Lifestyle

Wyjechać z dziećmi i od nich odpocząć… Ściema? Niekoniecznie. Majówka w słowiańskim klimacie dla wszystkich spragnionych chilloutu

Redakcja
Redakcja
17 kwietnia 2018
Fot. iStock / donvictorio
 

Czy można znaleźć miejsce, w którym łączy się rodzinny wypoczynek z czasem „tylko dla dorosłych”? Zakładając, że dorośli również chcą odpocząć – także od swoich dzieci – poszukaliśmy miejsca, gdzie jest to możliwe.

Rodzinna Majówka w ośrodku wypoczynkowym GWAREK w Pięknej Górze to propozycja dla tych, którzy myślą o wypoczynku, gdzie czas jest dzielony na bloki  „tylko dla dzieci”, „tylko dla dorosłych” oraz „czas wspólny dla rodzin”. Dzięki temu wtedy gdy dzieci się bawią, rodzice również się bawią, ale w swoim towarzystwie.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Rodzinna Majówka zakłada bowiem fabularny program animacyjny dla dzieci od 4 roku życia, gdzie łączy się elementy rozrywkowe z aspektem edukacyjnym. W tym samym czasie rodzice mogą skorzystać z zajęć przeznaczonych dla dorosłych albo korzystać z uroków okolicznej przyrody. A w Pięknej Górze jest rzeczywiście pięknie. Plaża z dostępem do jeziora Tajty oraz okoliczny las to idealna podstawa zarówno do aktywnego wypoczynku, jak i mazurskiego chilloutu.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Co więcej tematem przewodnim tegorocznego pobytu majówkowego jest hasło „My Słowianie”, co oznacza, że wszystkie zajęcia – zarówno dla dzieci, jak i dorosłych – będą nawiązywały do kluczowego tematu. To dlatego w programie znalazł się m.in. rockowo – folkowy zespół muzyki na żywo, pokaz wypieku sękacza, rodzinne warsztaty z mistrzem kuchni. Ale nie tylko. Na gości czeka również rejs statkiem na otwarcie żeglarskiego sezonu oraz pakiet zróżnicowanych zajęć sportowo – rekreacyjnych.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Szczegółowa oferta dostępna jest na stronie: www.gwarek-mazury.pl

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe


Artykuł powstał we współpracy z Ośrodkiem Wypoczynkowym Gwarek


Lifestyle

Planujesz ślub i wesele? Nie popełniaj tych błędów!

Ewelina Celejewska
Ewelina Celejewska
17 kwietnia 2018
Fot. iStock/olegbreslavtsev
Następny

Nadszedł ten moment! On się w końcu oświadczył, a ty powiedziałaś „TAK”. Pomiędzy jednym a drugim telefonem do przyjaciółki, zdążyłaś już ustalić z partnerem termin ślubu, a w głowie już planujesz, jak usadzisz gości i jaką to bajeczną suknię ślubną sobie sprawisz. Wszystkie znamy ten stan euforii. Niestety, łatwo popełnić błąd, gdy przestajemy trzeźwo myśleć i robimy wszystko na szybko. Może to i dobrze, że wolne terminy w kościołach i restauracjach są tak odległe? Przynajmniej jest czas, żeby na spokojnie wszystko zaplanować. Ślub to niewątpliwie jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu. Wiele z nas ma obmyślone różne szczegóły swojej wymarzonej ceremonii jeszcze zanim na horyzoncie pojawi się Ten Jedyny. Co więcej, często też dokładnie wiemy, jak chcemy wyglądać, które suknie ślubne podkreślą atuty naszej figury, a które niekoniecznie. No i wesele! Tu też często dajemy się ponieść fantazji.

Jeśli chcesz, żeby twój ślub (i wesele również) był naprawdę udany, postaraj się uniknąć kilku, podstawowych błędów. Oto one:

Ustalanie czegokolwiek bez wyznaczenia budżetu

Wiem, mało to romantyczne, ale większość rzeczy w życiu jest uzależnionych od stanu konta. Jeszcze zanim zaczniesz przeglądać jakiekolwiek katalogi, musicie ustalić budżet. Zastanówcie się, ile pieniędzy możecie przeznaczyć na ślub i wesele, czy ktoś wesprze was finansowo, czy chcecie wziąć pożyczkę. Budżet jest istotny, ponieważ uchroni was przed podejmowaniem błędnych decyzji. Nie będziecie też tracić czasu na oglądanie rzeczy, na które po prostu was nie stać i co najważniejsze – unikniecie nagłych wydatków i braku funduszy przy dopinaniu ostatnich szczegółów. Zawsze tak jest, że na końcu okazuje się, że o czym zapomnieliście i trzeba coś kupić/zapłacić za coś.

Zapożyczanie się, żeby wyprawić huczne wesele nie jest najlepszym pomysłem. Niektóre pary zakładają, że przyjęcie zwróci się z pieniędzy, włożonych do kopert. Lepiej jednak na to nie liczyć, bo można się nieźle przejechać. Dobrze, gdyby udało wam się odłożyć pieniądze na uroczystość. Możecie też skorzystać z pomocy rodziny. Miejcie tylko świadomość, że mogą krewni mogą wówczas chcieć ingerować w wasze plany i wydatki.

Złudne nadzieje, że wszyscy przyjdą

Wybierając datę ślubu, zastanówcie się, czy nie koliduje z jakimś ważnym wydarzeniem. Goście mogą zrezygnować, jeśli wasza uroczystość wypada w święta. Wakacje wydają się najlepszym rozwiązaniem, ale trzeba brać pod uwagę urlopy i wyjazdy. Pamiętajcie, że wiele osób do ostatniej chwili wstrzymuje się z potwierdzeniem przybycia, dlatego ustalcie z właścicielem sali dogodny termin ostatecznego potwierdzenia liczy gości weselnych. Miesiąc to zdecydowanie za długo. Niektórzy dopiero dwa tygodnie przed uroczystością potrafią się określić. Bądźcie przygotowani na to, że około 10 proc. i tak się nie pojawi, choć potwierdziło obecność. Czasem po prostu dochodzi do losowych zdarzeń.

strona 1 z 2
druga część artykułu na następnej stronie

Lifestyle

12 rzeczy, których nigdy nie powinnaś się wstydzić

Redakcja
Redakcja
17 kwietnia 2018
Fot. iStock/klubovy
Następny

Chcąc dorównać lub też dostosować się do innych osób z otoczenia, niekiedy ukrywamy swoje prawdziwe cechy. Niechętnie dzielimy się emocjami, kreujemy swój wizerunek na wzór i podobieństwo innych. Tymczasem wyjątkowość każdego z nas polega na tym, że się od siebie różnimy.

Idealnie byłoby, gdyby każdy z nas nie bał się ukrywać łez, umiał się śmiać głośno i był dumny z tego, kim jest, nie przejmując się opinią innych. Powinniśmy stwarzać siebie sami na podstawie emocji, które przeżywamy, chwil w których trwamy, przyszłości, którą planujemy. Nie musimy robić tego, czego oczekują od nas inni i są takie rzeczy, których nigdy nie warto się wstydzić .

12 rzeczy, których nie powinnaś się wstydzić

1. Troski o siebie

Zazwyczaj rozglądamy się wokół siebie pilnując tego, by naszym bliskim niczego nie zabrakło. Ofiarujemy pomoc potrzebującym, myślimy o innych, natomiast swoją osobę stawiamy na szarym końcu. Samoopieka jest podstawą do tego, byśmy czuli się dobrze we własnej skórze. Zrobienie czegoś dla siebie jest godne pochwały i nie należy tego odbierać jako przejaw egoizmu.

2. Wyrażania emocji

Wychodząc do ludzi często zakładamy maskę i  uśmiechamy się grzecznie, nawet wtedy, gdy naprawdę mamy ochotę w inny sposób wyrazić to, co czujemy. Jeśli jesteś smutna – płacz; jeśli jesteś zła – możesz krzyknąć; jeżeli jesteś zachwycona – po prostu to wyraź. Zarządzanie swoimi emocjami pozwala wypuszczać je mądrze w świat i robić miejsce dla nowych.

3. Wyboru towarzyszy

To, z kim spędzasz czas, jest wyłącznie twoją sprawą, nawet jeżeli ta osoba nie odpowiada innym. Nie musisz rezygnować ze znajomości, twoi przyjaciele czy partner powinni być idealni dla ciebie, bo to ty decydujesz kogo wpuszczasz do swojego życia.

4. Pracy

Współczesne społeczeństwo ma pewną obsesję na punkcie zajmowanych stanowisk i ilości zarabianych pieniędzy, posiadanych gadżetów. Pamiętaj jednak, że to, co robisz, nie musi być publicznie chwalone, bo powinno przede wszystkim sprawiać sobie przyjemność. Nie wstydź się swojego wyboru, szczególnie gdy on cię uszczęśliwia.

5. Przebaczenia

Przebaczenie pozwala odciąć się od złych emocji, puścić w niepamięć to, co dotychczas uwierało. Nie kieruj się zasadą „oko za oko, ząb za ząb” i tym, że za wszelką cenę trzeba odbić sobie to, co zostało tobie odebrane. Ważna jest nie przeszłość, ale teraźniejszość i przyszłość.

6. Marzeń

Wielu uważa, że najlepiej być wyłącznie trzeźwym realistą, który zawsze jest przygotowany na najgorsze. A mimo wszystko ci, którzy mają nadzieję, swoje marzenia, pozytywne myśli, są w stanie zajść dalej od tych, którzy patrzą tylko pod swoje nogi.

strona 1 z 2
druga część artykułu na następnej stronie

Zobacz także

Czasami musisz zrobić sobie przerwę

Kim jest samica alfa?

Silna i dominująca. Kim jest „samica alfa”?

domowe sposoby na plamy

Domowe sposoby na plamy, które uratują ci życie (i kieckę)