Go to content

Zastanawiałaś się kiedyś, ilu osobom możesz pomóc kupując sobie coś ładnego?

Fot. Kaboompics / Public Domain

W naszym otoczeniu może znaleźć się osoba, która skupi na sobie uwagę, potrzebując troski i wsparcia. Rodzice uczyli nas, że słabszym i bardziej potrzebującym niż my same należy pomagać. A my potrafimy to robić.

Pewnie nie lubisz marnować cennego czasu na niepotrzebne rzeczy, niewnoszące niczego pozytywnego w Twoje życie. Gdy masz jakiś plan przy którego realizacji odczuwasz radość, dumę i satysfakcję, widzisz sens poświęcenia czasu i energii. To dotyczy nie tylko pola zawodowego czy rodzinnego. Ważne jest to, jakim jesteś człowiekiem, pracownicą, przyjaciółką, matką, jaki przykład dajesz, a także czego oczekujesz od najbliższych.

Co może być dla Ciebie miarą sukcesu i zadowolenia?  To co uda się osiągnąć nie tylko dla siebie, ale także podarować innym. Osiągnięcia na kanwie zawodowej, zbudowanie szczęśliwej rodziny czy uznanie otoczenia to jest Twój kapitał. Spróbuj swoje umiejętności i działania popchnąć w jeszcze innym kierunku.

Pomoc nie musi wymagać wielkiego wysiłku

Nie musisz być milionerką, żeby pomagać. Jeśli nie możesz pozwolić sobie na finansowe wsparcie, nie martw się, istnieją stowarzyszenia i organizacje, które skupiają chętnych do pomocy wolontariuszy. Możesz zostać jedną z nich, pomagając odrabiać lekcje dzieciakom w świetlicy wiejskiej, czy robiąc zakupy i odwiedzając samotne starsze i chore osoby.  Kochasz zwierzęta? Bardzo dobrze, kup karmy lub zorganizuj zbiórkę fantów dla psów ze schroniska. Wystarczą chęci i czas by nadać głęboki sens swoim działaniom.

Nie zawsze jednak dysponujemy wolnym czasem, który możemy podarować

Pomoc finansowa nie opiera się na oddaniu ostatniego zaoszczędzonego grosza. Więc załóż sobie plan, że w danym miesiącu, zamiast kupować słodkości, odłożysz kwotę, którą przeznaczysz dla kogoś lub dla fundacji. Na portalach społecznościowych pojawia się  wiele próśb o wsparcie finansowe. Jeśli chcesz je wesprzeć, zrób to. Jedyne o czym pamiętaj, to sprawdzenie, czy dana osoba faktycznie potrzebuje pomocy, czy może jest to akt oszustwa, co czasem niestety się przytrafia. Skontaktuj się z daną organizacją, która zbiera fundusze i zweryfikuj prośbę. To proste i uczciwe także wobec Ciebie.

A gdyby robiąc coś dla siebie, zrobić coś dla innych? 

Możesz pomagać jeszcze inaczej. Jeśli kochasz zakupy a Twoja garderoba pęka w szwach, zweryfikuj jej zawartość. Gdy przestały cieszyć cię sukienki z ubiegłego sezonu lub torebki zajmują za dużo miejsca w pokoju, spakuj je i podaruj komuś.  Obdarowana osoba Twój gest przyjmie z radością, a Ty zyskasz miejsce na nowe przyjemności. Brzmi ciekawie?

Kupując coś dla siebie lub bliskich, możesz pomóc innym, dzięki stronie www.fanimani.pl. Ale po kolei! Lubisz robić zakupy on-line? Jeśli tak, to zajrzyj tu koniecznie, bo dzięki zakupom jakie zrobisz, zasilisz przy okazji organizację którą chcesz wesprzeć. 

FaniMani.pl to pierwszy i jedyny taki serwis w Polsce!

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Następnie wybrany przez Ciebie sklep internetowy podzieli się swoim zyskiem na rzecz wskazanej organizacji. Ty nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów. Nie musisz tu przekraczać określonego pułapu kwotowego, więc każde Twoje zakupy mają znaczenie dla przekazania wsparcia danej organizacji, zgodnie z mądrością „ziarnko do ziarnka, a zbierze się miarka”. Czy to nie jest proste? Zwyczajnie – wejdź na stronę, wybierz organizację, kliknij „wspieram za darmo” i przejdź do wyszukiwarki sklepów (jest ich ponad 800!) . Następnie znajdź sklep, kliknij „przejdź do sklepu” i zrób zakupy jak zwykle, a część ich wartości trafi do wskazanej przez Ciebie organizacji! 

Ty sama również zyskujesz, poza świadomością udzielenia wsparcia, otrzymasz dostęp do kuponów rabatowych, informacje o ukrytych promocjach, a dzięki profilowi Fb FaniMani otrzymasz szansę wygrać upominki dla siebie lub bliskich. Dzięki specjalnej wtyczce do przeglądarki, nie musisz pamiętać o sklepach, bo komunikat o możliwości wspierania pojawia się gdy tylko wejdziesz na stronę sklepu.

https://youtu.be/RsPX6SRwKnQ

Sprawdź kogo możesz wesprzeć poprzez fanimani.pl

Swoje wsparcie możesz zaoferować organizacji niekomercyjnej. Zastanawiasz się, czym jest taka organizacja? Może to być fundacja, stowarzyszenie, szkoła, a nawet klasa, koło zainteresowań, klub sportowy, drużyna harcerska i wiele, wiele innych. Masz potężne możliwości dla określenia kierunku pomocy, dzięki liście organizacji zarejestrowanych na stronie fanimani.pl.  Jeśli nie ma tu interesującej Cię organizacji, możesz poddać jej pomysł zarejestrowania się w serwisie.

Nie martw się również o to, czy Twoje wsparcie rzeczywiście powędruje w odpowiednie ręce. Tu nie ma miejsca na niedopowiedzenia, jako zarejestrowana użytkowniczka, zyskasz wgląd w historię darowizn i możesz sprawdzać ile wsparcia udzieliłaś i czy Twoja darowizna od zakupów trafiła do organizacji.

Co kwartał po przekroczeniu kwoty 100 zł, zebrane środki przekazywane są danej organizacji. Ważne jest również, że koszt funkcjonowania serwisu  finansowany jest dzięki opłacie od Partnerów.  Dzięki temu wszyscy użytkownicy mogą zarówno pomagać, jak i zbierać fundusze zupełnie za darmo. To prosta i uczciwa idea. A jeśli chcesz dowiedzieć się jeszcze więcej, koniecznie zajrzyj na stronę www.fanimani.pl.

Udanych zakupów i dobrego pomagania!


Artykuł powstał we współpracy z fanimani.pl