samodzielni, nie potrzebują pomocy, wszystko potrafią zrobić sami. I ten chłopiec musi pamiętać, że jak dorośnie i będzie duży, to nie powinien prosić o pomoc, bo prawdziwy mężczyzna radzi sobie ze wszystkim sam. A jak nie podoła? To nie może się do tego przyznać, bo prawdziwemu mężczyźnie to nie przystoi. Facet, który sobie nie radzi jest… jak baba.

Nie udawaj, to nie boli

„Tylko się przewróciłeś, to małe zadrapanie, a ty krzyczysz jakby ci pół nogi urwało”. Bo mężczyzna musi być odporny na ból. Ne może go zranić byle pierdoła. „W życiu jeszcze gorsze upadki zaliczysz” – mówimy dodając: „Jeszcze nie raz się przewrócisz”. I co wtedy? Wtedy też masz nie rozpaczać, bo może spotkać cię jeszcze coś gorszego. Masz być silny, nie narzekać i nie szukać zrozumienia.

Ty mój mężczyzno

I to, że jesteś mój pozwala ci oczekiwać, że wiele rzeczy zrobię za ciebie, że ciebie wyręczę, bo kocham cię najbardziej na świecie. Więc ugotuję, posprzątam, i na koniec jeszcze pogłaskam cię po głowie. Bo ty jesteś mój jedyny, a ja jestem cała dla ciebie. To my – matki, robimy z chłopców maminsynków i mężczyzn stawiających wysokie oczekiwania wobec swoich partnerek. Bo jeśli one kochają, to muszą to udowodnić nadskakiwaniem, umilaniem czasu i spełnianiem zachcianek. Bo oni tak byli kochani i takiej miłości oczekują jako mężczyźni.

Pomyślmy dwa razy nim wypowiemy któreś z tych zdań. Naprawdę. To słowa robią największą krzywdę, zakorzeniają w głowach przekonania, z którymi musimy radzić sobie w dorosłym życiu. Więc odpowiedzmy sobie na pytanie czy chcemy wychować prawdziwego mężczyznę, czy człowieka wrażliwego, pewnego siebie, ale też akceptującego swoje słabości?


Zobacz także

Jak wybrać z tysięcy kremów ten najlepszy dla mnie?

Moc natury – odkryj kosmetyki bez chemii!

Demiseksualizm – kiedy na początku nie ma pociągu seksualnego i liczą się tylko emocje