Go to content

„Zamiast opłakiwać stratę ukochanego, otwieram szampana z moją najlepszą przyjaciółką – sobą”

Fot. iStock

„Od dziecka zabiegałam o uwagę i akceptację innych osób. Szukałam potwierdzenia własnej wartości w oczach rodziców, nauczycieli, rówieśników czy nawet swojego partnera. Na pewnym etapie w swoim życiu wydawało mi się, że mam wszystko – studia, pracę, rodzinę oraz chłopaka u boku. Choć było dokładnie tak, jak to sobie zaplanowałam, w głębi duszy nadal czułam się niewystarczająca”. List bierze udział w akcji #ListDoSamejSiebie.

Najdroższa,
to będzie chyba najbardziej szczere i osobiste wyznanie na jakie kiedykolwiek udało mi się zdobyć. Czuję, że nadszedł właśnie ten czas aby podziękować Ci za Twoją obecność. Kochana, rok 2022 zdecydowanie nie był dla nas łaskawy. Tylko my wiemy jak trudną walkę musiałyśmy stoczyć aby się nie poddać. Dziś wchodząc w 2023 rok czuję się silniejsza niż kiedykolwiek a spoglądając w lustro wiem, że warto było wierzyć w lepsze jutro.

Od dziecka zabiegałam o uwagę i akceptację innych osób. Szukałam potwierdzenia własnej wartości w oczach rodziców, nauczycieli, rówieśników czy nawet swojego partnera. Na pewnym etapie w swoim życiu wydawało mi się, że mam wszystko– studia, pracę, rodzinę oraz chłopaka u boku. Choć było dokładnie tak jak to sobie zaplanowałam, w głębi duszy nadal czułam się niewystarczająca.

Każde nawet najdrobniejsze słowo krytyki, krzywe spojrzenie obcej osoby sprawiało, że czułam się gorsza. Czułam się pusta w środku, niekompletna. Kiedy rozpadł się mój wieloletni związek mój świat się zawalił. To właśnie wtedy gdy wszyscy inni zawiedli, na mojej drodze stanęłaś Ty.

Mimo, że towarzyszyłaś mi przez całe moje życie, to dopiero strata ukochanego sprawiła, że poczułam Twoją obecność na nowo. Wcześniej uparcie nie dopuszczałam Cię do głosu, skupiając swoją uwagę na zaspakajaniu potrzeb otoczenia i zapominając o Twoim istnieniu. Twoje potrzeby były zawsze na ostatnim miejscu. Pamiętam ten dzień kiedy obudziłam się po kolejnej nieprzespanej nocy i zapytałam: „dziewczyno, czego Ty tak naprawdę chcesz?”. Ku mojemu wielkiemu zdumieniu w
odpowiedzi usłyszałam swój własny głos „chcę wreszcie zacząć żyć na własnych zasadach!”. Od tamtej pory ten wewnętrzny głos jest ze mną każdego dnia nie pozwalając mi się poddać. Głos w mojej głowie, który był moim wrogiem, stał się moim przyjacielem i siłą napędową. Paradoksalnie to bolesne rozstanie sprawiło, że dziś – 14 lutego – zamiast opłakiwać stratę ukochanego, otwieram szampana z moją najlepszą przyjaciółką – sobą. Teraz już wiem, że wszystko w naszym życiu dzieje się po coś, a każde doświadczenie to cenna lekcja.

Przyjmij proszę w ramach podziękowań ten bukiet kwiatów, który kupiłam dziś specjalnie z myślą o Tobie. Dziękuję, że prowadziłaś ze mną wielogodzinne rozmowy, tłumacząc mi często po stokroć, że jestem warta kochania i zasługuję na wszytko co najlepsze. Dziękuję Ci za nasze nocne spacery w blasku księżyca z głośną muzyką w słuchawkach i tysiącem myśli kłębiących się w mojej głowie, które z każdym przebytym kilometrem stawały się coraz bardziej przejrzyste. Za każdy szalony taniec podczas mycia zębów czy nasze prywatne koncerty pod prysznicem. Za to, że namówiłaś mnie na kurs językowy oraz lekcje zumby. Za to, że motywujesz mnie każdego dnia abym stawała się lepszą wersją siebie. To dzięki Tobie coraz częściej wychodzę ze swojej strefy komfortu, ponieważ wiem, że razem damy radę. Dziękuję Ci za nasz szalony, weekendowy wypad do Zakopanego. Dawno tak dobrze nie bawiłam się w niczyim towarzystwie, a nasza wizyta w góralskiej karczmie na Krupówkach była warta każdej wydanej złotówki. Kocham Cię za Twoje dobre serce, wrażliwość i empatię.
Podziwiam Cię za to jak radzisz sobie z problemami dnia codziennego.

Przede wszystkim dziękuję Ci za to, że przypomniałaś mi, kto od zawsze powinien zajmować pierwsze miejsce na liście osób które kocham.

Akcja pełna miłości do siebie – KONKURS

piękne kobiety
fot. iStock

Kiedy ostatnio spojrzałaś na siebie w lustro z czułością i powiedziałaś: jesteś w porządku dziewczyno! Dajesz radę! A może dalej karmisz swojego wewnętrznego krytyka opiniami innych? I wreszcie – kiedy pozwoliłaś sobie na odpoczynek, zabawę z przyjaciółmi? Kiedy postanowiłaś chociaż przez jeden dzień być dla siebie wszystkim?

Chcemy Ci o tym przypomnieć akcją pełną miłości do samej siebie. Bo to będzie wieczór tylko dla Ciebie. Ty, kartka papieru/ekran komputera. Nie od dzisiaj wiadomo, że miłość własna jest potrzebna w budowaniu relacji z innymi, podstawą własnego dobrostanu. Tak, to nie są czcze słowa. Musisz przede wszystkim pokochać siebie. To najtrudniejsza, ale najwierniejsza miłość – bo tylko dzięki niej wiesz kim jesteś i czego potrzebujesz.

Dlatego do końca lutego będziemy czekać na Wasze #ListyDoSiebieSamej, w których podziękujecie sobie za wszystko, co zrobiłyście, żeby pokochać siebie. Przypomnijcie sobie, za co jesteście sobie wdzięczne… 😉

Listy prosimy wysyłać na: [email protected], w tytule: list do siebie samej. Najpiękniejsze nagrodzimy wspaniałymi nagrodami marki CLARINS, która wierzy, że piękno jest wszędzie i wspiera kobiety w ich świadomej, życiowej drodze oraz pakietami książek od Wydawnictwa ZNAK.

Najpiękniejsze listy będą opublikowane w naszym magazynie.

REGULAMIN – TUTAJ

Akcja pełna miłości do siebie samej – NAGRODY

5 x Double Serum CLARINS 30 ml

Double Serum to bestsellerowa pielęgnacja przeciwstarzeniowa od Clarins, która wspiera 5 witalnych funkcji skóry.

Uniwersalna, podwójna formuła zainspirowana biomimetyzmem łączy w sobie ekstrakt z kurkumy z 20 ekstraktami z roślinnymi o silnych właściwościach przeciwstarzeniowych, dzięki którym oznaki starzenia się skóry stają się widocznie zminimalizowane. Double Serum to perfekcyjnie uzupełnienie codziennego rytuału, który wzmacnia działanie przeciwstarzeniowe kremów na dzień i na noc, aby skóra promieniała młodzieńczym blaskiem.

Więcej o marce na Instagramie i Facebooku Clarins

5 x zestaw książek wydawnictwa ZNAK: „Inteligencja Erotyczna” Esther Perel i „Kobiety Capothiego”

Inteligencja Erotyczna” Esther Perel

Dziś, gdy wiele długoletnich relacji zmaga się z wyzwaniami codzienności oraz zostaje poddanych próbom, książka Esther Perel zachęca, inspiruje i uczy pielęgnowania bliskości i intymności w związku, również w przypadku kryzysu. Mądra, wrażliwa i otwierająca lektura, która daje szansę na odnowienie relacji.

Kultowa książka, która pomogła tysiącom par i odpowiada na pytania:

  • Czy namiętność po latach związku jest możliwa?
  • Dlaczego po pewnym czasie stygnie, choć ludzie wciąż się kochają?
  • Dlaczego przyjście na świat dziecka tak często zapowiada erotyczną katastrofę?
  • Czy całkowita szczerość w seksie jest naprawdę potrzebna?
  • I wreszcie, jak sprawić, by rutyna nie stała się pułapką dla erotyki?

Ta kultowa już książka, została przełożona na prawie 30 języków i stała się jedną z klasycznych pozycji zarówno w domach, jak i w gabinetach terapeutycznych na całym świecie.

Kobiety Capotego„. Śniadanie u Tiffany’ego, mroczne sekrety i zdrada w świecie glamour

Truman Capote, autor Śniadania u Tiffany’ego, zdobył przyjaźń najsłynniejszych kobiet swoich czasów. Nazywał je „łabędzicami”, chętnie słuchał ich najintymniejszych zwierzeń oraz korzystał z majątku ich mężów. Tylko po to, żeby je zdradzić.

Ta książka to prawdziwa historia niezwykłych kobiet, które były podziwiane na całym świecie, ikon swoich czasów. Zdeterminowane, aby zyskać status, majątek lub arystokratyczny tytuł, poślubiły „właściwych” mężczyzn. Piękne, bogate i często bardzo nieszczęśliwe znajdowały powiernika w Trumanie Capotem, który w bezwzględny sposób wykorzystał ich największe tajemnice.

Kobiety Capotego” to zaproszenie do najlepszych nowojorskich salonów – pełnych szyku, glamour i mrocznych sekretów, które do dziś budzą silne emocje.

Na podstawie książki powstaje serial Feud. W role „łabędzic” wcielą się  Naomi Watts, Calista Flockhart i Demi Moore.