Lifestyle

Najfajniejsza książka ever! Czyli ZAGADKI DETEKTYWISTYCZNE

Oh!Books
Oh!Books
30 grudnia 2017
ZAGADKI DETEKTYWISTYCZNE
Fot. Materiały prasowe
 

Dawno w moje ręce nie trafiła tak fajna książka,  jak ZAGADKI DETEKTYWISTYCZNE!  Wypróbujcie koniecznie, bo to jedna z niewielu tego typu pozycji! Naprawdę bawi, a słynne Cluedo może się schować 😉 !

Każda zagadka to osobna historyjka z kilkorgiem bohaterów i interesującą tajemnicą. Która z postaci okaże się winowajcą? Jak to wykryć?

Można kolejne zadania przechodzić samemu, a można też zaprosić do zabawy znajomych lub całą rodzinę. W książce podpowiedziano, jak urządzić detektywistyczny konkurs ze sprawiedliwą punktacją.

Smaczku przydają zagadkom komiksowe sytuacje, zabawne rysunki i akcja osadzona w najróżniejszych miejscach: czy to na dworze angielskiego lorda, czy na rybackim statku, w więzieniu albo wśród włoskich mafiosów…

Zresztą zobaczcie sami!

Zagadki detektywistyczne internat-34-35 Zagadki detektywistyczne przeprawa-28-29 Zagadki detektywistyczne zlodziej na pokladzie-str14-15

25 zagadek detektywistycznych o różnym stopniu trudności, z wykorzystaniem zarówno logicznego myślenia, jak i wyobraźni, to doskonała zabawa dla całej rodziny. A do tego wspaniałe grafiki!

ZAGADKI DETEKTYWISTYCZNE

zagadki_detektywistyczne_okladka_przodAutor: Victor Escandell
Wybór i adaptacja zagadek: Ana Gallo
Tłumacz: Patrycja Zarawska

Wydawnictwo Debit
Format: 240 x 295 mm
Stron: 64
Oprawa: twarda z klapkami
Cena: 39,90 zł
Wiek: 10+

 

Oh!books (1)

 


Lifestyle

„Nie bój się życia” Katarzyny Miller, czyli jak pozbyć się lęków, by cieszyć się życiem

Oh!Books
Oh!Books
25 stycznia 2018
 

W bestsellerowym poradniku Nie bój się życia Katarzyna Miller pokazuje, że najważniejszy w życiu jest… brak lęku przed nim i tym wszystkim, co ono niesie. Opierając się na doświadczeniach swoich pacjentów i przyjaciół, autorka pomaga stawiać czoło najrozmaitszym lękom, które nas ogarniają. I zachęca, by żyć pełną piersią.


 

Wielu rzeczy, których życie nam dostarcza, w ogóle nie chcemy, udajemy, że ich nie ma, uciekamy przed nimi, a przede wszystkim, boimy się. Starości i starzenia się, śmierci i umierania, choroby, ubóstwa, zdrady, osamotnienia, porażki, błędu, braku wygranych, krytyki, odrzucenia, bezradności… Będę w tym miejscu dzielić się z Wami swoją wiedzą o tych lękach. Ogromnie mi zależy na tym, żebyśmy je szanowali, ale nie ulegali im, liczyli się z nimi, umieli je nazwać i przeżyć, ale nie byli ich ofiarami.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

W poradniku Nie bój się życia znana psycholożka uczy nas prostej prawdy – można mieć miłość, pieniądze, zdrowie, rodzinę i zewnętrzne bezpieczeństwo, ale jeśli czujemy lęk – odbierze on nam radość i zadowolenie ze wszystkiego. Książka dzieli się na 31 rozdziałów, z których każdy poświęcony jest innemu lękowi – przed starzeniem, złością, chorobą, ciężkim wyzwaniom, śmiercią, bezdzietnością, ale także byciem egoistką, świętom bez rodziny czy przed odmawianiem sobie. Autorka podkreśla, że lęk sam w sobie nie jest czymś złym – jest on przecież konieczny do przetrwania. To on podpowiada nam, żeby nie chodzić nocą w ciemne zakamarki, ani nie wkładać palca w ogień. Bez lęku bylibyśmy psychopatami. Ale nie powinniśmy mu ulegać.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

NIE BAĆ SIĘ to znaczy móc przeżyć lęk i nie stać się jego ofiarą.

W rozdziale Nie bój się bezdzietności Katarzyna Miller rozprawia się z lękiem przez bezdzietnością. Obala pogląd, że kobieta, która nie ma dziecka, nie jest w pełni kobietą i przekonuje, że posiadanie dziecka, partnera płci męskiej, czy też styl zachowania bądź ubierania się nie są dowodem kobiecości. Kobieta jest kobietą przez całe swoje życie i niczego nikomu nie musi udowadniać. W Nie bój się mówić przypomina nam o prawie do asertywności, która jest niezbędna dla naszego zdrowia emocjonalnego. Dodaje nam odwagi, aby walczyć o swoje zdanie. Rozdział Nie bój się ciężkich wyzwań to świetna lekcja pokory, bo ciężkie wyzwania często zmuszają nas do wspięcia się na wyżyny naszej zaradności, odwagi i opanowania, a po takich doświadczeniach uczymy się czerpać z życia więcej radości i stajemy się dojrzalszymi ludźmi.

Lektura Nie bój się życia da nam mądrość, dzięki której zrozumiemy, skąd biorą się nasze lęki, nauczy nas je nazywać, pokaże nam ich absurd, z niektórymi oswoi, a jeszcze innych dzięki niej pozbędziemy się na zawsze.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Katarzyna Miller – psycholożka, psychoterapeutka, filozofka z kilkudziesięcioletnią praktyką terapeutyczną w zakresie terapii indywidualnej, małżeńskiej i grupowej. Wykładowczyni licznych warsztatach rozwojowych dla kobiet. Autorka i współautorka wielu bestsellerowych poradników, m.in. Chcę być kochana tak jak chcę, Instrukcja obsługi faceta, Seksownik, Zrób to kochanie, Królowe życia i król, W życiu jak w kinie, Nie bój się życia (Wydawnictwo Zwierciadło).

Fragment książki:

To co ja mam zrobić z tym chomikiem? – Niech pani ze smutkiem powie synkowi, że chomik nie żyje. Pokaże mu ciałko, może w chomiczym domku? Synek to mocno odczuje, niech mu pani na to pozwoli, tak jak on to będzie przeżywał. Pani mówi, że będzie płakał. Proszę mu powiedzieć: Płacz, kochanie, bo to dla ciebie wielka strata. Proszę go nie przytulać, zanim on sam tego nie zrobi. Jeśli się nie przytuli, to będzie oznaczać, że sam mężnie chce to przeżyć, a nie że ma coś przeciw pani. Jeśli on sam na to nie wpadnie, może mu pani zaproponować pogrzeb. To będzie też dla pani pierwszy historyczny pogrzeb zwierzątka. Można wziąć jakieś pudełeczko, wyścielić je watą albo tkaniną, włożyć chomika i zakopać go, uroczyście żegnając, w jakimś ustronnym miejscu w parku. Pójść tam potem na spacer, ile razy synek będzie chciał. On przeżyje tęsknotę i ból straty. Proszę to nazwać żałobą. Będzie pytał o śmierć. Warto powiedzieć, że chomiki i inne małe zwierzątka krótko żyją. Pewnie zapyta i o ludzi, o panią i o siebie. Trzeba mu powiedzieć, że ludzie też umierają, ale żyją baaaaardzo długo i że on tym nie musi się martwić. Aha, i warto przygotować babcię do tego, że wnuk będzie chciał rozmawiać o śmierci. Dzieci nie boją się tego, o czym się z nimi poważnie rozmawia.

OKLADKA_3dNie bój się życia

Autor: Katarzyna Miller

Książka dostępna na www.ksiegarnia.zwierciadlo.pl i w dobrych księgarniach

Cena: 36,90 zł

 


Lifestyle

13 książek, które warto podarować pod choinkę. Przegląd subiektywny

Oh!Books
Oh!Books
15 grudnia 2017
Arch. prywatne

Dla mnie od zawsze najlepszym prezentem pod choinkę były książki. Pamiętam, jak się obraziłam na Gwiazdora (tak u mnie przychodzi Gwiazdor), że na Święta dostałam lalkę, a przecież chciałam książkę.

I kiedy ostatnio późno w nocy spojrzałam na mój świeżo uprzątnięty książkowy regał, pomyślałam, że tyle jest nowych i świetnych pozycji wydawniczych, że nic tylko wybierać. Dlatego przygotowałam dla was subiektywny przegląd książek, które można spokojnie kupić w prezencie. Starałam się zahaczyć o różną tematykę, znajdziecie książki dla teściowej, przyjaciółki, siostry, a kto wie, może dla kogoś, komu do dzisiaj nie widzieliście, co pod choinkę podarować. Mam nadzieję, że skorzystacie z tych podpowiedzi.

Oczywiście mam problem, bo nie wiem, od której zacząć, także weźcie pod uwagę, że kolejność jest zupełnie przypadkowa.

Agata Komorowska „Depresjologia”

Gdybyście ją znali jakieś 10 lat temu pomyślelibyście, że ma wszystko, skąd więc wzięła się depresja? To bardzo osobista i emocjonalna historia Agaty, tego, jak wyglądało jej życie, jak ona sama siebie widziała, jak zmagała się z depresją. Lektura dla każdego, naprawdę. Rozejrzycie się, może macie obok siebie kogoś, komu warto tę książkę podarować?

Arch. prywatne

Arch. prywatne

Iwona Majewska-Opiełka „Najważniejszy związek, czyli mądra miłość do siebie”

Niewątpliwie książka, po którą warto sięgnąć samemu i dać w prezencie ważnej dla nas kobiecie – siostrze, przyjaciółce, mamie… To książka o tym, że nie ma nic złego w wysokim poczuciu własnej wartości, że nasze potrzeby są ważne, że to my sami dla siebie powinniśmy być najlepszymi przyjaciółmi. Autorka sama przeszłą tę drogę, więc nie jest to suche teoretyzowania, ale oparta na własnych doświadczeniach opowieść o tym, że zasługujemy na to, by kochać siebie.

Arch. prywatne

Arch. prywatne

Rafał Ohme „Emo sapiens”

Niewątpliwie mój tegoroczny hit książkowy. Napisana przystępnym językiem, z dużym poczuciem humoru książka o emocjach, bo „emocje są bardziej i we wszystkim”. Dla wszystkich, którzy chcą wiedzieć, jak radzić sobie z emocjami, którzy chcą je zrozumieć, którzy chcą nad nimi zapanować i zastanawiają się, gdzie w tym wszystkim jest miejsce dla rozumu – idealny prezent pod choinkę! Polecam bardzo!

IMG_5261

Michalina Grzesiak „Krystyno nie denerwuj matki”

Nie mogło zabraknąć Miśki w tym zestawieniu. Znana jako autorka bloga pod tym samym tytułem, co książka, postanowiła wypłynąć na szersze wody. Jak to u Miśki bywa, napisana z dużym poczuciem humoru, dystansem do siebie i świata książka wzrusza, śmieszy i co najważniejsze, chyba każdy może w niej odnaleźć cząstkę siebie. Zapewniam – jeśli tylko tej książki nie podarujecie „moherowej” cioci – prezent będzie trafiony.

Arch. prywatne

Arch. prywatne

Marzena Filipczak „Rozważnie i romantycznie”

Macie wśród swoich najbliższych kogoś, kto podróżuje albo dopiero marzy o dalekich podróżach? Ta książka to idealny przewodnik, nie tylko dla tych, którzy chcą samotnie wyruszyć w podróż, ale to książka, która daje odwagę do zrobienia tego pierwszego kroku. W końcu właśnie od tego zaczyna się każda przygoda – od spakowania plecaka i wyjścia z domu.

Arch. prywatne

Arch. prywatne

Jacek Santorski, Anna Czarnecka „Samodzielna kobieta. O dojrzewaniu do zmian”

To, że ta książka znalazła się na mojej liście, nie jest jedynie oznaką mojej słabości do Jacka Santorskiego. To książka dla wielu z nas – kobiet, które trochę już uwiera życie, które czują, że nadchodzi czas na zmiany, na przemeblowanie tego, co było dotychczas.., które szukają odpowiedzi. Ważna książka, która powinna trafić w ręce ważnych dla was kobiet.

Arch. prywatne

Arch. prywatne

Anna Dydzik „Kalendarz nieperfekcyjnej mamy”

Prezent praktyczny – bo kalendarz na nadchodzący rok, ale przygotowany przez blogerkę Anię Dydzik, znaną jako Nieperfekcyjna Mama. I ten kalendarz jest dla tych nieidealnych mam, ale też dla tych, które potrzebują usłyszeć, że bycie nieperfekcyjną jest naprawdę w porządku. Świetny prezent dla mam, w końcu tylko dla nich. Na zachętę cytat z początku stycznia: „Macierzyństwo – umiejętność spokojnego wypowiadania słów, w momencie, kiedy trafia cię szlag jasny”. I każda mama wie, co co chodzi.

Arch. prywatne

Arch. prywatne

Joanna Opiat-Bojarska „Gra o wszystko”

Od razu się przyznaję, że nie czytam kryminałów… z jednym wyjątkiem – kryminałów Joanny Opiat-Bojarskiej. Najpierw trochę zostałam zmuszona do zajrzenia, kiedy z Asią umawiałam się na wywiad, a teraz z niecierpliwością czekam na jej kolejne książki. Pamiętam, jak kiedyś usłyszałam, że nie jest sztuką napisać powieść obyczajową, sztuką jest napisać dobry kryminał, co Joannie z pewnością wychodzi świetnie. Jeśli macie wśród swoich bliskich fanów kryminałów – uważajcie przepadną na całą noc. 🙂

Arch. prywatne

Arch. prywatne

Karolina Korwin Piotrowska #SŁAWA

Wbrew pozorom to nie jest książka o naszym polskim szołbizie: gdzie, kto, z kim i jak. To opowieść o tym, czym była kiedyś i czym jest dzisiaj tak bardzo pożądana przez ludzi sława. Dziennikarka sięga do historii, przywołuje znane postaci nawet sprzed dwustu lat, których sława – z całym jej bilansem zysków i strat, niczym tak naprawdę nie różni się od tej współczesnej. Oczywiście nie brakuje w tej książce trafnych podsumowań współczesnego światka gwiazd i celebrytów. Bardzo ciekawa lektura. Polecam!

Arch. prywatne

Arch. prywatne

 

Aleksandra Zaprutko-Janicka „Piękno bez konserwantów. Sekrety urody naszych prababek”, „Okupacja od kuchni. Kobieca sztuka przetrwania”, „Dwudziestolecie od kuchni. Kulinarna historia przedwojennej Polski”.

Fantastyczne książki, odsłaniające kulisy życia kobiet w pierwszej połowie ubiegłego wieku. Autorka sięga do historii, o której trudno jest usłyszeć czy przeczytać, bo w końcu, kto by się interesował kobietami (przepraszam za cynizm). Tymczasem w jej książkach znajdujemy obraz tamtych czasów, dzięki któremu możemy docenić kreatywność i zaradność naszych prababek, znaleźć domowy przepis na trwałą ondulację i przeczytać, jak przygotować mięso dla odważnych, a to dopiero początek…

Arch. prywatne

Arch. prywatne

Magdalena Niedźwiedzka „Opowieści z angielskiego dworu”

Kto by nie chciał zajrzeć za kulisy prawdziwego życia królewskiego dworu? Autorka podejmuje zdecydowanie udaną próbę powieściowej fabularyzacji życia księżnej Diany, księcia Karola (trzecia część o księżnej Camilli). To powieści, a nie biografia utkana z faktów, dlatego czyta się je z zapartym tchem. Świetny pomysł na prezent – niby te historie znamy, a jednak widzimy je z zupełnie innej strony.

Arch. prywatne

Arch. prywatne

Agnieszka Cegielska „Naturalnie”

Jeszcze ciepła nowość na rynku wydawniczym. Agnieszka Cegielska dała się poznać, jako prowadząca cykl „Naturalnie” w DDTVN, swoją wiedzę postanowiła zamknąć w wyjątkowej książce. „Naturalnie” to przewodnik po prawdziwym ogrodzie skarbów natury. Jak żyć zdrowo, jak dbać o siebie i swoich najbliższych, jak czerpać z tego, co najlepsze daje nam natura? Ta książka to prezent, który może zmienić życie na lepsze tej osobie, której ją podarujecie.

Arch. prywatne

Arch. prywatne

 

Iwona Guzowska „Najważniejsza decyzja”

Jeśli ktoś z waszych bliskich powinien przeczytać książkę o silnej kobiecie, o wojowniczce – to bardzo proszę. Iwona Guzowska dzieli się swoją historią, swoimi doświadczeniami, które doprowadziły ją do miejsca, w którym jest dzisiaj. To książka, która może stać się inspiracją dla wielu osób…

Arch. prywatne

Arch. prywatne

Gosia Molska „Polak NieNażarty”

Wybrać książkę kucharska w prezencie, to nie lada sztuka, bo jak wybrać tę jedną, najlepszą, uniwersalną. Sama się długo zastanawiałam, jaką się wami podzielić, ale ostateczny wybór padł na „Polak NieNażarty”, bo dla miłośników gotowania, to nie jest zwykła książka z kolejnymi przepisami, to kawał opowieści o polskiej kuchni. Gosia Molska staje się naszym przewodnikiem po kulinarnej mapie Polski. Pięknie wydana, z fantastycznymi zdjęciami, z której o kuchni polskiej możemy dowiedzieć się… jeszcze więcej.

Arch. prywatne

Arch. prywatne